Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Kolizja parkingowa MTU - PZU


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma to jak dobrze zacząć dlugi weekend od kolizji :wallbash: Człowiek raz w tygodniu wyjedzie z parkingu A4 i problem :rolleyes:

Do rzeczy:

Parking wielki jak cholera M1 nic obok mnie nie stało, młody gnojek samochodem mamusi poobijanym z kadej mozliwej strony cofał ja rozumiem, że A4 jest małe, ale było jasno a nie zauważył i stuknął swoim tylnim zderzakiem w mój przedni zaczynając przed zaslepką gdzie się wkreca hak, az po ramke klubową (na szczeście jej nie połamał bo mam ją od 2 miesiecy i bym mu nakopał do d*py). Krótka wymiana zdań szybki telefon na policje, która odziwo przyjechałą w ciągu 20 minut a lawet w ciagu 7min :shocked: . Ustaliliśmy z Policjantem że gnojek jest trzeźwy w nagrode dostał 200zł mandatu 0 punktów bo to teren prywatny. Oczywiście przyznał sie do winy Policjant spisał "notatkę informacyjną" kto w kogo wszystkie dane uczestników i pocieszył mnie że sprawa skonczy sie najprawdopodobniej w sądzie gdyż to teren prywatny i ubezpieczyciel MTU nie bedzie chciało zapłacić, trochę dla mnie to dziwne bo wkoncu wina ustalona mandat wypisany, kierujący sie przyznał to po co sąd ?

Teraz co robić atakować prosto do swojego ubezp PZU żeby szkode (wymiana zderzaka s-line na fotkach jakie robiło PZU 2 lata temu był jeszcze zwykły zderzak :disgust:) robić z AC a później żeby PZU dogadało sie z MTU abym nie stracił zniżek czy iść do MTU prosto.

Czekam na sugestie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gościu się przyznał, to załatw od niego oświadczenie, i wtedy może sprawa się nie skończy w sądzie.

Ja bym oddał furę do jakiegoś dobrego warsztatu bezgotówkowego, oni zrobią wszystko aby wyrwać dobrą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zderzaka, to raczej beda wyceniac to, co bylo seryjnie zamontowane [na bazie VINu]. W moim przypadku zderzaki wycenili kiedys na prawie 1500PLN [compensa], wiec powinno byc dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym oddał furę do jakiegoś dobrego warsztatu bezgotówkowego

gdzie w Warszawie ?

Co do zderzaka, to raczej beda wyceniac to, co bylo seryjnie zamontowane [na bazie VINu]. W moim przypadku zderzaki wycenili kiedys na prawie 1500PLN [compensa], wiec powinno byc dobrze.

I to właśnie nie jest dobrze bo ja nie mam seryjnego zderzaka tylko s-line a za 1500zł z malowaniem moze być trudno kupić zderzak s-line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem w dziedzinie ubezpieczeń, aczkolwiek wydaje mi sie, że od momentu zawarcia ubezpieczenia masz prawo dokonywać zmain w pojeździe. W przypadku szkody jest widoczne jaki zderzak posiadasz, więc chyba mają obowiązek sfinansować Ci nowy, tym bardziej, ze w sumie nie Twój ubezpieczyciel za to zapłaci.

Podejrzewam, że mógł by być problem w przypadku kradzieży auta, o ile ubezpieczyciel nie został poinformowany o dokonanych zmianach(np. RNS-E) i nie dokonano dokumentacji fotograficznej. Wtedy raczej nie zostałoby to uwzglednione przy wypłacie.

Do tej pory (na szczęście) nie miałem okazji korzystać z wypłaty z AC, także nie wiem, jak sie na to zapatrują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku szkody jest widoczne jaki zderzak posiadasz, więc chyba mają obowiązek sfinansować Ci nowy, tym bardziej, ze w sumie nie Twój ubezpieczyciel za to zapłaci.

jak tylko przedstawi fakturkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według prawa powinni ci oddać taki sam jaki był przed kolizją. Czyli ten co masz na samochodzie.

To jest mała sprawa, więc nawet nie będą się kłócić. Szczególnie jak zobaczą że auto jest zadbane.[br]Dopisany: 03 Maj 2009, 20:09_________________________________________________

gdzie w Warszawie ?

Na Szaserów mają w miarę dobry zakład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na likwidatora MTU i przedstaw mu dokument zakupu nieseryjnego wyposażenia.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likwidator ma być do środy a niby skąd mam dostać dokument na zakup zderzaka z allegro s-line :mysli: jedynie co mógłbym znaleść to fv na zakup zaślepki od haka za 80 pln [br]Dopisany: 04 Maj 2009, 09:47_________________________________________________Był likwidator z MTU i szkode wycenil na 600zł bo wpisał naprawe belki i naprawe zderzaka ale jeśli przedstawie rachunek warsztatu na nowy zderzak 2,5 tys bo wpisał ze był S-line to moge wymieniać na nowy także teraz atakuje warsztat bezgotówkowy i robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyer a znasz jakieś dobre ASO w Wawie bo wiesz mi to tam ryba ile bedzie kosztować aby rozliczyli sie bezgotówkowo z MTU [br]Dopisany: 06 Maj 2009, 14:16_________________________________________________Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło sprawa zakończona.

Szkoda wyceniona na 2800zł MTU zaakceptowało auto naprawione bezgotówkowo, nareszcie mam jeden kolor a nie 3 na zderzaku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...