Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który silnik wybrać?


omzig

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Langista napisał:

Te modele, których szukasz nigdy oszczędne nie będą, bo są już zajechanie przez poprzednich właścicieli. Te, które są sprawne nie są sprzedawane.

Zawsze można włożyć parę złotych jak ma zostać na dłużej i wtedy cieszyć się z użytkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dev napisał:

nie może latac luzem, musi byc przypiety

tez mam psa... i koty które go teroryzują :decayed:

No wiem ale innej możliwości nie mam. 

I nie lata luzem, tylko siedzi bądź leży. ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiedzcie mi coś o silniku 2.0 TDI... 140 koni było chyba jakieś tam wadliwe, a 170 już poprawiona wersja - jeśli jestem w błędzie to niech ktoś mnie poprawi. 

Czy to jest następca 1.9 TDI? 

Jak ten silnik w ogóle się sprawuje jeśli chodzi o żywotność i eksploatację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, omzig napisał:

Zawsze można włożyć parę złotych jak ma zostać na dłużej i wtedy cieszyć się z użytkowania. 

Raczej furmankę pieniędzy, bo w większości to trupy, które poprzedni właściciele ujeżdżali nie wydając pieniędzy na nic, poza paliwem. Naprawdę rzadko zdarza się, że ktoś chce w rozsądnych cenach sprzedać auto, o której dbał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet i to forum kipi od informacji o tych padaczkach tdi jak i pozostalych silnikach i jeszcze chcesz opowieści? Czekaj na kogoś cierpliwego albo zadaj sobie jakikolwiek wysiłek i uzyj funkcji szukaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, omzig napisał:

Opowiedzcie mi coś o silniku 2.0 TDI... 140 koni było chyba jakieś tam wadliwe, a 170 już poprawiona wersja - jeśli jestem w błędzie to niech ktoś mnie poprawi. 

Na temat 2,0 TDI napisałem wyżej. 170 KM nie bierz pod rozwagę. Często nie trzymają serii i późno wstające turbo, przynajmniej po wsadzeniu turbo od BRD do BPW lub innych tak zachowuje się.

Edytowane przez george
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Langista napisał:

Raczej furmankę pieniędzy, bo w większości to trupy, które poprzedni właściciele ujeżdżali nie wydając pieniędzy na nic, poza paliwem. Naprawdę rzadko zdarza się, że ktoś chce w rozsądnych cenach sprzedać auto, o której dbał.

Rozumiem... Wiesz to nie jest powiedziane że muszę mieć auto na już... Jak będzie trzeba to zwiększe budżet no i też się nie będę spieszył a nóż widelec może coś się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, george napisał:

Na temat 2,0 TDI napisałem wyżej. 170 KM nie bierz pod rozwagę. Często nie trzymają serii i późno wstające turbo, przynajmniej w 8V tak zachowuje się.

Kurde jakoś chyba mi wyleciało z głowy. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2022 o 16:53, przem8 napisał:

Internet i to forum kipi od informacji o tych padaczkach tdi jak i pozostalych silnikach i jeszcze chcesz opowieści? Czekaj na kogoś cierpliwego albo zadaj sobie jakikolwiek wysiłek i uzyj funkcji szukaj. 

To żeś błysnął... Jak chrząstka w salcesonie. ? 

Trzeba było w ogóle tu nie pisać, a nie przygody szukasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, omzig napisał:

Trzeba było w ogóle tu nie pisać, a nie przygody szukasz 

W przeciwieństwie do Ciebie umiem szukać tego czego potrzebuje. Na innych, podobnych forach już dawno ten temat wylądowałby w koszu za powielanie wątków. Z resztą widać jak błyszczy tu od pomocnych odpowiedzi :grin:

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mi nie pasuje.

Chcesz mieć oszczędności, a chcesz kupować niepewne stosunkowo żwawe auto :)

Jak kupisz niezrobione b6/b7 to żeby ogarnąć wszelkie bolączki i podnieść moc to wrzucisz 10-20k. Czy to ci rzeczywiście korzystniej wyjdzie? Nie wiem.

Od jakiegoś czasu mam do opchnięcia swoje b7 i rzeczywiście jak jest wszystko zrobione to jest to auto proste i tanie w utrzymaniu, do wszystkiego w sumie dostęp, wymiany praktycznie na poczekaniu, ale przesiadając się z S6 to według mnie będzie bardzo ciasno...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...