Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CNHA - drgania silnika ?


Mateusz8769

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
A4 B8 2.0 TDI 190km CNHA manual. 
Borykam sie z drganiami silnika. Czy to na biegu jałowym czy w czasie jazdy bez znaczenia. Drgania występują w przedziale 800-1800 obrotów, przy 1200 są największe. Rozrząd, pasek osprzętu i rolki nowe. Poduszki pod skrzynia i silnikiem nowe Lemforder. Byłem sprawdzić wydech - wszystko idealnie, ale jak włożą łychę pod silnik to cała napier**la od drgań. 

Drgania wyczuwam tylko i wyłącznie na lewarku. Byłem w bosch serwis - chciałem sprawdzic wtryski. Bez wyjmowania stwierdzili, że nie ma to żadnego sensu bo jest wszystko dobrze i szukam dziury w całym. 

Dwumasa ? Zero stuków przy zapalaniu i gaszeniu. Czy sprzęgło w połowie czy wciśnięte bez zmian. Testowo dałem gaz w podłogę przy 1200 obrotów na 4 biegu i totalnie bez różnicy. 

Podkładki pod wtryskami wymienione z 30kkm temu. 
Nie kopci, nie traci mocy, wszystko chodzi pięknie tylko te drgania. 

Wrzucam tutaj nagranie z VCDS z korektami oraz ciśnieniem paliwa:

https://youtu.be/1cqEYCzjEms

A tutaj jak to wyglada na lewarku: 

https://youtube.com/shorts/hSvAdQChgh4?feature=share

Jakieś pomysły może ? Czy takie drgania to normalna sprawa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, RALF76 napisał:

jaki przebieg i czy była dwumasa wymieniana?

223kkm, nie była wymieniana i obecnie najbliżej mi do diagnozy, że to ona jednak nie chcę wymienić w ślepo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, RALF76 napisał:

możliwe że to początki końca dwumasy

A ciśnienie paliwa wygląda dobrze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast podbijać sprawdź to co zostało już napisane i odpowiedz na zadane pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Zamiast podbijać sprawdź to co zostało już napisane i odpowiedz na zadane pytania.

Na które pytania nie odpowiedziałem ? Jak sprawdzić czy to dwumasa bez zrzucania skrzyni ? 
 

Za to dalej nie wiem czy z ciśnieniem paliwa mam wszystko dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić? Podjedź gdzieś na halę/stację benzynową, podziemny parking (najlepiej przy ścianie bokiem) i wciskając pedał sprzęgła słuchaj, czy wstępuje jakiś stuk / terkotanie, to samo przy powolnym puszczaniu pedału sprzęgła, zanim auto ruszy (podczas sprzęglania wałka z tarczą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mateusz8769 napisał:

Na które pytania nie odpowiedziałem ? Jak sprawdzić czy to dwumasa bez zrzucania skrzyni ? 
 

Ciśnienie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Ciśnienie paliwa.

To ja pytałem o to czy ciśnienie paliwa jest ok, a nagranie do tego wrzuciłem w temat :) 

 

22 minuty temu, Langista napisał:

Jak sprawdzić? Podjedź gdzieś na halę/stację benzynową, podziemny parking (najlepiej przy ścianie bokiem) i wciskając pedał sprzęgła słuchaj, czy wstępuje jakiś stuk / terkotanie, to samo przy powolnym puszczaniu pedału sprzęgła, zanim auto ruszy (podczas sprzęglania wałka z tarczą)

Dziękuję. Zrobiłem to co napisałeś wrzucając telefon po auto. Na nagraniu poniżej efekt. Najpierw powoli wciskałem i puszczałem sprzęgło, a później delikatnie puszczałem po wbiciu jedynki(początkowo na ręcznym). 
 

Dwumasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie powinno być bliżej 4 Bar a masz 2,5-2,9. Filtr paliwa lub sama pompa paliwa. Na nagraniu nie słychać nic złego ze sprzęgłem, za to słychać wycie pompy paliwa, najprawdopodobniej przez filtr paliwa.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Langista napisał:

Ciśnienie powinno być bliżej 4 Bar a masz 2,5-2,9. Filtr paliwa lub sama pompa paliwa. Na nagraniu nie słychać nic złego ze sprzęgłem, za to słychać wycie pompy paliwa, najprawdopodobniej przez filtr paliwa.

Filtr wymieniony 5kkm temu, a wcześniej po interwale 9kkm razem z olejem i innymi filtrami. Czyli musze gdzieś podbić sprawdzić na sprzęcie ciśnienie paliwa i ewentualnie pompę paliwa. Dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mateusz8769 napisał:

To ja pytałem o to czy ciśnienie paliwa jest ok, a nagranie do tego wrzuciłem w temat :) 

Mój błąd:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krzychuG napisał:

To nie będzie od układu paliwowego .

Co więc sugerujesz ? W temacie nagrania z VCDS. W poście powyżej nagranie z dźwiękami pod skrzynia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...