Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

zapalanie 2.0 TDI przyciskiem start/stop

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przecież DETA to zupełnie inny silnik niż prehistoryczny AVF.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 22.09.2023 o 12:17, RALF76 napisał(a):

Może trywialne pytanie ale jak to robicie przy odpalaniu

1) wciskacie zapłon, potem pedał stop i raz jeszcze zapłon co powoduje zapalenie

2) czy po wejściu do auta pedał stop i odrazu zapłon co powoduje zapalanie

 

Jak prawidło powinno się robić ? i czy w ogóle ma to znaczenie?

Zdecydowanie nr 1, przynajmniej tak mi się wydaje. Zwykłą stacyjka tez od razu nie odpalasz na opor tylko przechodzi to tak naturalnie na zaplon i następnie przekręcenie na odpalenie właściwe ? W każdym razie ja tak robię, w zimie szczególnie zeby świece się nagrzały, czasami przy większych mrozach nawet zaplon dwa razy a potem odpalam. Ale to chyba jak kto woli i kwestia indywidualnego wyczucia swojego auta ?

Opublikowano
6 minut temu, Adam1994 napisał(a):

W każdym razie ja tak robię, w zimie szczególnie zeby świece się nagrzały,

Nie musisz cudować. Sterownik silnika sam dobiera czas na rozruch silnika od momentu uruchomienia zapłonu. Sprawdź sobie jak przyjdą mrozy, że pomimo tego, że chcesz za pierwszym razem odpalić, auto nie kręci od razu, tylko po pewnym czasie. Jest to zupęłnie wystarczające, bo to nie Mercedes W123, że trzeba go w-3 razy grzać.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

wsiadam do auta wciskam stop naciskam start i nie zawsze jakby sterownik widzi że ma zapalać, odpala zapłon i tyle (muszę raz jeszcze nacisnąć przycisk)

zauważyliście coś takiego? nie wiem czy słabo "stop" naciskam czy lekko przycisk start - nie jest to uciążliwe ale jakoś tak się zdarza

Opublikowano

Za lekko pedał hamulca wciśnięty. Ma to najczęściej miejsce gdy po zgaszeniu już silnika wciśniesz pedał hamulca (możliwe, że nawet kilka razy) napompujesz ciśnienie w układzie i pedał staje się twardy. Wtedy przy próbie odpalenia trzeba mocniej wcisnąć pedał hamulca.

Opublikowano
  • Autor
23 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Za lekko pedał hamulca wciśnięty. Ma to najczęściej miejsce gdy po zgaszeniu już silnika wciśniesz pedał hamulca (możliwe, że nawet kilka razy) napompujesz ciśnienie w układzie i pedał staje się twardy. Wtedy przy próbie odpalenia trzeba mocniej wcisnąć pedał hamulca.

dzięki, tak podejrzewałem że czasami lekko hamulec dotykam 

Opublikowano
17 godzin temu, RALF76 napisał(a):

wsiadam do auta wciskam stop naciskam start i nie zawsze jakby sterownik widzi że ma zapalać, odpala zapłon i tyle (muszę raz jeszcze nacisnąć przycisk)

zauważyliście coś takiego? nie wiem czy słabo "stop" naciskam czy lekko przycisk start - nie jest to uciążliwe ale jakoś tak się zdarza

tak tez to czasami mam - tak jak Muskel napisal moim zdaniem to wlasnie za krotko / slabo wcisniety pedal hamulca

Opublikowano
W dniu 17.04.2024 o 14:27, RALF76 napisał(a):

wsiadam do auta wciskam stop naciskam start i nie zawsze jakby sterownik widzi że ma zapalać, odpala zapłon i tyle (muszę raz jeszcze nacisnąć przycisk)

zauważyliście coś takiego? nie wiem czy słabo "stop" naciskam czy lekko przycisk start - nie jest to uciążliwe ale jakoś tak się zdarza

Też tak mam, ale nie wydaje mi się żebym mocniej naciskał hamulec, po prostu przyciskam jeszcze raz start i już kręci.

Edytowane przez MiruK

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.