Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Wymiana wisko - problem z odkręceniem śruby

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Próbuję już któryś dzień z rzędu odkręcić śrubę na której trzyma się wiskoza.

Śróba ani drgnie.

Próbowałem odkręcać z paskiem klinowym, ale ta rolka ściąga pasek i później się ślizga jak robię mocną dźwignię.

Odkręciłem alternator i próbowałem zablokować rolkę kluczem imbusowym poprzez jedną z dziurek które się na rolce znajdują.

Niestety klucz został ucięty po zrobieniu dźwigni :wallbash:

Nie mam już pomysłu jak odkręcić tą śrubę...

Zastanawiałem się nad odkręceniem tego całego stopu na którym jest wisko i coś tam jeszcze w tym jakaś pompa, ale to będzie chyba ostateczność.

Czy jest możliwość, że to uszkodzone wisko ma odwrotny gwint niż to nowe i cały czas próbuję dokręcić tą śrubę a nie na odwrót?

Możecie mi coś jeszcze doradzić?

Palnik mam, ale boję się że uszkodzę łożysko w które wkręca się śruba mocująca wisko ;(

Opublikowano

Witam

Próbowałeś spryskać śrubę jakiś płynem penetrującym ? Może pomoże. :mysli::)

______________

Pozdrawam

Rafał

Opublikowano
  • Autor

Psikałem przed zabraniem się do roboty 3 dni pod rząd i śróby od alternatora eleganco zeszły.

Wydaje mi się, że ta śruba prawie nic nie dostała bo jak ruszam kluczem czuję jakby tylko lekko jej gówka wystawała :chytry:

Opublikowano

Sóby na wisko ogólnie ciężko odręcić. Ja kiedyś próbowałm w omedze i się poddałem :( Najlepiej jak podjedziesz do jakiegoś dobrego warsztatu, to ci podpowiedzą. I jeszcze jedno, mógłbyś dać jakąś fotkę, bo nie bardzo wiem o którą śróbę ci chodzi.

Opublikowano
  • Autor

Chodzi o śróbę do której dostęp jest przez szczelinę pod alternatorem, śruba jest na imbus 8.

Jeżeli to nie rozjaśniło to wrzucę jakąś fotkę wieczorkiem.

Opublikowano

Bardzo by pomogło, bo patrzyłem na etce, ale na rysunkach nie bardzo to widać.

Opublikowano

Witam.

Ja zablokowałem koło kluczem do odkręcania tarcz szlifierki kątowej. Udało się od razu.

Pozdrawiam.

Opublikowano

w kazym wisko jest lewy gwint inaczej by ci sie samo odkrecilo

Opublikowano

e10a586313e7d2f9m.jpg

ja zablokowalem to kluczem od filtra oleju ale lancuchowym bo u mnie niema otworu blokujacego na kole

a15dbec44137b71dm.jpg

tu jest miej wiecej jak to wyglada zdjecia sruby nie mam bo aparatu tam nie wcisnalem,ogolnie mialem fotorelacje wzucic na warsztat z wymiany sprzegielka i lozysk z alternatorze BOSHA 120A,ale nie moge sie zebrac napisac.....ale odrazu mowie klucz w 2 strone nie podzialal tzn.przy skrecaniu,uzylem pilnika do drewna

oczywiscie odkrecalem to na przedluzce na klucz,sruba ciezko szla a ty jak juz to odkrecisz daj nowa srube bo moze juz wyrobilo sie lekko gniazdo imbusa

Opublikowano
  • Autor

Śrubę kupiłem nową razem z wisko.

W mojej nie ma już niczego co jest na Twoim zdjeciu od klucza po stronie chłodnicy...

Opublikowano

Śrubę kupiłem nową razem z wisko.

W mojej nie ma już niczego co jest na Twoim zdjeciu od klucza po stronie chłodnicy...

Musisz mieć identyczne wisko jak na powyższych zdjęciach, ja mam rocznik 99 i jest identyczne. Odkręciłem je podobnie jak koledzy ci doradzili. Spiłowałem i rozpiłowałem klucz w rozmiarze 30 albo 32 i przytrzymałem wisko za sześciokant znajdujący się pomiędzy kołem pasowym a wiatrakiem. Z tego co pamiętam to gwint śruby jest prawy.

Opublikowano
  • Autor

Nowe wisko ma sześciokąt, stare nie, jest okrągłe.

Nawet nie musiałbym rozpiłowywać klucza, ponieważ nie mam wiatraka na wisko :decayed:

Opublikowano

Ja porzyczałem z warsztatu sam.duży klucz zaba i lapalem kolo pasowe i bez problemu,gwint jest prawy

Opublikowano

Ehh a ja się mordowałem chyba z godzinę z tym wiskiem, bo wyczytałem że jest lewy gwint.. a okazało się że jest zwykły, czyli prawy :)

A rolkę od wiska chwyciłem w klucz do filtrów, który już ktoś wcześniej polecił :)

Opublikowano
  • Autor

Poradziłem sobie.

Porzyczyłem od mechanika porządną żabę i imbusa na grzechotce.

Chwilę się posiłowałem i w końcu puściła :gwizdanie:

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Ja porzyczałem z warsztatu sam.duży klucz zaba i lapalem kolo pasowe i bez problemu,gwint jest prawy

Dokładnie jak pisze kolega

Nowe wisko ma sześciokąt, stare nie, jest okrągłe.

Tu się mylisz kolego ja zakupiłem ori wisko BEHR z 2008r. i jest okrągłe,a stare z 1999r. było na sześciokąt.

Opublikowano

Witam\

zdejmij zderzak i cala reszte czas okolo 1 godzina i dostep bedziesz mial idealny

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

A powiedzcie mi, dostane takie wisko w IC. Mam je do wymiany gdyz posypalo mi sie w nim łożysko :kwasny:.

I czy jest ona w komplecie z tą rolką z tyłu?:

717028561.jpg

No i jeszcze pytanie, jaki tam jest w końcu gwint?

Opublikowano
  • Autor

Wisko jest całe w sprzedaży, gwint jest odwrotny.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

to prawy czy lewy jest gwint??

ja próbuje odkrecic w lewo bo tak wyczytałem i nic ale chyba juz mi się śruba obrobiła ;( ;( ;(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.