Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kod skrzyni na przekładkę do A4 B6 3.0 quattro tiptronic?


Rikone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie, mam pytanie do was bo przeważnie posiadacie większą wiedzę niż w aso. Otóż klękła mi skrzyni w audi a4 b6 3.0 Q tiptronic ze sportem o oznaczeniu FEQ. Nie ma szans żeby ta skrzynie dostać i moje pytanie czy skrzynia z identycznego audi o oznaczeniu FLC bądź GBH lub innym jest taka sama tylko z innym oznaczeniu przez wzgląd starsza/ produkcja ? Ma ktoś jakiś pomysł?  

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2024 o 06:10, Rikone napisał(a):

Witam wszystkich bardzo serdecznie, mam pytanie do was bo przeważnie posiadacie większą wiedzę niż w aso. Otóż klękła mi skrzyni w audi a4 b6 3.0 Q tiptronic ze sportem o oznaczeniu FEQ. Nie ma szans żeby ta skrzynie dostać i moje pytanie czy skrzynia z identycznego audi o oznaczeniu FLC bądź GBH lub innym jest taka sama tylko z innym oznaczeniu przez wzgląd starsza/ produkcja ? Ma ktoś jakiś pomysł?  

 

Pozdrawiam

Myślę że da się kupić taką samą 😉

ALLEGRO.PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem w tym że jak już znalazłem tą jedną to się okazało że ma oznaczenie GBH 😵‍💫 a wszędzie do asn czy avk posiadają skrzynie FLC  z tego co się w aso w Kaliszu dowiedziałem to że skrzynia FEQ co posiadam była produkowana 2001-2002. I jestem w martwym punkcie 😵

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić tą samą, inaczej trzeba dyfer z tyłu wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wielki problem że nikt nie ma takiej samej... czyli jedynie regeneracja ? Czy skrzynkę flc lub gbh plus wymiana dyferencjału z nowym sterownikiem skrzyni ? Ta opcja z inną skrzynia zapewne nie będzie opłacalna?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd po podłączeniu był taki jak na zdjęciu,  a tyle co powiedzieli mechanicy to że tam jak otworzyli skrzynie to dużo niby przepalone i stwierdzili mechaniczna usterkę że lepiej wstawić uzywke tylko używki nigdzie takiej nie ma :( myślałem żeby kupić ta flc czy gbh plus sterownik i do tego dyfer. Tylko czy koszt nie będzie takie duży że lepiej nie remontować tej starej?  Jak uważasz?  

Screenshot_20240128_083831_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problem z brakiem dostępności twojej skrzyni jest to że ona była na USA i ma inne przełożenie i dyfer niż wersja na resztę świata.

 

Wymiana na skrzynię FLC tak jak pisałeś - komputer plus dyfer do wymiany 

Wymiana na skrzynię GBH to samo plus kombinację z odczytem prędkości - bo ta skrzyni nie ma czujnika prędkości ( podpięcie kabla do abs , lub edycja eepromu w liczniku i ustawienie na odczyt po can ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2024 o 06:10, Rikone napisał(a):

Witam wszystkich bardzo serdecznie, mam pytanie do was bo przeważnie posiadacie większą wiedzę niż w aso. Otóż klękła mi skrzyni w audi a4 b6 3.0 Q tiptronic ze sportem o oznaczeniu FEQ. Nie ma szans żeby ta skrzynie dostać i moje pytanie czy skrzynia z identycznego audi o oznaczeniu FLC bądź GBH lub innym jest taka sama tylko z innym oznaczeniu przez wzgląd starsza/ produkcja ? Ma ktoś jakiś pomysł?  

 

Pozdrawiam

 

Daj VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rikone napisał(a):

Błąd po podłączeniu był taki jak na zdjęciu,  a tyle co powiedzieli mechanicy to że tam jak otworzyli skrzynie to dużo niby przepalone i stwierdzili mechaniczna usterkę że lepiej wstawić uzywke tylko używki nigdzie takiej nie ma :( myślałem żeby kupić ta flc czy gbh plus sterownik i do tego dyfer. Tylko czy koszt nie będzie takie duży że lepiej nie remontować tej starej?  Jak uważasz?  

Screenshot_20240128_083831_Gallery.jpg

Nie wiem czy najlepsze wyjście nie będzie przy swapie na manual, dużo większe pole manewru w całych zestawach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer VIN - WAUVT58E52A233523

 

Czyli tak jak mówi Banan to się zastanawiam właśnie nad przełożeniem FLC plus dyfer i może za same części by wyszło 1500PLN plus przekładka. Nie chciałbym uderzać w manuala bo pewnie cenowo też by taniej nie wyszło co ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna by było po numerze VIN sprawdzić jaki mam aktualnie dyfer ? I jaki by był potrzebny dla skrzyni FLC ? Dzięki za zainteresowanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rikone napisał(a):

Numer VIN - WAUVT58E52A233523

 

Czyli tak jak mówi Banan to się zastanawiam właśnie nad przełożeniem FLC plus dyfer i może za same części by wyszło 1500PLN plus przekładka. Nie chciałbym uderzać w manuala bo pewnie cenowo też by taniej nie wyszło co ? 

 

skrzynia tylko FEQ

dyfer ETQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dev napisał(a):

 

skrzynia tylko FEQ

dyfer ETQ

Dev czyli nie ma mowy o przekładce?  Z czego to wynika ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rikone napisał(a):

Dev czyli nie ma mowy o przekładce?  Z czego to wynika ? 

 

wg ETKI nie ma innej skrzyni która możesz zamienić za tą która masz u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia po prostu... czyli jedynie regeneracja wchodzi w grę... no cóż jutro dzwonie do mechaniora żeby zaczął działać. Dzięki za pomoc dam znać jak będzie już po wszystkim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób swapa na manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego swapa ogarnie każdy warsztat ASB ? Czy trzeba konkretnie gdzieś uderzyć?  Jestem z Konina. Ewentualnie jakich zestawów szukać?  Co będę potrzebować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...