Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pierwsze audi w życiu. Proszę o pomoc. A4 allroad


To-Masz1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Liczę na pomoc na tym forum.

Mam okazję kupić a4 allroad 2013r wersja USA silnik 2.0 TFSI 224KM. Przebieg 170tys km. 

Walnięty w tył. Naklejki w kole zapasowym nie ma więc jak mogę ustalić kod silnika? Sprzedający wysłał mi naklejkę z rozrządu. 

Proszę Was o pomoc. Dziekuje. 

IMG_20230309_160527.jpg

IMG_20230309_160517.jpg

IMG_20230309_160513.jpg

Edytowane przez To-Masz1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr nadwozia WA1UFAFL4EA014891

model Audi A4 Av. Allroad quattro 2,0 A4AR

Data produkcji 21.06.2013

Rok modelowy 2014

Kod silnika CPMB

Tutaj już ktoś kilka lat temu o nią pytał:
 

WWW.BEZWYPADKOWY.NET

Witam, Prosiłbym o informacje na temat auta Audi A4 Allroad 2014 2.0 TFSI WA1UFAFL4EA014891 Link do ogłoszenia: Audi A4 Allroa...


A gdybyś chciał rozkodowane wyposażenie to podeślij adres email wyślę plik PDF.

Edytowane przez mirekk123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mirekk123 napisał(a):

Nr nadwozia WA1UFAFL4EA014891

model Audi A4 Av. Allroad quattro 2,0 A4AR

Data produkcji 21.06.2013

Rok modelowy 2014

Kod silnika CPMB

Tutaj już ktoś kilka lat temu o nią pytał:
 

WWW.BEZWYPADKOWY.NET

Witam, Prosiłbym o informacje na temat auta Audi A4 Allroad 2014 2.0 TFSI WA1UFAFL4EA014891 Link do ogłoszenia: Audi A4 Allroa...


A gdybyś chciał rozkodowane wyposażenie to podeślij adres email wyślę plik PDF.

Dziękuję za pomoc. [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jest 2 właścicielem w kraju. Nie dawno robił podobno olej w skrzyni. Trochę się boje tego automatu ale to niby trwalszy 8 stopniowy tip tronic. 170tys przebiegu. Czy dla tego silnika to już spory przebieg? Chodzi o spalanie oleju ? Czy ten silnik ma z tym problem? Sam do niedawna jeździłem mazda cx9 ale nalatanw już miałem 340tys ale to vka wolnossącą 3.7

Na co zrobić uwagę przy zakupie tego modelu? Dziękuję za odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest po transporcie do kraju czy 2 dzwon w Polsce bo w cepiku jest szkoda zgłoszona w 17r. Coś to auto mi nie leży. Chyba odpuszcze. Gość chce 60tys 

Edytowane przez To-Masz1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWW.OTOMOTO.PL

Audi A4 Allroad - Pierwszy właściciel (od nowości), Czarny, Benzyna, 225 KM, 1 984 cm3

Co sądzicie o tym? 

Uszkodzenia już sprawdziłem ale jak wygląda ten silnik pod kątem spalania oleju? Ten konkretny silnik jest dużego ryzyka? Czy już nie?

Te 114tys km to jezzdzac 12-15tys rocznie auto powinno mi posłuży 5 lat bez jakichś usterek skrzyni czy silnika. Wypowie się ktoś? Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tymi silnikami roznie, choc niby po 2011 juz sporo poprawione, ale ja tez bym sie troche bal.

 

Kolego to Twoje pierwsze Audi jak napisales wiec kilka porad moze sie przyda.

 

W tej kwocie mozesz rozgladac sie za A4 B9 - tam juz jezeli chodzi o TFSI to juz silnik wolny od wady olejowej. Poza tym A4 B9 jest juz na nowej platformie - to inne auto, z systemami, mozliwymi radarami i naprawde swietnym wyposazeniem technologicznym. W mojej opini naprawde bardzo bardzo mocno sie zastanow. W tej cenie nie ma szans na B9 allroad niestety ale rozwaz powaznie zwykle A4 B9. Nie napisales tez jakie masz wymagania, co jest dla Ciebie kluczem. Napisz kilka slow, co dla Ciebie to MUST HAVE itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Koalakm napisał(a):

Tak z tymi silnikami roznie, choc niby po 2011 juz sporo poprawione, ale ja tez bym sie troche bal.

 

Kolego to Twoje pierwsze Audi jak napisales wiec kilka porad moze sie przyda.

 

W tej kwocie mozesz rozgladac sie za A4 B9 - tam juz jezeli chodzi o TFSI to juz silnik wolny od wady olejowej. Poza tym A4 B9 jest juz na nowej platformie - to inne auto, z systemami, mozliwymi radarami i naprawde swietnym wyposazeniem technologicznym. W mojej opini naprawde bardzo bardzo mocno sie zastanow. W tej cenie nie ma szans na B9 allroad niestety ale rozwaz powaznie zwykle A4 B9. Nie napisales tez jakie masz wymagania, co jest dla Ciebie kluczem. Napisz kilka slow, co dla Ciebie to MUST HAVE itp.

Dzięki za konkretną informacje. 4 lata miałem mazde cx9 2009r 3.7 v6 277km. Mały autobus. Więc ciężko będzie mi teraz dorównać funkcjonalnością i miejscem. Niestety muszę kupić coś młodszego oraz z mniejszym przebiegiem (nie daje to gwarancji na brak usterek) lecz moja mazda miał już 349tys zrobione a korozja w bagażniku też się już zadomowiła. Szukam auta mocnym silnikiem. Diesla jakoś nie chce i nie biorę pod uwage. Sedan z dużym w miarę bagażnikiem i box na dach załatwi robotę. Lepiej kombi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Koalakm napisał(a):

Tak z tymi silnikami roznie, choc niby po 2011 juz sporo poprawione, ale ja tez bym sie troche bal.

 

Kolego to Twoje pierwsze Audi jak napisales wiec kilka porad moze sie przyda.

 

W tej kwocie mozesz rozgladac sie za A4 B9 - tam juz jezeli chodzi o TFSI to juz silnik wolny od wady olejowej. Poza tym A4 B9 jest juz na nowej platformie - to inne auto, z systemami, mozliwymi radarami i naprawde swietnym wyposazeniem technologicznym. W mojej opini naprawde bardzo bardzo mocno sie zastanow. W tej cenie nie ma szans na B9 allroad niestety ale rozwaz powaznie zwykle A4 B9. Nie napisales tez jakie masz wymagania, co jest dla Ciebie kluczem. Napisz kilka slow, co dla Ciebie to MUST HAVE itp.

W budżecie ok. 65 tyś. kolega ma znaleźć B9? Nie przesadzaj.

Chyba ze masz na myśli uszkodzony, do zrobienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, To-Masz1980 napisał(a):

Nie wiem czy to jest po transporcie do kraju czy 2 dzwon w Polsce bo w cepiku jest szkoda zgłoszona w 17r. Coś to auto mi nie leży. Chyba odpuszcze. Gość chce 60tys 

 

Jeśli jest wpisana szkoda w naszym CEPIKU ( pewnie wraz z nazwą ubezpieczalni ) to szkoda była już u nas.
Tej zagranicznej w cepiku nie będzie. Możesz wykupić sobie raport AutoDNA i będziesz widział co tam się wcześniej działo : )

PS. plik wysłałem na maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, krzysiek_f napisał(a):

W budżecie ok. 65 tyś. kolega ma znaleźć B9? Nie przesadzaj.

Chyba ze masz na myśli uszkodzony, do zrobienia. 

no tak teraz patrze i faktycznie w benzynie problem, ale w dieslu mozna cos znalezc, no ale kolega niezbyt chce widac diesla.

 

16 minut temu, To-Masz1980 napisał(a):

Dzięki za konkretną informacje. 4 lata miałem mazde cx9 2009r 3.7 v6 277km. Mały autobus. Więc ciężko będzie mi teraz dorównać funkcjonalnością i miejscem. Niestety muszę kupić coś młodszego oraz z mniejszym przebiegiem (nie daje to gwarancji na brak usterek) lecz moja mazda miał już 349tys zrobione a korozja w bagażniku też się już zadomowiła. Szukam auta mocnym silnikiem. Diesla jakoś nie chce i nie biorę pod uwage. Sedan z dużym w miarę bagażnikiem i box na dach załatwi robotę. Lepiej kombi. 

no tak rozumiem. A4 ogolnie nie jest duze to prawda, ale 2+2 i bagaznik dachowy to da rade, natomiast nie spodziewaj sie takiej przestronnosci co w CX9 - no to tego auta to nawet chyba Q7 bedzie mniejsze ;)

Miales duzy silnik wiec widac spalanie Ci nie straszne, bo 2.0 tfsi tak czy tak bedzie troche palic - cudow nie ma. W kazdym razie tak czy tak nalezy uwazac w tych rocznikach  na te silniki TFSI - chodzi o branie oleju. Pamietaj kupujac zwrocic uwage czy nie ma jakichs dziwnych zapisow wylaczajacyh rekojmie w umowie. Zapytaj oczywiscie czy na pewno silnik nie bierze oleju, bo jak bedzie bral to zwrocisz - i tego sie trzymaj. Nie kupuj pod wplywem emocji, aut jest pelno, a dzis sprzedac ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWW.OTOMOTO.PL

Audi A4 Allroad - Pierwszy właściciel (od nowości), Czarny, Benzyna, 225 KM, 1 984 cm3

Zakładając realny przebieg a jest raczej prawdziwy to czy te silnik również w ryzyku nadmiernego spalania oleju? Podejżewam że to też silnik CPMB. Czy jakieś kilkukrotne płukanie tec2000 nie pomoże? To branie oleju jest spowodowane zła konstrukcja tłoków pierścieni czy nagaru który się odkłada? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne płukanki nie pomogą na wady konstrukcyjne, te płukanki ogólnie nic nie dają, poza przyspieszeniem wymiany oleju, bo go rozrzedzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie b9 za 70 tys , 1.4 tfsi z dużym przebiegiem na xenonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...