Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Podatek ekologiczny - protest

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Nowe katalizatory wsadzają Niemcy, ba ! Nawet DPFa widziałem w AFNie....

śmiać mi się chce z samego siebie bo nie dalej jak 2 miesiące temu trafiłem na taką wiadomość i się pukałem w głowę "co Ci Niemcy wyprawiają?" :thumbdown:

teraz przestaję im się powoli dziwić... :disgust:

Opublikowano

i nie protestują :naughty:

Opublikowano

Mówili dziś w TV, że stare samochody będą miały naliczany podatek ekologiczny od pojemności, a tylko nowe od emisji CO2. Tak czy inaczej klamka chyba juz zapadła - bedzie "podatek ekologiczny" w Polsce! :kwasny:

Opublikowano
  • Autor

Mówili dziś w TV, że stare samochody będą miały naliczany podatek ekologiczny od pojemności, a tylko nowe od emisji CO2. Tak czy inaczej klamka chyba juz zapadła - bedzie "podatek ekologiczny" w Polsce! :kwasny:

czyli katalizator mogę wywalać :naughty:

Opublikowano

Ten Rzad to kiedys pojdzie z dymem powaznie..

Brawo dla Idiotow na wysokich stanowiskach.. Nie ma to jak dbanie o nasze interesy a szczegolnie o grubosc naszych portfeli w tym sa najlepsi mimo wszystko..

Na pocieszenie daje banana z cyckami :banan3:

Opublikowano

a oni sami mają w to wyj..ane bo jeżdżą nowymi limuzynami za nasze pieniądze.

Lipę mogą mieć ci co wywalili kata.

Też coś słyszałem o innym "genialnym" pomyśle dodatkowego opodatkowania aukcji internetowych.

To jest recepta na kryzys - wydoić ile się da!

Od tego by po drogach nie jeździły zdezelowane, kopcące złomy sa stacje diagnostyczne!

Opublikowano

nie można czegoś opodatkować dwa razy.

Niestety w Polsce można, a najlepszym przykładem jest LOTTO. Podatek płacisz w chwili zawierania zakładu (ok. 20 gr), a drugi od wygranej powyżej określonej kwoty...

Oczywiście jestem przeciwny wprowadzeniu tego podatku. Po prostu rząd znalazł kolejny sposób na wyłudzenie pieniędzy od podatników. Ewentualnie ustawa została zainspirowana przez lobby motoryzacyjne.

Głowa do góry. Wydaje mi się, że "Wybrańcy Narodu" z Wiejskiej nie wymyślili jeszcze ustawy, której Polacy nie potrafiliby zręcznie obejść :kox:

Opublikowano

jak rzad chce zmusic ludzi do kupowania nowych aut to niech pokrywa 80% ceny, wtedy moge miec auto nawet z rocznika 2010 :naughty: glupia banda debili i zboczencow :kox:

Opublikowano

Doczytałem, że opłata ma być jednorazowa przy pierwszej rejestracji samochodu w kraju. Nie będzie opłat rocznych. To całkowicie zmienia moje podejście do tego podatku, nie jestem już zdecydowanie przeciw. Moim zdaniem taki podatek nie jest głupi i przyhamuje szeroki strumień starych paździochów, jak Opel Kadett, który ciągle płynie do Polski.

Opublikowano
  • Autor

jeśli jednorazowa to oczywiście że jestem ZA

Opublikowano

Co więcej podatek wcale nie jest takiej horrendalnej wysokości, policzyłem opłatę za auto takie jak moje i wyszło ~1300zł

Opublikowano
  • Autor

gdzie to piszą?

Opublikowano

Doczytałem, że opłata ma być jednorazowa przy pierwszej rejestracji samochodu w kraju. Nie będzie opłat rocznych. To całkowicie zmienia moje podejście do tego podatku, nie jestem już zdecydowanie przeciw. Moim zdaniem taki podatek nie jest głupi i przyhamuje szeroki strumień starych paździochów, jak Opel Kadett, który ciągle płynie do Polski.

Gdzie to doczytałeś?? Właśnie o to że opłata ma być coroczna panuje takie oburzenie. Jeśli ma być jednorazowa w zamian za akcyzę to ja nie widzę większego problemu.

Opublikowano

jeśli jednorazowa to oczywiście że jestem ZA

Ja tez ale pokazujcie tresc..

Opublikowano

gdzie to piszą?

http://gospodarka.gazeta.pl/podatki/1,25044,3290286.html
Proponowany przez Ministerstwo Finansów podatek ekologiczny to w istocie podatek rejestracyjny. Ma być płacony przy pierwszej rejestracji samochodu w kraju.
Opublikowano

gdzie to piszą?

http://gospodarka.gazeta.pl/podatki/1,25044,3290286.html
Proponowany przez Ministerstwo Finansów podatek ekologiczny to w istocie podatek rejestracyjny. Ma być płacony przy pierwszej rejestracji samochodu w kraju.

Ale to jest artykuł z 2006 roku i opisuje zupełnie co innego.

Opublikowano

to jest artykuł z 2006 roku

:shocked: Nie zwróciłem uwagi :wallbash: No to kupa ;(
Opublikowano

Oczywiście, że kupa. :sick3:

Jednorazowy podatek płacony w chwili zakupu już u nas obowiązywał (i nazywał się akcyzowy) i okazał się niezgodny z prawem UE. Komisja wytoczyła nam sprawę i ją przed ETS-em przegraliśmy. Dlatego teraz jest pomysł na coroczny i obejmujący wszystkich, a nie tylko samochody sprowadzone w chwili rejestracji. Bo to jest zgodne z prawem UE i nie zakłóca wolnego przepływu dóbr w ramach wspólnego rynku. :disgust:

Opublikowano

I srał ich pies :wallbash:

Zapłaciłem akcyzę sprowadzając auto do kraju, a teraz jak wprowadzą ten podatek, to znowu auto rejestruje we Włoszech.

Normalnie rzygać sie chce. :sick3:

Gdzie Kosciuszko?? Gdzie Kosynierzy?? Oj przydało by się. Przydało... ;(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.