Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana suba B&O na Audio System CO06DC EVO - czy warto?


szuwi3

Rekomendowane odpowiedzi

Więc jak podlaczycz 4 Ohmowe cewki to możesz uwalić wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje za odp, a gdzie szukać głośnika o takich parametrach ??  bo ciezki temat nieco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPH-170TC czy to parametrami podejdzie ? choć nie ukrywam wolał bym coś mocniejszego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem gabarytów zewnętrznych ale impedancja pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Chce sie upewnic, subwoofer B&O w A4 B9 jest w boczku prawda?

 

Co do jakosci sam system B&O gra bardzo dobrze. Musze jednak przyznac ze w Q5 B&O gra dosc znacznie lepiej.

 

W sumie nie wiem czemu tu sie dziwic, to segmentacja, przeciez przy zakupie A4 B9 doplata do Banga (Bang & Olufsen Premium Sound System z dźwiękiem 3D) to kolo 6 tys (w Q5 "Bang & Olufsen Premium Sound System z dźwiękiem 3D" niby taka sama doplata, ale sub jest w kole zapasowym i gra naprawde lepiej), a na przyklad w A6 mamy co ciekawe mozliwosc "zwyklego B&O" takze za 6 tys, ale tez mozemy wybrac "Bang & Olufsen Advanced Sound System z dźwiękiem 3D"  doplata to kolo 33 tys.... wiec tez nie oczekujcie ze Bang w A4 bedzie gral jak Advanced w A6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koalakm napisał(a):

Chce sie upewnic, subwoofer B&O w A4 B9 jest w boczku prawda?

Nie. Jest we wnęce na koło zapasowe na nad akumulatorem. Ostatnie A4 z subem w tylnym boczku to B7.

 

W A4 i w Q5 jest ten sam system B&O. 16 kanałowy 755 W. Nie zauważyłem różnicy w graniu.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Nie. Jest we wnęce na koło zapasowe na nad akumulatorem. Ostatnie A4 z subem w tylnym boczku to B7.

ahh - dzieki bardzo za uswiadomienie :)

 

2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

W A4 i w Q5 jest ten sam system B&O. 16 kanałowy 755 W. Nie zauważyłem różnicy w graniu.

hmm on sklada sie z dokladnie tych samych glosnikow skladowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, części te same, głośniki i wzmacniacz. Subwoofer ma tylko inną obudowę ale w środku jest taki sam głośnik.
Podobnie jak głośniki w drzwiach, są takie same.

Już porównując nawet numery części widać, że komponenty są takie same, ale dopasowane do poszczególnych modelów dlatego nr części odpowiadają konkretnym modelom.

A4 sub 8W9035382E
Q5 sub 80A035382A


A4 głośnik drzwiowy 8W5035297
Q5 głośnik drzwiowy 80A035297
Screenshot(279).png.9460624a4365153746d4b2b3f5df62c9.png
Screenshot(280).png.2187a6417fbd40b63e4162e2bdb092f2.png
A4 wzmcniacz 8W0035223A
Q5 wzmcniacz 80A035223A

Screenshot(277).png.130acae0e8f0ca3d197537024a2b6169.png

Screenshot(278).png.c3018fea2e05224d6f21263dc5f4cae5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za sczegolowy opis :)

Bardzo cenna informacja bo bylem pewien ze sa zupelnie inne.

 

W kazdym razie odczucie dzwieku jest naprawde fajniejsze w q5 - moze byc kwestia kubatury kabiny - bo innego wytlumaczenia nie widze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dla każdego modelu wgrywane są do wzmacniaczy kontenery danych pod każdy model pojazdu, tak aby charakterystyka dźwięku była jak najlepsza właśnie dla każdego modelu. Pod uwagę brana jest też właśnie między innymi bryła i kubatura pojazdu.

Ja testowałem oba systemy na takich samych ustawieniach i tych samych utworach, z tych samych nośników danych. Uważam, że słoń mi na ucho nie nadepnął i i że jakieś tam rozeznanie w tej dziedzinie mam. Według mnie nie było tam różnicy między nimi, ale jest to, podobnie jak u Ciebie, odczucie subiektywne, tak że być może gdyby jeszcze kilka osób przeprowadziło próbę, mieliby inne odczucia.

 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do systemu B&O były chyba aktualizacje bo w a5 jak uszkodzili mi moje radio to dali mi zastępcze swoje i to grało dużo bardziej jakoś basem a było z 15r moje było z 13r mojego nie dało się tak ustawić żeby miało taki bas. . . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu tu jest mowa o B9.

W B8 jest całkiem inny system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pisałeś o b7 b8 q5 ? 😁😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś dokładnie przeczytał co napisałem zrozumiałbyś dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2024 o 14:27, Muskel1 napisał(a):

W sumie to dla każdego modelu wgrywane są do wzmacniaczy kontenery danych pod każdy model pojazdu

teraz tak mi przyszlo do glowy.

Cale podejscie przeciez zawsze ma na wzgledzie segmentacje rynku. A4 nie moze byc jak Q5. A5 nie moze byc jak A6. A6 nie moze byc jak A8 itd.

Zmierzam do tego ze faktycznie malo oplacalne pewnie i dla B&O (widac jaka jest cena do A6 - Advanced B&O) i tez dla Audi (miejsca montazowe) byloby opracowywanie dla kazdego z modeli innych glosnikow... ale ale... kontenery danych to juz spoko, bo sprzet wlasciwie zostaje ten sam, ale "ustawienie" i "wysterowanie" wzmianiacza jest specjalnie inaczej robione - czytaj "im wyzsza klasa tym lepsze".

Zastanawiam sie przy okazji tego tematu, czy mozna na przyklad zalozyc wzmacniacz od Q5 do A4? Czy jednak to nie zadziala i beda bledy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Koalakm napisał(a):

A4 nie moze byc jak Q5. A5

Zajrzyj sobie do A4 i do A5 i masz już odpowiedź. Są identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Zajrzyj sobie do A4 i do A5 i masz już odpowiedź. Są identyczne.

tak A4 i A5 to faktycznie ten sam srodek (choc czy ambiente nie ma tez przez srodek deski?).

Ja natomiast akurat A4 do A5 nie porownywalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koalakm napisał(a):

choc czy ambiente nie ma tez przez srodek deski?).

Nie ma.

Są identyczne tak pod względem wyglądu jak i zastosowanych komponentów, więc i jakości. System Audio nie staniwi tu wyjątku (poza zestawami danych pod odpowiednią bryłę)

 

A6 nie możesz porównywać do A4.

 

A4, A5 i Q5 natomiast, to to samo auto z niewielkimi zmianami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

A4, A5 i Q5 natomiast, to to samo auto z niewielkimi zmianami.

Mam A4 i Q5. Q5 to klasa wyzej auta bez dwoch zdan Muskel. To mozna powiedziec zupelnie inne auta. Q5 jest naprawde odczuwalnie wyzej klasowo - nie mowie o jakosci materialow - bo ta jest taka sama, ale o calosci, komforcie, przestronnosci, zupelnie inna deska, ambiente dla przykladu jest przez deske. To jest tez oczywiscie inny typ auta (suv) ale klasowo jest wyzej - zreszta mozna zobaczyc na cene.

Q3 natomiast jest nizej moim zdaniem od A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj A4 jest słabiej wyposażone od Q5 stąd te odczucia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...