Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto wpada w rezonans


kornik81

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro przeguby dobre.. zostaje jechać do kogoś, kto ma maszynę do sprawdzania łożysk na aucie, często łożysko nie wydaje żadnych luzów jak się koło zdejmie ale z kołem i obciążeniem auta zaczyna wyć i robią się luzy. Jak nie łożyska to zostaje tylko skrzynia biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Langista napisał:

Skoro przeguby dobre.. zostaje jechać do kogoś, kto ma maszynę do sprawdzania łożysk na aucie, często łożysko nie wydaje żadnych luzów jak się koło zdejmie ale z kołem i obciążeniem auta zaczyna wyć i robią się luzy. Jak nie łożyska to zostaje tylko skrzynia biegów.

Ewidentnie przestaje wibrować jak w czasie jazdy gwałtownie i mocno skręcę w prawo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Langista napisał:

A przy samej skrzyni jaki masz luz na flanszy?

Delikatny tak jak ruszę tył przód !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Langista napisał:

To nagranie nic nie wnosi jaki luz ma sama flansza w skrzyni?

Postaram się dzisiaj spr, ale wydaje mi się ze nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze skret nie ma tu nic do rzeczy. Pewnie esp tnie wtedy dawke i dlatego przestaje wibrowac.

Na poczatek podmienilbym ecu na takie z oryginalnymi mapami... Czesto na allegro mozna kupic za grosze z wylaczonym immo. Pewnie ecu z koncowka LJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, nadybek napisał:

Ja mysle ze skret nie ma tu nic do rzeczy. Pewnie esp tnie wtedy dawke i dlatego przestaje wibrowac.

Na poczatek podmienilbym ecu na takie z oryginalnymi mapami... Czesto na allegro mozna kupic za grosze z wylaczonym immo. Pewnie ecu z koncowka LJ

Podeslij linka kolego, żebym wiedział oco kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz spojrzałem i na allegro chcą 300-400pln za ecu z immo off. Zwariowali. To juz lepiej podjechać do tunera jakiegoś zeby zobaczyl co ktos tam namieszał bo patrząc na dawkę na biegu jałowym to ktoś zmieniał część mapy ktorej nie powinien ruszać. .

To brzęczenie dochodzi z okolic lewarka? Zagladales jak sie kaseta lewarka trzyma? Blacha termiczna pod spodem nie lata sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nadybek napisał:

Teraz spojrzałem i na allegro chcą 300-400pln za ecu z immo off. Zwariowali. To juz lepiej podjechać do tunera jakiegoś zeby zobaczyl co ktos tam namieszał bo patrząc na dawkę na biegu jałowym to ktoś zmieniał część mapy ktorej nie powinien ruszać. .

To brzęczenie dochodzi z okolic lewarka? Zagladales jak sie kaseta lewarka trzyma? Blacha termiczna pod spodem nie lata sobie

Blacha wyjęta, to są drgania- trzęsie całym autem. Chociaż wczoraj stała się dziwna rzecz, auto przestało tak mocno wpadać w rezonans jedt z 70% mniej czuć , lecz nadal

drży. Wiem że samo nic się nie naprawia, ciekawe co teraz dalej będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przebieg i ile razy był wymieniany olej w skrzyni? Jaka skrzynia konkretnie? (Kod skrzyni) jakiej firmy dwumas założony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Langista napisał:

Jaki masz przebieg i ile razy był wymieniany olej w skrzyni? Jaka skrzynia konkretnie? (Kod skrzyni) jakiej firmy dwumas założony?

Ja oleju nie zmieniałem, przebieg prawie 400 ori, dwumas Luk, a wcześniej było sztywne takie same objawy. Jaki kod skrzyni nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrob loga na rozgrzanym silniku na postoju. Zacznij na biegu jalowym- tak z 10s, następnie podnieś obroty do 3000- tez z 10s i znowu na obrotach jalowych- tak ze 20s. Kanał 001+013. Może masz pianę zamiast paliwa i stad taka wysoka dawka paliwa na obrotach jalowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy wsadziłeś przegub wewnętrzny? Ja kiedyś wsadziłem GPS i podobnie jak u ciebie  trząsło budą przy przyspieszaniu i wibracje w trakcie jazdy, zmieniłem na SKF i jak ręka odjol 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poducha pod skrzynią może takie objawy dawać.

Chyba że silnik na odboju się oparł. 

Edytowane przez nik23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...