Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Większe wtryski, auto słabsze


kojot692880745

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej chodzi mi o to czy może ktoś np tak jak ja najpierw wrzucił większe turbo a dopiero później wtryski i to zestroił. Odnoszę wrażenie że auto na pierwszych 3 biegach jest słabsze. Nie spodziewałem się cudów ale liczyłem że jednak będzie trochę mocniejsze 

Edytowane przez kojot692880745
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pieterb napisał:

Ale stroiłeś to? Bo z tego co ja rozumiem to nie, więc....

Tak, po zmianie turbiny była robiona korekta i teraz po wtryskach też. Tuner stwierdził że auto powinno zapier*alac ale nie wie co jest grane i dlaczego auto jest słabsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u pompiarza. On twierdzi że mapa jest źle zrobiona? Jest wgl taka możliwość? Bo z trgo co czytam ludzie bez żadnej korekty odczuwając przyrostka mocy tylko coś tam głośno chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u pompiarza. On twierdzi że mapa jest źle zrobiona? Jest wgl taka możliwość? Bo z trgo co czytam ludzie bez żadnej korekty odczuwając przyrostka mocy tylko coś tam głośno chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2022 o 20:33, kojot692880745 napisał:

Tak zrobione pod 216 i turbo arl z sensorem 3 bary, dawka 4mg i kat wtrysku 49. I jeszcze jedno pytanie na które nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi, mam seryjny intercooler, duża jest różnica jeśli chodzi o moc w porównaniu z fmic? 

zdecydowanie warto robić fmic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ivanek napisał:

zdecydowanie warto robić fmic 

Będzie zrobiony niebawem ale puki co muszę dojść dokładne ładu z tym autem. Dzisiaj będę miał pewne wtryski. Jeśli to nie pomoże to w poniedziałek jadę do tunera który ma mi to wszystko sprawdzić i od nowa ogarnąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2022 o 16:55, kojot692880745 napisał:

Kupiłem je na olx od jakiegoś gościa który handlował "216" z demontażu i to był błąd. Właśnie wróciłem od pompiarza który je rozebrał i nie dość że lały co już wcześniej sprawdziłem to jeszcze okazało się że są to wtryski od 90 konnego... Cóż chytry traci dwa razy. Wtryski 300 i teraz regeneracja ze zmian końcówek 500 no ale trudno, będzie nauczka na przyszłość. Używane z oznaczeniami dsla150p764. Teraz trzeba od nowa ustawić kat wtrysku jak założę 216? 

Ale po robocie pompiarza co wpadło? nowe końcówki 216? Powinien ustawić ciśnienia 300/220 i nie ma opcji by tego auto nie odczuło jak miałes wtryski od 90ki. Po robocie trzeba ustawić ponownie kąt wtrysku i dawkę, po tym zrobić strojenie. Tuner słaby skoro tego nie wziął pod uwagę że paliwa brakuje. Jakie firmy te końcówki?

W dniu 31.08.2022 o 20:53, kojot692880745 napisał:

Byłem u pompiarza. On twierdzi że mapa jest źle zrobiona? Jest wgl taka możliwość? Bo z trgo co czytam ludzie bez żadnej korekty odczuwając przyrostka mocy tylko coś tam głośno chodzi? 

Oczywiście że moze być źle zrobiona mapa. Ogólnie zmiana wtrysków czy seria czy tylko program zmienia charakterystykę i robi dym, na czas przed strojeniem lepiej zmniejszyć dawkę, bo skończy sie notlaufem jesli jeżdzisz na seryjnym programie, problemu nie ma jak auto jest po sofcie.

Głośność pracy zalezy od dawki i katu, im mniejsza wartość dawki tym klekot bardziej wyraźny. 

 

FMIC nie dodaje przyrostu, FMIC stabilizuje moc wzgledem temperatury, ale tu korekta też by sie zdało, masz szanse na te 5KM wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wpadły 216, jeśli chodzi o ciśnienie to nie wiem bo gościu robi też mapy i mówi że jest wszystko ok. Oczywiście kat wtrysku i dawka od nowa ustawiona. Właśnie auto zjechało z hamowni i pokazało 140 km i 347nm. Zobaczymy ile pokaże po korekcie. Więc tak po korekcie 160 km i 394nm. Po podkreceniu turbiny na 1.57 bara zaczęło lekko pogwizdywać więc ogarnę tą nie szczelność. Niebawem też zrobię intercooler więc myślę że 170 pokaże. Dziękuję wszystkim za pomoc 

Edytowane przez kojot692880745
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...