Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana suba B&O na Audio System CO06DC EVO - czy warto?


szuwi3

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, ivan1977 napisał:

to wiem raczej chodziło mi o to że opisywali na forach B&O pracującego w 2ohm-ach

Błędnie opisywali. Faktycznie są to ósemki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Muskel1 napisał:

Błędnie opisywali. Faktycznie są to ósemki.

Co nie zmienia faktu że w mojej opini jest to poprostu słaby wzmacniacz nie nadający się do napędzania mocniejszego suba i obojętnie jaki wzmacniacz markowy nawet z niższej półki zrobi większą robotę.

U mnie sub na głośniku Excursion SX-10S4 jest napędzany wzmacniaczem Crunch GTX-2400 i pomimo że jest to zestaw budżetowy naprawdę gra to przyjemnie u kolegi przy B&O i głośniku RF pracuje ten sam wzmacniacz

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System w audio w samochodzie to nie tylko bum bum z subwoofera ale całokształt wszystkich dźwięków dopasowanych do siebie. Tak jak pisałem, kto oczekuje od B&O wibrującej ramki tablicy rejestracyjnej będzie rozczarowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Muskel1 napisał:

System w audio w samochodzie to nie tylko bum bum z subwoofera ale całokształt wszystkich dźwięków dopasowanych do siebie. Tak jak pisałem, kto oczekuje od B&O wibrującej ramki tablicy rejestracyjnej będzie rozczarowany. 

Nie chodzi tu o bum bum wmacniacz B&O polecam zostawić do reszty głośników ale do subwoofera już niestety nie o ile w Avancie dzwięk z oryginalnego suba może da radę się przebić tak już w sedanie raczej nie ma szans przy tym jak gra oryginalny sub a raczej nie gra tak samo będzię z dołożonym subem

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy zawód w B&O dla mnie to:

Brak środka i rezonujący głosnik w desce rozdzielczej.

 

Głośniki owszem są tandetne do kwadratu, ale oceniam efekt końcowy a nie środki.

W BMW tez z generacji na generacje montuja gorsze bebechy.

 

iPhone, Tesla - to tez śmieci, ale mają genialny soft, który wszystko ratuje - nie chodzi o iOS, tylko o soft od aparatu czy w Tesli soft od kamer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem B&O w B8 i mam w B9, wcale nie gra źle. W B9 w porównaniu do B8 jest znaczna poprawa. Nic mi nie rezonuje ale wiem, że były przypadki rezonującego głośnika i gdzieś o tym czytałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muskel1 napisał:

Miałem B&O w B8 i mam w B9, wcale nie gra źle. W B9 w porównaniu do B8 jest znaczna poprawa. Nic mi nie rezonuje ale wiem, że były przypadki rezonującego głośnika i gdzieś o tym czytałem. 

Dla Ciebie może to nie gra źle dla kogoś innego będzie to totalne dno faktem jest że subwoofer w ASS, B&O, Bose nie istnieje i autor tematu poszukuje poprawy w tej materii jedynym rozwiązaniem jest dołożenie wzmacniacza i subwoofera I może autor tematu oczekuje wibrującej ramki rejestracyjnej lub po prostu większego basu którego nie może mu zaoferować fabryczny sub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, zależne od oczekiwań. Stwierdzenie natomiast, że B&O to dno jest błędne. Wszystko zależne jest od danej osoby. Tyle na koniec z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak ludzie narzekają na Bose w B6/7 bo według nich i tak słabo gra, jak przywykli do skrzyń basowych za 500 zł z marketów to się nie dziwię, że im brakuje mocy. Polecam w takim razie wytłumić auto, nie będzie trzeba audio wymieniać a poprawa będzie ogromna :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ivan1977 napisał:

Dla Ciebie może to nie gra źle dla kogoś innego będzie to totalne dno faktem jest że subwoofer w ASS, B&O, Bose nie istnieje i autor tematu poszukuje poprawy w tej materii jedynym rozwiązaniem jest dołożenie wzmacniacza i subwoofera I może autor tematu oczekuje wibrującej ramki rejestracyjnej lub po prostu większego basu którego nie może mu zaoferować fabryczny sub

Nie, nie zależy mi na wibrującej ramce czy tym podobnym zjawisku. Zależy mi na jakości dźwięku, szczególnie basu (bo ogólnie B&O w pozostałym zakresie pasma akceptuję/ nie czuję konieczności wymiany) i to szczególnie na niskich/ średnich poziomach głośności. Grając na "maksa", to każdy sprzęt jak dla mnie hałasuje, nawet ten najlepszy, a słuchanie muzyki przy 90 dB czy więcej jest wątpliwą przyjemnością.

Wymieniłem kiedyś oryginalnego suba w B8 (wzmacniacz Crunch + sub 17cm STX w BR) i byłem bardzo, bardzo zadowolony. To samo chciałem powtórzyć w B9 i niestety za pierwszym razem mi nie wyszło (wzmacniacz Hertz D1Power + Hertz ES200 w closed). Stąd, trochę idąc na skróty (ze względu na brak czasu), zastanawiałem się czy sama wymiana głośnika wniesie jakąś poprawę, ale z opinii luk_byd wiem, że nie warto. 

Chociaż, po zapoznaniu się ze wszystkimi wypowiedziami, chyba spróbuję zrobić suba (obudowa MDF w BR + jakiś sub 6,5", z dwoma cewkami po 4 ohm) i podłączyć go pod oryginalny wzmacniacz B&O, tak dla testu. Tylko czas muszę wygospodarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, szuwi3 napisał:

 (obudowa MDF w BR + jakiś sub 6,5", z dwoma cewkami po 4 ohm) i podłączyć go pod oryginalny wzmacniacz B&O, tak dla testu. Tylko czas muszę wygospodarować.

Oryginalnie są ósemki, jak podłączysz 2 x 4 Ohmy możesz uszkodzić wzmaka:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Muskel1 napisał:

Oryginalnie są ósemki, jak podłączysz 2 x 4 Ohmy możesz uszkodzić wzmaka:wink:

Wiem, że jest 2x8, ale z wypowiedzi w tym wątku wynika, że 4 ohm spokojnie ten wzmacniacz wytrzyma. Stąd tak chcę zrobić (bo może dać więcej mocy?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś rozebrać suba i sprawdzić czy cewki połączone są równolegle, co dawałoby 4 Ohmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Muskel1 napisał:

Oryginalnie są ósemki, jak podłączysz 2 x 4 Ohmy możesz uszkodzić wzmaka:wink:

Nie uszkodzi :)

U mnie mam 2x 4Ohm 

Koncowa mocy obsluzy do 2Ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ivan1977 napisał:

Dla Ciebie może to nie gra źle dla kogoś innego będzie to totalne dno faktem jest że subwoofer w ASS, B&O, Bose nie istnieje i autor tematu poszukuje poprawy w tej materii jedynym rozwiązaniem jest dołożenie wzmacniacza i subwoofera I może autor tematu oczekuje wibrującej ramki rejestracyjnej lub po prostu większego basu którego nie może mu zaoferować fabryczny sub

Konkurencją dla A4 B9 jest BMW F30.

W F30 Harman Kardon gra po prostu lepiej. Moim zdaniem - dwukrotnie lepiej.

 

Jesli ten sam Bang jest w A6, to Bang w F10 - gra jeszcze lepiej niz Harman.

 

W G30 Harman gra trochę gorzej (mimo ze bebechy sa te same, sprawe zalatwia kodowanie i drobne wygluszenia), ale Bowers gra jeszcze lepiej.

 

To nie jedyna przewaga BMW nad Audi. 

A4 B9 jezdze na codzien do pracy, ale żona ma F11 po liftingu, mam jeszcze inne BMW z w.w. systemami Audio i jest róźnica odczuwalna od 1 sekundy.

 

A tak jak ktoś pisał wyżej. To czy spełnia oczekiwanie, to inna para kaloszy, bo zadne Audio w samochodzie (fabryczne) moze nie spełniać.

Samochód też nie jest przestrzenia do słuchania muzyki (idealna) ze względu na kształty i przeszkody od których odbija się dźwięk.

 

Ja preferuje fabryczne wzmacniacze, z racji obsługi dźwięku przestrzennego, DTS i te sprawy. Mam dość dużo albumów czy koncertów w takim formatem audio.

 

Głośniki w A4 bym chętnie zmienił i na pewno byłaby poprawa, choć kto nie wsiada, mówi WOW. Ale sa to ludzie, którzy jeżdzą Oplami, VW i innymi takimi.
Burmester w Mercedesie (nie mam, ale jezdzilem takim) tez gra lepiej - mowa o ostaniej E klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie a4 b9 lift B&O   jestem na etapie wymiany głośnika i czy jak założę głośnik do suba  impedancja 2x4 Ohm to  nic się nie stanie ze wzmacniaczem ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalisz wzmacniacz. Oryginalny sub ma 2 cewki po 8 Ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odp ale wyżej  pare postów  napisał luk_byd

"Nie uszkodzi 

U mnie mam 2x 4 Ohm 

Koncowa mocy obsluzy do 2Ohm"

 więc jak mam do tego podejść ??

oczywiście dziękuje za szybka odp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam są tam 2 cewki po 8 Ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 2 cewki po 8ohm a nr mojego głośnika to 800164b38698

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...