Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 1.9TDI AVB - brak mocy


Grand324

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu zmagam się z problemem braku mocy w mojej a4. Turbina przeładowuję i włącza się tryb awaryjny. Sprawdzone węże podciśnieniowe, króciec na pompie vaccum, gruszka z turbo szczelna, zmienna geometra chodzi gładko bez oporu ponieważ sam ją czyściłem niedawno. Dolot jest szczelny, egr został wywalony i wyprogramowany. MAP sensor wymieniony na nowy z boscha, bo stary był od nowości, przepływomierz to samo. Dziwnie zjawisko doszło gdy założyłem nowy przepływomierz, ponieważ w vcdsie wyrzuca błąd od przepływki "niewiarygodny sygnał" oraz pod obciążeniem wyrzuca błąd o przeładowaniu. Dodatkowo auto ma swoje humorki, raz jedzie dobrze , raz jak wciśnie się gaz to czuć, że jest moc ale nie pełna, z dołu turbina bardzo wolno wstaję. Liczę na jakąś pomoc, pozdrawiam :)

błędy vcds.jpg

LOGI VCDS.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przepływomierz jest sprawny, wziąłem z hurtowni nowy oryginał dla testu, ale nic to nie dało, dalej jest ta sama sytuacja. Zauważyłem też coś takiego we wskazaniach przepływomierza, gdy silnik jest wyłączony, nie wiem czy to jakiś błąd ale dorzucam.

przp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geniuszem z elektroniki nie jestem ale jak coś pokazuje wartości bez przepływu, to sprawne nie jest..

MAP sensor jakie ma numery?

@przem8, @DarekS4, @Dev

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 261 230 266, map sensor brany po vinie. Wiele osób mówiło mi, że możliwe, że mam uwaloną wiązkę do przepływki. Tylko, że po odpięciu wtyczki czuć znaczny spadek mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc stare graty i zrob loga 011 i 003.

Nie zaczelo sie wszystko po czyszczeniu turba? Jestes pewien, ze dobrze poskladales geometrie?

Zrob jeszcze loga 011BS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...