Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Problem z ABS-em


bialy986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaczęło sie od tego ze bylem na myjni i myłem podwozie.Po wyjechaniu zaczął mi świecić ABS i migać wykrzyknik.Oddałem dziś autko do warsztatu-robilem zawieszenie-i przy okazji poprosiłem żeby mi sprawdzili co jest z tym systemem.Mechanik powiedział ze nie można sie podpiąć pod komputer,wiec nie sprawdzi mi tego.Natomiast będąc kiedyś na spocie koledzy podpieli sie bez problemu pod kompa jednak nie można sie było wpiąć pod układ hamulcowy.Pomóżcie mi co robić,gdzie sie udać,co to może być i jakie mogą być tego koszta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajdę ten agregat ABS'u?Jeśli chodzi o tą prostokątną skrzyneczkę po prawj stronie-patrząc od przodu samochodu,to ją odpinałem ale wszystko tam gra,tzn.nie ma wody,jest czyściutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli układ hamulcowy działa poprawnie to pozostaje Ci sprawdzenie wszystkich czujników przy kołach(chodzi mi o kabelki i złącza-gniazda wtyczki).To silny strumień wody ,mogło się coś urwać,poluzować.

I chyba będziesz musiał znaleźć kogoś z Vagiem by wykasować błędy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko z tego co pisał biały wnioskuję, że nie można się połączyć z ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to tak-na spocie nie można się było połączyć się z układem hamulcowym a w warsztacie wogóle podobno się nie dało.Po wypłacie odwiedze warsztacik na Przasnyskiej,może coś pomogą :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij dobrego VAGa i zdiagnozuj który czujnik ABSu się "obruszył" ... wyjąć przeczyścić zamontowac błędy wykasować i powinoo byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Żeby nie zakładać nowego wątku:dziś byłem w warsztacie na Przasnyskiej i mechanik stwierdził iż za brak ABS-u winna jest ta puszka: http://img231.imageshack.us/img231/9374/sterownikabs.jpg tzw.sterownik,kazał wymienić i powinno być ok.

Moje pytanie brzmi:czy to można naprawić a jeśli tak to czy znacie jakiś dobry warsztat w W-wie i jakie mogą być koszta??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Żeby nie zakładać nowego wątku:dziś byłem w warsztacie na Przasnyskiej i mechanik stwierdził iż za brak ABS-u winna jest ta puszka: http://img231.imageshack.us/img231/9374/sterownikabs.jpg tzw.sterownik,kazał wymienić i powinno być ok.

Moje pytanie brzmi:czy to można naprawić a jeśli tak to czy znacie jakiś dobry warsztat w W-wie i jakie mogą być koszta??

Pozdrawiam.

na allegro sa oferty napraw sterownikow ABS - na forum kiedys mi sie przewinelo ze uzytkownik o nicku kobra7 zajmuje sie takimi rzeczami... poszukaj lub pisz PW :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolego wszystko zależy jaki masz model tej pompy a co za tym idzie sterownika. Z doświadczenia wiem, ze nie wszystkie da się naprawić. Miałem podobny problem i najeździłem się do wielu "fachowców" wydając bez sensu kasę. Czasem koszt naprawy przewyższa koszt zakupu "nowej" pompy. W moim przypadku pompę ze sterownikiem kupiłem za 200 zl + wymiana + nowy płyn dodatkowo 150. I póki co wydaje się być po problemie. Polecam firmę "elektro-bip" z Rumii (woj. pomorskie). Namiary znajdziecie na allegro.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowy to nie mam zamiaru zmieniać bo podobno kosztuje ok.5 tysi. Mój nr.sterownika to :8e0 614 111a.Gdzieś tez wyczytałem ze pod tylna kanapa jest jakaś puszka mająca związek z AbS-em,ale.....u mnie tego nie ma :myśli: Czyżby nie wszystkie modele je miały??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:

taka ciekawostka-wczoraj zajrzałem do bezpieczników żeby sprawdzić czy czasem się coś nie przepaliło.I tak:bezpiecznik nr.7 jest cały a bezpiecznika nr.16 ni ma :mysli: a też jest od abs-u.Wyjaśni ktoś tą zagadkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam problem z absem, istnial on od poczatku kiedy kupilem autko, mianowicie:

kontrolka w liczniku sie w ogole nie swieci, nie miga nawet po przekreceniu kluczyka

wystepuje tez blad komunikacji ze sterownikiem abs, nie ma w ogole polaczenia z vagiem

i nie ma oczywiscie absu, korektor sily hamowania tez nie dziala, tyl hamuje tak samo jak przod i czasem potrafi obrocic auto na sliskim

czy ktos poradzi od czego zaczac?

pod kanapa nie mam zadnej skrzyneczki, same kable, moja pompa ma symbol z koncowka HL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pioteros zacznij od tego czy sterownik dostaje napięcie i czy ma masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...