Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon b6/soczewka B8, co jeszcze poprawić


pdk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Szukam porady co dalej dłubać z moimi bixami. Sytuacja wygląda tak, że 3 lata temu przerobiłem Ori bixy na soczewkę z b8, tutaj u kolegi na forum, przy okazji regenerując klosze i wrzucając nowe żarniki, z dobrego źródła, osram 66140. Ale ostatnio zacząłem mieć wrażenie że znowu gorzej wszystko świeci, rozebrałem prawa lampę żeby rzucić okiem na odbłyśnik, wygląda on tak jak na załączonych zdjęciach, nie ma dramatu.

Czy jest sens regenerować odbłyśniki? Czy może żarniki się kończą/ mają 3 lata/? A może trzeba zacząć zbierać kasę na biled?

Ostatnio ojcu robiłem regenerację odbłyśnika w B5 przy zwykłej h7 i efekt super, ale gdzieś czytałem na forum że prze bixie i soczewce b8 zregenerowany odbłyśnik aż tak dużo nie da.

 

Oznaczam najbardziej aktywnych kolegów w temacie lamp @Langista @kamil-vag dzięki!

IMG_20221120_220323.jpg

IMG_20221120_221413.jpg

IMG_20221120_221436.jpg

IMG_20221120_221427.jpg

IMG_20221120_221523.jpg

IMG_20221120_221531.jpg

IMG_20221120_221455.jpg

IMG_20221120_220347.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym to ewentualnie przypolerować? jak delikatna ta powłoka jest? pastą finishową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej agresywna pasta i delikatnie próbować. Powłoka delikatna nie jest ale stara i może się kruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbłysnikow się nie dotyka, a tym bardziej nie poleruje. Co najwyzej można umyć wodą destylowaną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te odbłyśniki to szrot. Nadają się tylko do regeneracjivalbo na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem regenerowane, muszę na nie chwile poczekać, ale jak tylko przyjdą to w ramach testu, spróbuję te stare czymś przepolerować, wrzucę fotę jak wyszło :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...