Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bląd katalizatora


krzyskg

Rekomendowane odpowiedzi

Jest czym sie martwic ? Wymiana kata czy sonda któras ? 300km temu skasowalem blad,a teraz znowu sie pokazal,lecz na vcds tylko,bo check nie wyskakuje.. 
Pozdro
2.0 alt a4 b6

Jesli kat sie skonczyl,to jakie jest najlepsze i tanie rozwiazanie ?

20220707_165752.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do 1.8t założyłem zamiennik firmy bosal. Najlepiej sobie daruj tę firmę kup coś lepszego albo w ogóle usuń kata i wstaw emulator sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Langista napisał:

Najlepsze i tanie to sportowy katalizator z normą euro 3/4

Gdxie taki katalizator dostac ? Mozna link ? Po drugie jak sprawdzic czy to kat a nie sonda lub nieszczelnisc ? Niema takich objawow jak mulowaty i nie gasnie przy odpaleniu.. na stacji przy badaniu spalin wykarze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była sonda, był by chociaż jeden błąd związany z nią w pamięci. Nieszczelność nie wpływa na skuteczność katalizatora, jedynie pobór i spalanie oleju przez silnik go niszczy, zapycha. 

ALLEGRO.PL

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz lpg i źle wyregulowaną instalację to również może powodować błąd kata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, przem8 napisał:

Jak masz lpg i źle wyregulowaną instalację to również może powodować błąd kata.

Wlasnie mam lpg i wezme to pod uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiennik to też wyskakuje błąd. Może ktoś już kiedyś go wymieniał i jest zamiennik, u mnie tak było. Wywal go z softa i po problemie :) w razie czego mam taka to 1.8t 

Edytowane przez AIDS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, AIDS napisał:

Jeśli masz zamiennik to też wyskakuje błąd. Może ktoś już kiedyś go wymieniał i jest zamiennik, u mnie tak było. Wywal go z softa i po problemie :) w razie czego mam taka to 1.8t 

Nie. To jest oryginal ..mozliwe tez ze mam lpg bedzie przyczyna..bo miesiac temu bylem na przegladzie lpg. Jak wywal8c go z softa ? I jak to zrobic ?Czy jesli bede jezdzil z takim bledem to nie zaszkodzi to silnikowi ? Dodam ze check nie wyskakuje..tylko vcds wykazuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzyskg napisał:

Jak wywal8c go z softa ?

Trzeba udać się do tunera albo zgrać soft i podesłać komuś. Na forum jest kilka osób, którzy to zrobią. Potem wgrywasz zmodyfikowany wsad i po problemie. Dużo Ci pije oleju?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, przem8 napisał:

Trzeba udać się do tunera albo zgrać soft i podesłać komuś. Na forum jest kilka osób, którzy to zrobią. Potem wgrywasz zmodyfikowany wsad i po problemie. Dużo Ci pije oleju?

 

Normalnie olej pije..tak okolo 600ml na 1000km ..Duzo zachodu z tym softem :) Dzwonilem dzis do swojego gaziarza bo mam lpg i piwiedzial,zeby dopóki check mi nie wyskoczy to jezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, krzyskg napisał:

Normalnie olej pije..tak okolo 600ml na 1000km

To nie jest normalnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek załóż sobie emulator z otworem 2mm, kosztuje z 15 zł na all i często pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie z tym spokój. Jak check wywali to skasujesz błąd i jedziesz dalej. Na "emulatory" też szkoda pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca Panowie, jak niska wydajność katalizatora spowodowana jest jego zapchaniem, to nie może sobie tak po prostu jeździć jak gdyby nigdy nic się nie działo, bo ciśnienie i temperatura będzie rosnąć, aż głowica lub blok silnika powie dość i pęknie jedno z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Langista napisał:

Nie do końca Panowie, jak niska wydajność katalizatora spowodowana jest jego zapchaniem, to nie może sobie tak po prostu jeździć jak gdyby nigdy nic się nie działo, bo ciśnienie i temperatura będzie rosnąć, aż głowica lub blok silnika powie dość i pęknie jedno z nich.

Ale jakby zapchany byl to bylby mulowaty itd a niema takich objawów..pozatym chceck mi nie wyskakuje tylko vcds wykazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2022 o 19:55, krzychuG napisał:

Krzysiek załóż sobie emulator z otworem 2mm, kosztuje z 15 zł na all i często pomaga.

A napewno jak bede z takim bledem jezdzil to nic mi sie nie stanie silnikowi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Yarokot napisał:

Daj sobie z tym spokój. Jak check wywali to skasujesz błąd i jedziesz dalej. Na "emulatory" też szkoda pieniędzy.

Napewno z takim bledem co vcds pokazuje to nic sie nie stanie silnikowi ? Gaziasz moj mowil,ze póki checka nie wywala to jezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krzyskg napisał:

aziasz moj mowil,ze póki checka nie wywala to jezdzic

Jeździj, a jak coś pier...nie to niech gaziarz Ci pokryje koszty remontu...

Da Ci pisemnie takie zaświadczenie? Pewnie, że nie, bo nie i temat się zamyka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, przem8 napisał:

Jeździj, a jak coś pier...nie to niech gaziarz Ci pokryje koszty remontu...

Da Ci pisemnie takie zaświadczenie? Pewnie, że nie, bo nie i temat się zamyka..

Jak zaswieci mi sie check to do niego pojade..albo jak sie namysle,to wczesniej pojade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...