Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup Audi A4 B9


TomOskroba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

podepnę się pod temat by nie zakładać tego samego wątku. Właśnie sprzedaliśmy swoją superb III i rozważamy zakup A4 b9. Była by to nasza pierwsza Audi. Budżet mamy około 100k więc nie jest to dziś dużo, ale może coś się znajdzie. W związku ze głównie po mieście km są robione + parę razy razy w roku trasa to myślimy o silniku 35tfsi. Zdaje sobie sprawę, że jest to znacznie mniejsze auto ale nie przeszkadza nam to, bo jesteśmy dość kompaktowi. Tak przeglądam OtoMoto i rzuciły mi się w oko dwa ogłoszenia:

WWW.OTOMOTO.PL

OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle w Polska
WWW.OTOMOTO.PL

OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle w Polska


czy ktoś z osób oblatanych w temacie mógł by mi powiedzieć dwa słowa o tych egzemplarzach? Jak by były ok to bym chciał podjechać z rzeczoznawcą, chyba że macie jakieś sugestie na co zwrócić uwagę czego unikać. Za wszelkie uwagi będę wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary wyposażenie marne.

Czarny jeszcze bardziej marne, wręcz golas.

Zarówno czarny jak i szary mają lampy wyposażenia basic, czyli najniższe jakie są możliwe w konfiguratorze. Oba mają także czarno biały FIS, czyli też bieda. Szary ma w przeciwieństwie do czarnego przynajmniej trójstrefową klimatyzację. Czarny ma tylko jednostrefową. Jak dla mnie żaden z tych.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje 100tys można sobie włożyć w buta. Tj kolega wyżej. Ok 100 tys to za mało. 

Odczekam swoje i dołożę 120 i połknę tego diesla ;) wtedy coś dobrego uda się znaleźć z fajnym wypasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ode mnie to - w ogóle nie patrz na te z jednostrefową klimą

lampy jak chcesz, ja myslalem ze mi to nie bedzie robilo roznicy a po czasie zmienilem na ledy tył bo biednie po prostu to wyglądało i mnie irytowało (ale mam przedlifta)

fis czarny a kolorowy to w zasadzie mała różnica. ale najlepiej oczywiscie jak bys virtuale miał

 

szara ma pakiet chrom - bedziesz mial duzo duzo latwiej pozniej sprzedac to auto z chromowanym grillem bo bez tego wygląda biednie 

 

w tej kasie - roczniku - przebiegu napewno ciezko bedziesz mial znalezc jakies super wyposazenie ale szukaj z 3 strefowa klima bo naprawde warto, zmienia to calkiem wyglad wnetrza (panel) i komfort dla pasazerow 

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2024 o 16:39, Muskel1 napisał(a):

Szary wyposażenie marne.

Czarny jeszcze bardziej marne, wręcz golas.

wlasnie mialem to pisac, ze golasy. Nie wiem jak podchodzicie do kwestii wyposazenia - ale uwierz warto albo dolozyc, albo szukac kosztem przebiegu troche wielszego ale z lepszym wyposazeniem.

W dniu 29.06.2024 o 16:39, Muskel1 napisał(a):

Oba mają także czarno biały FIS, czyli też bieda.

OMG nie myslalem ze ten FIS jest w czarno bialy nawet.... bieda masakra, trzymac sie z daleka jak widzisz miedzy licznikami "kwadratowy wyswietlacz".

10 godzin temu, TomOskroba napisał(a):

Niestety moje 100tys można sobie włożyć w buta.

Uwazam ze spokojnie kupisz cos fajnego za takie pieniadze. Przebiego moze byc wiekszy, nie boj sie tak przebiegu - no chyba ze 300 tys juz na liczniku ;)

10 godzin temu, wuPiotrek napisał(a):

ode mnie to - w ogóle nie patrz na te z jednostrefową klimą

z tym sie nie zgodze. W jednej mialem 1-strefowa i swietnie sobie radzi i swietnie dziala uwazam. 3 strefy daja tak naprawde ladniejsze panel klimy no i tyl.

10 godzin temu, wuPiotrek napisał(a):

fis czarny a kolorowy to w zasadzie mała różnica. ale najlepiej oczywiscie jak bys virtuale miał

kolorowy FIS jest super uwazam - przy tym sa tradycyjne zegary ktore jakby nie bylo sa ladne.

10 godzin temu, wuPiotrek napisał(a):

ale szukaj z 3 strefowa klima bo naprawde warto, zmienia to calkiem wyglad wnetrza (panel) i komfort dla pasazerow

tu jak juz wczesniej pisalem nie zgodze sie. Ale jak widac to kwestia gustu, natomiast nie bralbym tego jako wyznacznik zakupu. 1 strefowa najwazniejsze ze jest automatyczn (klimatronik) i bardzo ladnie dziala i jest wydajna.

 

Musisz jak to zwykle bywa napisac sobie co dla Ciebie jest kluczowe a co mniej. Wtedy szukajac zakladasz filtr i wprowadzasz tylko te kluczowe wymagania.

A4 B9 to bardzo fajne auto, tak jak napisales kompaktowe no i masz swiadomosc ze jest sporo mniej miejsca w srodku anizeli w superb. Natomiast A4 B9 jest jakby nie patrzec dosc zaawansowana technologicznie, platforma oferuje sporo mozliwosci. Nie upieraj sie tez przy 35 TFSI, jak bedzie cos fajnego w 40 TFSI to tym bardziej - mocy nigdy za wiele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koalakm napisał(a):

wlasnie mialem to pisac, ze golasy. Nie wiem jak podchodzicie do kwestii wyposazenia - ale uwierz warto albo dolozyc, albo szukac kosztem przebiegu troche wielszego ale z lepszym wyposazeniem.

OMG nie myslalem ze ten FIS jest w czarno bialy nawet.... bieda masakra, trzymac sie z daleka jak widzisz miedzy licznikami "kwadratowy wyswietlacz".

Uwazam ze spokojnie kupisz cos fajnego za takie pieniadze. Przebiego moze byc wiekszy, nie boj sie tak przebiegu - no chyba ze 300 tys juz na liczniku ;)

z tym sie nie zgodze. W jednej mialem 1-strefowa i swietnie sobie radzi i swietnie dziala uwazam. 3 strefy daja tak naprawde ladniejsze panel klimy no i tyl.

kolorowy FIS jest super uwazam - przy tym sa tradycyjne zegary ktore jakby nie bylo sa ladne.

tu jak juz wczesniej pisalem nie zgodze sie. Ale jak widac to kwestia gustu, natomiast nie bralbym tego jako wyznacznik zakupu. 1 strefowa najwazniejsze ze jest automatyczn (klimatronik) i bardzo ladnie dziala i jest wydajna.

 

Musisz jak to zwykle bywa napisac sobie co dla Ciebie jest kluczowe a co mniej. Wtedy szukajac zakladasz filtr i wprowadzasz tylko te kluczowe wymagania.

A4 B9 to bardzo fajne auto, tak jak napisales kompaktowe no i masz swiadomosc ze jest sporo mniej miejsca w srodku anizeli w superb. Natomiast A4 B9 jest jakby nie patrzec dosc zaawansowana technologicznie, platforma oferuje sporo mozliwosci. Nie upieraj sie tez przy 35 TFSI, jak bedzie cos fajnego w 40 TFSI to tym bardziej - mocy nigdy za wiele ;)

 

 

co kto lubi. mam porownanie 1:1 auta z mono fis i z kolorowym ktore mam u siebie. jak ktos nie wie to wsiądzie i nawet nie zauwazy ze są inne zegary.

 

klima > daje rade 1 strefowa znaczy ze dziala? chlodzi? no to chyba nie jest zaden sukces :) za to wnetrze, deska z tymi srebrnymi pokrętłami wyglada jak z auta 10 lat starszego. nowy panel jest ładny. to ze w aucie za 100k pasazer nie moze ustawic sobie temperatury to też pomyłka. kupilem z 1-strefową i żałuje tego strasznie. to ze to auto ma dostepna do wyboru taka klime to jest żart.

 

przebieg jest wazny, inaczej wylada i prowadzi sie auto ktore ma 50k a inaczej takie ktore ma 250k. nie oszukasz tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, wuPiotrek napisał(a):

to ze to auto ma dostepna do wyboru taka klime to jest żart.

eee zart to by byl gdyby manualna byla do wyboru ;)

49 minut temu, wuPiotrek napisał(a):

przebieg jest wazny, inaczej wylada i prowadzi sie auto ktore ma 50k a inaczej takie ktore ma 250k. nie oszukasz tego.

tak zgadzam sie ze jest wazny - w koncu przebieg robi cene :) jednak 50k a 100k to juz nie taka duza roznica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, TomOskroba napisał(a):

Niestety moje 100tys można sobie włożyć w buta. Tj kolega wyżej. Ok 100 tys to za mało. 

Odczekam swoje i dołożę 120 i połknę tego diesla ;) wtedy coś dobrego uda się znaleźć z fajnym wypasem

100 tys. zł. jak nie szukasz quattro to wystarczy na diesla jak i benzynę. Wystarczy nawet na 2.0 TDI quattro z rocznika 2016-2017 dobrze wyposażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2024 o 16:47, TomOskroba napisał(a):

Najlepiej chciałbym właśnie head up

Pół skóry 

Tempomat aktywny.

A co do reszty to jestem tak w tyle że nawet nie wiem :( Radary na pewno też bym chciał.

Najlepiej wersja 252 jeżeli jest tak samo bezawaryjna:) czy od wersji 190 km różni się tylko softem czy np turbina i intercooler są wydajniejsze ? 

Kolor też musi być ten szary jak podkład pod ściany. To warunek żony 😅 jednak najważniejsze z tego wszystkiego jest stan auta i mały przebieg. Na resztę jestem w stanie przymrozyc oko. 

Autem chcę przynajmniej 5 lat polatać:) 

 

WWW.OLX.PL

101 900 zł: Marka: AUDIModel: A4 AVANT 2.0 TFSIRok: 2021Silnik: 2.0 BenzynaMoc: 252 koniPrzebieg: 90...

Jest szary 😉

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladna, ale brak np aktywnego tempomatu - tu juz sam musisz sobie odpowiedziec, dla mnie to bylo akurat cos co musialo byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wuPiotrek napisał(a):

troche stary jak na tą kasę 

Tak też uważam że cena sporo przesadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...