Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima działa tylko na postoju


Tomek96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po naprawieniu i uruchomieniu klimatyzacji po licznych przebojach nie nacieszyłem się działająca klimatyzacja zbyt długo. Wymieniłem dławi,  osusacz i czujnik ciśnienia klimatyzacji, klima zaczęła działać.. po 2 dniach zauważyłem, że na postoju chłodzi jak należy ale po kilku chwilach po ruszeniu przestaję chłodzić tak jak na postoju. Niby coś tam dmucha ale bez porównania. I zauważyłem jeszcze, że ma takie skoki w trakcie jazdy. Że pochlodzi z 2-3 minuty i znów przestaje. Miał ktoś podobny przypadek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załączało klimy. Po wymianie samego czujnika ciśnienia wszystko wróciło do normy  od razu wymieniłem ten osuszacz i dlawik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy czujnik? Zamienniki znane są właśnie z takiego działania przez 2 tygodnie. Dyszę dobrze wsadziłeś? Jakie wartości masz w klimatroniku jeżeli o ciśnienie czynnika chodzi na postoju i podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości podpięcia vcds żeby sprawdzić wszystkie wartości. Czujnik chyba termoteca był wsadzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomek96 napisał:

Nie mam możliwości podpięcia vcds żeby sprawdzić wszystkie wartości. Czujnik chyba termoteca był wsadzony

Dysza jest wsadzona dobrze. 100%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wymień ten czujnik na firmy Hella lub Ori z ASO, bo wszystko inne to loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być tak że masz nabite za dużo czynnika... czasem się tak zdarza bo wszyscy korzystają z automatów. najlepiej podłączyć klasyczne manometry zgodnie ze sztuką i zobaczyć co się tam w układzie dzieje... zrobisz to u jakiegoś chłodziarza, bo z całym szacunkiem, ale warsztaty samochodowe nie mają zbytnio dużo wiedzy o chłodnictwie, automat załatwia sprawę...

to są oczywiście  przypuszczenia i możliwości i nie koniecznie jest to powodem, jednak znam taki przypadek i moja diagnoza na oko była celna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest duża szansa ze masz źle więte wtyczki, tj. wtyczka od poduszki silnika jest podpięta do sprężarki. Zamień miejscami (są niedaleko siebie) i powinno być ok. Wtyczki mają taki sam kształt i zdarza się że przez pomyłkę są wpięte odwrotnie.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a sam nawiew, moc nawiewu działa tak samo ? ...tzn dmucha tak samo tylko że nie chłodzi czy może również przestaje dmuchać z kratek ?

jeżeli opcja dwa to z dużym prawdopodobieństwem za dużo czynnika i parownik się zaladza na tyle że powoduje zatkanie przepływu powietrza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sahipp napisał:

....a sam nawiew, moc nawiewu działa tak samo ? ...tzn dmucha tak samo tylko że nie chłodzi czy może również przestaje dmuchać z kratek ?

jeżeli opcja dwa to z dużym prawdopodobieństwem za dużo czynnika i parownik się zaladza na tyle że powoduje zatkanie przepływu powietrza....

Nawiew działa tak samo, tzn dmucha jak należy tylko nie chłodzi. A jak będzie przytkany spływ wody od klimy to też może być powodem? Bo nie widzę pod autem żeby woda kapala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz bo ledwo co chłodzi i od razu się ociepla, to nie nadąża w ogóle skondensować powietrza na parowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomek96 napisał:

Nawiew działa tak samo, tzn dmucha jak należy tylko nie chłodzi. A jak będzie przytkany spływ wody od klimy to też może być powodem? Bo nie widzę pod autem żeby woda kapala

nie to nie ma wpływu jak kolega przem8 powiedział miałbyś mokro... jeżeli powietrze przepływa normalnie przez kratki to moja pierwsza teoria raczej upada...

 

Dobra, jest jeszcze taka opcja, działa Tobie drugi wentylator ten elektryczny na chłodnicy /skraplaczu?

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, i jak tam? Udało się rozwiązać problem? Borykam się z identycznym przypadkiem i szukam rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...