Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VW Golf 7.5 2.0TDI 4Motion


karolek_ust

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka 

Po sprzedazy mojej A4 B8 przyszedl czas na cos nowszego wybor padl na VW 

 

VW GOLF 7.5 2017 Variant

2.0 TDI 4 Motion 150 KM Manual

1 Wlasciciel 140.000 km , pelen serwis w ASO

 

Wyposazenie :

-  Webasto 

- Dwustrefowa Klmiatyzacja

- Fotel kierowcy z masazem

- Radio Mib 2.5 

- Aktywny Tempomat ACC do 210 km/h

- Podswietlenie Ambiente , listwy drzwiowe , klamki , raczki drzwi 

- Auto Hold 

-Start/Stop

- Tylne lampy LED

- Przednie Reflektory TOP LED - i na tym sie skupialem przy zakupie 

- Kierownica multifunkcja 

- kola letnie OEM 17:

 

Plany :

 

- Obnizenie samochodu 

- Kierownica Scieta z GTI z okragla poducha  - zrobione

- Zderzak Przod z GTI/GTD - czeka na montaz 

- wieksze hamulce z golfa R lub z RS3 - swap z RS3 mam juz ale zastanawiam sie czy je zakladac 

- uklad wycechowy z golfa R

- Skladane lusterka 

- Grill z R-line lub GTD

- zmiana kolorow pasow

- fotele z Rki

- kolo na lato 19 

- listwy progowe podswietlane z golfa R

 

Samochod ma byc praktyczny wiec nie bede za duzo raczej modzic zostanie w stylu OEM ++

 

 

img_20221004_121057.jpg

img_20221004_121120.jpg

img_20221004_121132.jpg

img_20220922_092027.jpg

img_20221003_090421.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ALS i DLA?  czy co masz na myśli piszac top led?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Golfie 7.5 występowały Mid Led i Top Led.

 

Top Led są skrętne.

 

A DLA występowało dodatkowo (w Polsce właściwie tylko w ramach pakietu drogowego z lane assist).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Muskel1 napisał:

Masz AFS i DLA?  czy co masz na myśli piszac top led?

Top LED to masz skrętne ledy plus doświetlenie też w lampie LED a nie przez halogeny .  DLA nie ma bez kamery 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, mam w Golfie 7 FL ALS i DLA dlatego pytam co kryje się u Ciebie pod pojęciem top led.

Jak nazywały się w takim razie led z ALS i DLA?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne autko, przed zakupem A4 tez sie przymierzałem do Golfa7 ale nie było nic ciekawego w moim budżecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał:

Wiem, mam w Golfie 7 FL ALS i DLA dlatego pytam co kryje się u Ciebie pod pojęciem top led.

Jak nazywały się w takim razie led z ALS i DLA?

Tego ci nie powiem były MID LED nie skrętny i TOP LED skrętny . Podejrzewam że jak masz kamerę to do MId led też dokodujesz DLA . 

No i podoba mi się przy top LED to że są dwa paski pozycyjne o dwa kierunki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dokodujesz DLA bo to całkiem inne lampy. Masz w nich przesłony/lustra, które wycinają rozpoznane pojazdy. DLA to taka funkcja matrix, tyle że nie poprzez dołączanie i gaszenie poszczególnych segmentów led, a właśnie przez zasłanianie i odsłanianie:wink:

 

Gratuluję zakupu! 

 

Mam też od 3 lat Golfa 7.5 z silnikiem DCYA i jestem zadowolony. Żadnych przygód do tej pory nie miałem, ale auto miało tylko 9 kkm gdy je kupiłem, więc co tu się spodziewać.

Jedyne co, to gdy silnik jest zimny i na zewnątrz jest poniżej 13°C, słychać lekkie świerszczenia z rolki (prawdopodobnie napinacza paska rozrządu). Byłem już 3 razy z tym problemem na gwarancji ale to normalne, tak mi powiedziano:doh: Ja jestem wyczulony na jakiekolwiek inne odgłosy i mnie to wkurza.

Dodatkowo Composition Media raz na jakiś czas, ma przestawioną godzinę. Podejrzewam,  że traci sygnał z satelitą i nie aktualizuje godziny. Jest to całkiem przypadkowe. Także z tym problemem byłem na gwarancji, wgrali najnowszego softa do 5F ale i to nie pomogło. Pewnie i tutaj mi powiedzą, że ten model tak ma:whistling::grin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, karolek_ust napisał:

Plany :

 

- Obnizenie samochodu 

- Kierownica Scieta z GTI z okragla poducha  - zrobione

- Zderzak Przod z GTI/GTD - czeka na montaz 

- wieksze hamulce z golfa R lub z RS3 - swap z RS3 mam juz ale zastanawiam sie czy je zakladac 

- uklad wycechowy z golfa R

- Skladane lusterka 

- Grill z R-line lub GTD

- zmiana kolorow pasow

- fotele z Rki

- kolo na lato 19 

- listwy progowe podswietlane z golfa R

 

 

Dodaj do listy moduł do deaktywacji s/s. oraz dołożenie FPA, auto całkiem inaczej jeździ na profilu Sport :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Muskel1 napisał:

Nie dokodujesz DLA bo to całkiem inne lampy. Masz w nich przesłony/lustra, które wycinają rozpoznane pojazdy. DLA to taka funkcja matrix, tyle że nie poprzez dołączanie i gaszenie poszczególnych segmentów led, a właśnie przez zasłanianie i odsłanianie:wink:

 

w Passacie B8 każde lampy TOP LED to mają, myślałem, że w Golfie też tak jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Muskel1 napisał:

Jedyne co, to gdy silnik jest zimny i na zewnątrz jest poniżej 13°C, słychać lekkie świerszczenia z rolki (prawdopodobnie napinacza paska rozrządu)

Paska rozrządu czy osprzętu? U mnie była sytuacja, że piszczał faktycznie napinacz rozrządu bo się rozsypał - wyłapałem na czas :pali:a po wymianie nadal piszczało i okazał się pasek osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jedrekx napisał:

w Passacie B8 każde lampy TOP LED to mają, myślałem, że w Golfie też tak jest..

Nie. W Golfie masz lampy Activ Lighting System zawierające właśnie ruchome soczewki oraz lampy Activ Lighting System z dodatkowym Dynamic Light Assist czyli funkcja wycinania. 

Lampy te różnią się kompletnie od siebie budową oraz ilością modułòw led. Dla porównania poniższe zdjęcia.

 

Screenshot_20221005-100037_Opera.jpg

Screenshot_20221005-100047_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rade napisał:

Paska rozrządu czy osprzętu? U mnie była sytuacja, że piszczał faktycznie napinacz rozrządu bo się rozsypał - wyłapałem na czas :pali:a po wymianie nadal piszczało i okazał się pasek osprzętu.

Rozrządu. Zrzucali pasek osprzętu i nadal były odgłosy.

  • wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Nie dokodujesz DLA bo to całkiem inne lampy. Masz w nich przesłony/lustra, które wycinają rozpoznane pojazdy. DLA to taka funkcja matrix, tyle że nie poprzez dołączanie i gaszenie poszczególnych segmentów led, a właśnie przez zasłanianie i odsłanianie:wink:

 

Gratuluję zakupu! 

 

Mam też od 3 lat Golfa 7.5 z silnikiem DCYA i jestem zadowolony. Żadnych przygód do tej pory nie miałem, ale auto miało tylko 9 kkm gdy je kupiłem, więc co tu się spodziewać.

Jedyne co, to gdy silnik jest zimny i na zewnątrz jest poniżej 13°C, słychać lekkie świerszczenia z rolki (prawdopodobnie napinacza paska rozrządu). Byłem już 3 razy z tym problemem na gwarancji ale to normalne, tak mi powiedziano:doh: Ja jestem wyczulony na jakiekolwiek inne odgłosy i mnie to wkurza.

Dodatkowo Composition Media raz na jakiś czas, ma przestawioną godzinę. Podejrzewam,  że traci sygnał z satelitą i nie aktualizuje godziny. Jest to całkiem przypadkowe. Także z tym problemem byłem na gwarancji, wgrali najnowszego softa do 5F ale i to nie pomogło. Pewnie i tutaj mi powiedzą, że ten model tak ma:whistling::grin:

 

Co do rolki mam to samo rano i jak zimny to ja słychać też mnie zaraz drażni coś takiego ale czytałem że to normalne w tych modelach .

 

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Dodaj do listy moduł do deaktywacji s/s. oraz dołożenie FPA, auto całkiem inaczej jeździ na profilu Sport :wink:

 

 

FPA będzie mam w pracy alltrack na demontażu to przyciski i wiązka będzie 

 

33 minuty temu, Muskel1 napisał:

Nie. W Golfie masz lampy Activ Lighting System zawierające właśnie ruchome soczewki oraz lampy Activ Lighting System z dodatkowym Dynamic Light Assist czyli funkcja wycinania. 

Lampy te różnią się kompletnie od siebie budową oraz ilością modułòw led. Dla porównania poniższe zdjęcia.

 

Screenshot_20221005-100037_Opera.jpg

Screenshot_20221005-100047_Opera.jpg

 U mnie w rozkodowaniu VIN oznaczenie lamp to 8IX 

A nr lampy 5G1941077 oraz 078

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karolek_ust napisał:

Co do rolki mam to samo rano i jak zimny to ja słychać też mnie zaraz drażni coś takiego ale czytałem że to normalne w tych modelach .

Też już czytałem o tym, że dość często to występuje.

 

4 minuty temu, karolek_ust napisał:

FPA będzie mam w pracy alltrack na demontażu to przyciski i wiązka będzie .

 

Sam przycisk i wiązka nic Ci nie da. Musisz dokupić dokument aktywujący, który kosztuje prawie tyle co zestaw przyciski, wiązka i dokument.

Bez dokumentu aktywującego i podpięcia auta online nie aktywujesz FPA. Nie ma innej możliwości.

7 minut temu, karolek_ust napisał:

U mnie w rozkodowaniu VIN oznaczenie lamp to 8IX 

A nr lampy 5G1941077 oraz 078

No to tak. Lampy z DLA mają kod 8IU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Muskel1 napisał:

Też już czytałem o tym, że dość często to występuje.

 

Sam przycisk i wiązka nic Ci nie da. Musisz dokupić dokument aktywujący, który kosztuje prawie tyle co zestaw przyciski, wiązka i dokument.

Bez dokumentu aktywującego i podpięcia auta online nie aktywujesz FPA. Nie ma innej możliwości.

No to tak. Lampy z DLA mają kod 8IU.

I co trzeba mieć odis by to aktywować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, karolek_ust napisał:

I co trzeba mieć odis by to aktywować? 

Odis z aktywnym kontem online i prawami dostępu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokument aktywujący to trzy ciągi cyfr i liter. Ciąg A, B i C. Dokument ten jest jednorazowy i nie da użyć się go ponownie dla kilku pojazdów. Należy wpisać go w odpowiedniej kolejności, zgodnie z wskazówkami pokazującymi się na ekranie. Jak ktoś nieudolnie będzie próbował aktywować ten dokument i wpisze wszystkie 3 ciągi liter a aktywacja nie powiedzie się, to dobranoc. Możesz zakupić następny dokument bo ten został już wpisany. 

Dlatego dołożenie wiązki i przycisków samemu, a aktywacja w ASO. Góra pół godziny za to policzą. Ja zapłaciłem 20 € za aktywację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Muskel1 napisał:

Dokument aktywujący to trzy ciągi cyfr i liter. Ciąg A, B i C. Dokument ten jest jednorazowy i nie da użyć się go ponownie dla kilku pojazdów. Należy wpisać go w odpowiedniej kolejności, zgodnie z wskazówkami pokazującymi się na ekranie. Jak ktoś nieudolnie będzie próbował aktywować ten dokument i wpisze wszystkie 3 ciągi liter a aktywacja nie powiedzie się, to dobranoc. Możesz zakupić następny dokument bo ten został już wpisany. 

Dlatego dołożenie wiązki i przycisków samemu, a aktywacja w ASO. Góra pół godziny za to policzą. Ja zapłaciłem 20 € za aktywację. 

Ale kupić zestaw z kodem czy ASO będzie miało kod. Bo graty mam za free 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...