Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wypadanie zapłonu na 1 cylindrze w Seat Exeo 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, zanim napisałem na forum wszystko co możliwe zostało sprawdzone.

Ciśnienie na garach:

1.10 bar

2.11 bar

3.11 bar

4.11 bar

Ciśnienie paliwa prawidłowe

Nowe świece

Cewki nowe

Odma i szczelność sprawdzone

Przewody do cewek również 

 

Problem z wypadaniem zapłonów na zimnym silniku. Okropnie trzepie budą, przy przegazówce przymula silnik. Po osiągnięciu 80-90°C wszystko wraca do normy. Już pomału nie mam złudzeń, że to pęknięta głowica ale jeszcze dla pewności wrzucam logi i proszę aby ktoś je ocenił.

Silnik 1.8T 208 KM +LPG 

Wolne obroty32:

 

LOG.TUNEZILLA.COM

Wolne obroty 2+33:

LOG.TUNEZILLA.COM

 

Wolne obroty: 001+003

LOG.TUNEZILLA.COM

 

Wolne 90+93

LOG.TUNEZILLA.COM

 

02+33 dynamiczne 

LOG.TUNEZILLA.COM

 

03+20 dynamiczne

LOG.TUNEZILLA.COM

 

 

LOG.TUNEZILLA.COM
115+118 Dynamiczne 
LOG.TUNEZILLA.COM
 
Opublikowano

Czy na gazie i na benzynie jest to samo? Czy jest przedmuch do układu chłodzenia bądź olej w zbiorniku wyrównawczym? 

Opublikowano
  • Autor

Tak na gazie i na benzynie to samo. Test na CO2 w układzie negatywny ale to moim zdaniem wynika dlatego, że na zimnym silniku płyn nie przechodzi przez zbiorniczek wyrównawczy. A na ciepłym jakby się uszczelnia i nie wykazuje CO2.

Opublikowano

Raczej na ciepłym by się rozszczelniał bo metal się rozszerza więc to raczej nie głowica i nie zasilanie w paliwo.

A próbowałeś odłączać po jednym cylindrze aby sprawdzić na którym to wypada i czy zamieniałeś ewentualnie cewki/świece? Dziwne że przy temperaturze jest normalnie

Opublikowano

Sprawdziłbym czy na wszystkich świecach jest iskra, lub czy podaje napięcie na wszystkie cewki, może sterownik nawala? 

Opublikowano
  • Autor

Jak to sprawdzić? Wykręcając wszystkie świece i kręcąc rozrusznikiem?

Opublikowano

tak można najprościej zobaczyć, znalazłem na forum paska ceste przyczyny ustarek: https://forum.vw-passat.pl/topic/35877-abcdiagnostyka-18-20v-turbo-aeb-apu-awt-awm-18t-krok-po-kroku-guide-v03/

Opublikowano

Ciśnienie mierzyłeś na zimnym czy ciepłym silniku?

Opublikowano

Niestety z elektroniką nie pomogę za wiele, analogowy model ze mnie, lampowiec ;)

Opublikowano
  • Autor
9 godzin temu, pelonek1 napisał(a):

Ciśnienie mierzyłeś na zimnym czy ciepłym silniku?

Ciśnienie na zimnym.

Opublikowano

Jakie masz korekty w paliwie? Świeca mokra na tym gdzie wypada zapłon, czy może sucha jak pieprz? 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Korekty w normie, świece wszystkie wyglądają tak samo. Na pierwszym cylindrze mniejsze o 1 bar ciśnienie. Czy z logów nic nie widać? Bo jeśli głowica jest do zdjęcia to regenerować swoją ,,euro5" czy szukać zregenerowanej euro 3 i wyrzucać fazator i SAI?

Edytowane przez Exeo1.8T

Opublikowano

Nie pasuje mi to na UPG. Coś ingeruje w mieszankę lub sam zapłon, kiedy mapa była robiona? Probówałeś zakręcić gaz i do końca go wyjeździć z przewodów, a potem na samej benzynie spróbować? Probówałeś też najpierw wizyty u gazownika?

Opublikowano

Typowy objaw zajechanej głowicy. Pozapadane gniazda albo pęknięcia przy zaworach, upalony zawór.

Opublikowano
  • Autor

Tak gaz wyjeżdżałem do zera na zakręconej butli później długo jeździłem na paliwie. Korekty w normie, instalacja regularnie serwisowana. Ostatnio jakieś 2000 km temu. Ustawiona jest na bogato bo autem jeżdżę w 99% po autostradach z prędkościami 130-150km/h.

 

Skoro głowica to jest sens regenerować swoją czy od razu przerzucić na euro3?

Opublikowano
2 godziny temu, Exeo1.8T napisał(a):

Skoro głowica to jest sens regenerować swoją czy od razu przerzucić na euro3?

Raczej nie ma sensu regenerować, bo one są z gownolitu. Jak nie jest pęknięta to może pęknąć w krótkim czasie.

W logach masz wszystko ok, jeśli objaw ustaje wraz z rozgrzaniem to wszystko wskazuje na glowice. Możesz jeździć aż się pogorszy i odwlekać w czasie remont i przy okazji potwierdzić diagnozę odnośnie główki.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

W razie czego zapraszam po glowice euro3 :P

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Gotową do montażu ? Bez pospawanyh pęknięć?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 10.04.2025 o 11:53, Exeo1.8T napisał(a):

Gotową do montażu ? Bez pospawanyh pęknięć?

Gotowa tez moge przygotowac. I tak bez pekniec.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.