Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z klimatyzacją w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

objawy podobne, wszystko posprawdzane ale po wymianie nagrzewnicy temperatura dla pasażerów wróciła 

Opublikowano
  • Autor

Zastanawiam się czy nie jest np tak że przy małym obciążeniu i ustawieniu np tylko na nogi nie korzysta np z dolnego obiegu nagrzewnicy a w momencie jak jest większe zapotrzebowanie to np nogi idą z drugiej części a ta pierwsza jest wykorzystywana do kratek i szyb. I poprostu brakuje mu wydajności cieplnej. Spróbuję tam dzisiaj włożyć rękę żeby zobaczyć jak z temperaturą nagrzewnicy 

Opublikowano
  • Autor

Silniczki na LO

IMG_6346.jpeg

Opublikowano
  • Autor

Silniczki na hi. Tu wszystko wygląda że działa jak należy 

IMG_6347.jpeg

Opublikowano

Wygląda jakby robiły co do nich należy.

 

Masz w aucie  w tym silniku 3 pompy wody. Ta trzecia (V488) jest właśnie pompą pomocniczą do ogrzewania. Być może tam gdzieś problem leży, ale powinna wyrzucić błąd. 

Opublikowano
46 minut temu, marcin_o23 napisał(a):
3 godziny temu, siemian napisał(a):

Wydaje mi się że gdyby to był problem z nagrzewnicą to kłopoty nasilałyby się stopniowo a tutaj jednego dnia wszystko działało dobrze a nagle drugiego zaczął walić zimnym po nogach. Dziwne też że na tył leci cały czas lodowate.
Już zaczynam się zastanawiać czy np to nie może mieć wpływu. Nie wiem, głośno myślę. Że np powinien zamknąć zimny obieg na tył a nie jest w stanie i to powietrze leci wtedy tez na przód, a w innym skonfigurowaniu już tak nie jest. Już wszystko rozważam 

u mnie pojawiło się to nagle

moze ktos wyjasnic jak moze nagle przytkac sie nagrzewnica? Rozumiem ze na przyklad od kiepskich uszczelniaczy, ale tak normalnie z dnia na dzien?

Rozumiem jeszcze sytuacje ze ktos wody twardej nalal i kamien sie powoli osadzal... no ale chyba jak sie plyn naleje to takiej opcji niema...

Opublikowano

Silikat.

Opublikowano
2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Silikat

tzn?

Opublikowano

Wpisz sobie w Google i poczytaj:wink:

Opublikowano

no ok ale przeciez kolega zbiorniczka z silikatem nie mial.

Opublikowano

W którym miejscu napisał, że go nie ma?

Opublikowano

Praktycznie wszystkie nowe Audi z nim wychodzą od kilku ładnych lat. Miało być fajnie i eko ale jak zwykle ktoś nie przemyślał sytuacji, w której ten silikat pójdzie w układ i zapcha nagrzewnicę, a potem chłodnicę. Swoją drogą fajny syf musi też być w cienkich kanałach wodnych w głowicy i bloku.

Opublikowano

Sylikat był stosowany przy płynie G13, obecnie od jakiegoś juz czasu stosuje się G12evo gdzie nie ma potrzeby uzupełniać sylikatów z zewnętrznego źródła (wkładu).

Opublikowano

Dokładnie. W B9 schowano woreczek z tyłu zbiorniczka. Niech kolega @siemian  przyłoży latarkę do zbiornika i podświetli go, w ten sposób sprawdzając, czy ma u siebie woreczek.

Poniżej zdjęcia zapożyczone od kolegi z forum.

 

Screenshot_20250223_171619_Opera.jpg

Screenshot_20250223_171634_Opera.jpg

Screenshot_20250223_171647_Opera.jpg

Opublikowano
Godzinę temu, MaTeo85 napisał(a):

Sylikat był stosowany przy płynie G13, obecnie od jakiegoś juz czasu stosuje się G12evo gdzie nie ma potrzeby uzupełniać sylikatów z zewnętrznego źródła (wkładu)

czy ktos moze okreslic w jakich rocznikach byl ten silikat a w jakich juz go nie ma???

Opublikowano

Najpewniejsza metoda to latarka:wink:

Opublikowano
Teraz, Muskel1 napisał(a):

Najpewniejsza metoda to latarka

lol ;)

tzn ze kazdego z nas moze taki scenariusz teraz czekac (w sensie pekniecia tego woreczka)?

Opublikowano

Teoretycznie każdy posiadający woreczek z silikatem jest potencjalnym kandydatem.

Opublikowano
  • Autor

Plan jest taki że popołudniu wyjmę kabinowke i spróbuję wymacać chłodnice plus zobaczę kamerka jak tam klapki działają 

Opublikowano
35 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Teoretycznie każdy posiadający woreczek z silikatem jest potencjalnym kandydatem.

w 100% racja... akurat "walczę" co prawda ze Skodą, ale słynny G13 narobił strasznego bałaganu... ostał się tylko pusty woreczek

po silikacie który to znajduje się w zbiorniczku... silikat "poszedł" w układ, no i jak się łatwo domyślić robi niemałe zamieszanie...

ps.

niemniej jednak, każdy zbiorniczek posiada nadruk na obudowie z opisem płynu jaki znajduje się w układzie: G12 lub G13 

z tego co mi wiadomo, to G13 w Audi był stosowany do roku 2013... po tym roku do dnia dzisiejszego: G12evo...

ale mogę się mylić... niech kolega popatrzy na zbiorniczek, i zapewne zobaczy napis z oznaczeniem zastosowanego płynu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.