Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyba odbija przy zamykaniu w A4 B9


Marian3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z tylną szybą po stronie kierowcy kiedy zamykam szybę domyka się do końca i samoczynnie mechanizm ją opuszcza do około 1/2, dzieje się to z pilota i panelu w drzwiach kierowcy i pasażera, podglądałem uszczelkę jest ok przy zamykaniu przytrzymałem przycisk zamykania szyba odbija z powrotem a kiedy podniosę ja tak mniej więcej  centymetr przed całkowitym domknięciem zatrzymam i ponownie zamknę to w tedy nie odbija domknie się normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przyuczyć pozycje krańcowe. W tym celu przyciskiem w tylnych lewych drzwiach wciskasz w dół i cały czas przytrzymujesz przycisk w pozycji dolnej (po całkowitym zjechaniu szyby w dół trzymasz jeszcze ok. 3 sek. wciśnięty w dolnej pozycji), następnie to samo w górnej pozycji, czyli szybę w górę i cały czas trzymasz przycisk w górnej pozycji (też 3 sek. po całkowitym zamknięciu szyby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak opisałeś próbowałem z panelu kierowcy i z panelu pasażera nie pomogło, kiedy trzymam przełącznik cały czas w górę to szyba dojedzie do końca odbije i zjedzie do 1/2 czy to z panelu pasażera czy kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i to samo ma mój znajomy. Ja mam z lewą tylną szybą, drugie auto ma z prawą tylną. Próby przyuczania itp nic nie dają. Stało się to z dnia na dzień. Szyba tak jakby za bardzo 'pręży' przy zamknięciu, jakby te pozycje krańcowe były przejeżdżane albo w ogóle się nie zapisywały. Nic do tej pory ani mi ani jemu nie pomogło. Zamykam stopniowo tak żeby była zamknięta ale nie 'prężyła', nie mogę używać 'auto'.

 

Pozycje krańcowe przyuczają się same po jakimś czasie, nie trzeba nawet tej procedury robić. To jakby nie tutaj problem.

 

Jak ktoś zna przyczynę to będzie to pomocne też dla mnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wuPiotrek napisał(a):

Mam to samo i to samo ma mój znajomy. Ja mam z lewą tylną szybą, drugie auto ma z prawą tylną. Próby przyuczania itp nic nie dają. Stało się to z dnia na dzień. Szyba tak jakby za bardzo 'pręży' przy zamknięciu, jakby te pozycje krańcowe były przejeżdżane albo w ogóle się nie zapisywały. Nic do tej pory ani mi ani jemu nie pomogło. Zamykam stopniowo tak żeby była zamknięta ale nie 'prężyła', nie mogę używać 'auto'.

 

Pozycje krańcowe przyuczają się same po jakimś czasie, nie trzeba nawet tej procedury robić. To jakby nie tutaj problem.

 

Jak ktoś zna przyczynę to będzie to pomocne też dla mnie.

Tak u mnie jest identycznie jak wyżej szyba pręży po domknięciu właśnie jak by krancuwki nie widziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyuczanie krańcowych pozycji ok jest coś takiego... natomiast w praktyce jak coś z szybą nie tak to powodem jest blokowanie się szyby lub jej silniejszy opór w danym momencie i sterownik to wykrywa jako przytrzaśnięcie dłoni dlatego następuje stop i otwarcie szyby... Działa to na zasadzie gdy następuje większy opór szyby to silniczek pobiera większy prąd i sterownik na tej podstawie ocenia że jest przytrzaśnięcie...

 

można to rozwiązać na dwa sposoby,

1) na lenia, czyli wyłączyć tą usługę ( nie pamiętam jak się nazywa) minusem jest że zniknie automat zamykający szybę po jednym pstryknięciu - trzeba będzie trzymać cały czas przycisk do pełnego zamknięcia i otwarcia.... 

2)najpewniej coś jest nie tak i trzeba by otworzyć boczek, a może i nawet wyjąć ramkę z mechanizmem i zobaczyć co jest powodem takiego zachowania. może pęknięty ślizg, może gdzieś uszczelka podwinięta. Trzeba po prostu to zobaczyć... szyba musi chodzić z jednostajnym oporem, jeżeli w którymś momencie będzie on większy sterownik to wykryje jako przytrzaśniecie ręki...

 

dla przykładu

 

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Marian3 napisał(a):

Z całym szacunkiem ale to partyzantka problem i tak wystepuje.

zgadza się jak wspomniałem albo robimy na lenia partyzantkę, albo poświęcamy czas i szukamy fizycznego problemu... inaczej się nie da... jeżeli chcemy usunąć problem to trzeba poszukać przyczyny w pracy szyby i jej oporach podczas pracy...

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

 

Sprawdzałem jeszcze kilka razy przed chwilą. Nie jestem w stanie zrobić przyuczenia ani normalnie ani z dystansem (ksiazka). Szyba, czy to puszczona z automatu w górę, czy manualnie (pierwszy skok przełącznika) cofa się po pół sekundy od dojechania do oporu. Dojezdzam do ksiazki i szyba sie cofa. Próbowałem z przedniego przelacznika, z tylnego, drzwi otwarte zamkniete silnik odpalony zapalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić czy problem jest w mechanizmie podnoszenia szyby. Odkręcić silniczek i sprawdzić jaki jest opór podczas ręcznego podnoszenia szyby. Powinna iść lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, polecam obejrzeć jeszcze raz filmik tam częściowo jest sporo informacji...  a po obejrzeniu decyzja i albo robicie partyzantkę rezygnując z automata podnoszenia szyby co w przypadku gdy szyba zacznie konkretnie wariować może być wybawieniem ( co by nie mówić macie możliwość normalnego, bez stresowego zamykania  szyb) o ile nie macie faktycznie uszkodzonego ślizgu czy czegoś tam bo wtedy to rozwiązanie jest też do czasu... lub szukamy problemu...

 

w przypadku szukania problemu są dwie drogi albo elektronika albo coś z mechanizmem czyli oporami w pracy szyby ... jeżeli nie ma błędów to niestety trzeba się pobrudzić i zobaczyć jak to pracuje i co tam się dzieje lub zlecić warsztatowi który może nas skroić za taką pierdołę bo to może być czasochłonne...  To nie jest nic skomplikowanego, jedyne co to trzeba zarezerwować trochę czasu....

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie lekko, widzę jak pracuje nie ma po drodze żadnych przeszkód. nie zapamiętuje tylko tych krańcowych pozycji. tak samo w dolnej pozycji - jak opuszczę z automatu to szyba cały czas jakby chciała się opuszczać, sterownik się zawiesza i przez chwilę nie da się jej ruszyć w ogóle.  jest feedback z silnika bo cofa, cofa przy max zamknięciu czyli jak ma opór. jak daje opór wcześniej czymś to cofa tez poprawnie.  to jest problem sterowania a nie mechaniczny. sterowniki drzwi prawy/lewy są takie same z tyłu?

 

co do filmiku to nawet nie mam zamiaru go oglądać bo przewijając widzę że gość rozwiązuje problem wyłączając automatyczne szyby w vcds - pomyłka jakaś

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowniki pewnie są takie same ale chyba nie ma fizycznej możliwości ich zamienić miejscami... ale to @Muskel1 musiałby się wypowiedzieć lub ktoś mądrzejszy...

 

a próbowałeś odłączyć akumulator na parę minut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gdzieś by haczyło czy był nagle większy opór to słychać wtedy inną pracę silniczka. Też myślę, że u was problem nie leży po stronie mechanicznej i cofanie szyby od tego zależne. 

Odepnij aku lub wiązkę drzwi, tak aby pozbawić sterowniki drzwi napięcia i spróbuj na nowo przyuczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wuPiotrek napisał(a):

co do filmiku to nawet nie mam zamiaru go oglądać bo przewijając widzę że gość rozwiązuje problem wyłączając automatyczne szyby w vcds - pomyłka jakaś

tak ale też przy okazji pokazuje jak wygląda praca szyby na vagu... , co może pomóc w diagnozie...

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku problem rozwiązany, nie stety pomogła wymiana silniczka zaryzykowałem i kupiłem używany groszowa sprawa i w moim przypadku przyuczanie szyby z panela drzwi tylnych lewych tam gdzie był wymieniany silnik podnoszenia szyby teraz jest ok. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Wesołych świąt.🧑‍🎄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...