Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 AVF sport pack


IRON PATRIOT

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Na forum jestem już od kilku lat jednak zbierałem się i nie mogłem się zebrać by przedstawić swój egzemplarz. Przygodę z 4 pierścieniami zacząłem po uzyskaniu prawa jazdy wtedy zacząłem użytkować 80 B4 taty. Następnie było A4 B5, A3 8L i od niedawna Małysz. W sierpniu tego roku będąc na weekend u babci zobaczyłem na parkingu zobaczyłem B6 z kartką za szybą SPRZEDAM. Na kartce było kilka informacji o wyposażeniu, silniku oraz numer telefonu. Zadzwoniłem, odebrał starszy Pan, który trochę bełkotał (sądziłem, że jest pijany). Umówiliśmy się na oględziny. Jak się okazało mówił niewyraźnie ponieważ był po udarze i nie może już jeździć samochodem. W jego posiadaniu jest 7 lat, ostatnie kilka miesięcy głównie stał przez co zaczęła pojawiać się przyroda. Przejażdżka, auto ładnie się odpycha -  silnik to AVF, skrzynia również ładnie pracuje. Po przejażdżce powiedziałem właścicielowi, że będziemy w kontakcie. W domu razem z tatą rozkodowałem vin, okazało się, że auto było przeznaczone na rynek brytyjski (była robiona przekładka). Mimo to zdecydowałem się na zakup następnego dnia. Poprosiłem kolegę, który pracuje w ASO o sprawdzenie co to za egzemplarz i z ciekawszych rzeczy wyszło, że jest to wersja WB2 sport pack i powinien niby posiadać quattro, niestety quattro nie ma :grin:. Nie jest to ideał, ale trzymający się kupy egzemplarz. Będę chciał doprowadzić go do jak najlepszego stanu. Nie będzie to wykonane w szybkim tempie ponieważ jestem jeszcze studentem, który ma tam jakąś prace, ale powoli do przodu :decayed: Z rzeczy, które już zrobiłem to wymiana termostatu oraz płynu, wymiana rozrządu, wyważanie felg oraz prostowanie jednej felgi.

 

 

Byłe autka oraz aktualny Małysz: 

 

Audi 80 B4.jpeg

Audi A4 B5.jpeg

Audi A3.jpeg

Audi A4 B6 przód.jpeg

Audi A4 B6 bok i tył.jpeg

Audi A4 B6 środek.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego wpisu kilka gratów wymieniłem bądź zrobił to mechanik:
 

- wymiana termostatu + plus płyn,
 

- wymiana oleju silnikowego + filtry + płukanka
 

- odgrzybianie klimatyzacji,
 

- wymiana kompletnego sprzęgła,
 

- wymiana tarcz + klocków,
 

- regeneracja zacisków (użyłem zestawów naprawczych)

 

-wymiana płynu w układzie wspomagania,

 

- montaż żarówek LED do wsteka

 

- wymiana odboju,

 

- wymiana włącznika świateł awaryjnych

 

IMG_2908.jpeg

IMG_2909.jpeg

IMG_2910.jpeg

IMG_8917.jpeg

IMG_8914.jpeg

IMG_8919.jpeg

IMG_8920.jpeg

IMG_8921.jpeg

IMG_8922.jpeg

IMG_1024.jpeg

IMG_1025.jpeg

 

Niestety, ale dopiero raczkuje w kwestii prowadzenia tematu więc może to niezbyt estetycznie wyglądać więc proszę o wybaczenie 😀 przez ostatnie kilka dni bawiłem się w oklejenie ramki oraz popieliczki folią od firmy 3M. Była to moja pierwsza zabawa tego typu w życiu więc nie jest idealnie, ale tragedii też nie ma. Dodatkowo zamontowałem gałkę od a4 b8 s-line z Chin (jakoś wykonania jak za cenę 35 zł jest okej).

IMG_1808.jpeg

IMG_1809.jpeg

IMG_1810.jpeg

IMG_1811.jpeg

IMG_1813.jpeg

IMG_1814.jpeg

IMG_1822.jpeg

IMG_1823.jpeg

IMG_1837.jpeg

IMG_1839.jpeg

IMG_1840.jpeg

IMG_1841.jpeg

IMG_1842.jpeg

IMG_1843.jpeg

IMG_1844.jpeg

IMG_1860.jpeg

IMG_1865.jpeg

  • Pomoc techniczna 1
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu udałem się do znajomego w celu wgraniu softa. Na hamowni drogowej wyszło iż auto generuje 157KM i 333NM.  Ja wcześniej niż przy niej nie grzebałem. Poprzedni właściciel to starszy Pan, który twierdził, że też nic nie zmieniał. Być może ktoś jeszcze wcześniej się w to bawił. Porównałem te wyniki z innymi z forum. Z tego co widzę że moc wychodzi podobne jednak niut tylko delikatnie podniesiony.

IMG_8029.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...