Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana osłony tarczy hamulcowej w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przy samodzielnej zmianie kół z zimowych na letnie zauważyłem uszkodzoną osłonę (zaznaczona na zdjęciu)

Mam kilka pytań::cygaro:

1.Jaki  to numer części?

2. Czy należy zdejmować zaciski i tarcze, by ją wymienić?

3Jak ta osłona jest zamontowana i przykręcona itp?

4.Czy  ślady po odpadnięciu skorodowanego kawałka pozostałe na osłonie mogą jakoś uszkodzić oponę itp

(na zdjęciu zaznaczone na czerwono):kawa:

Dzieki za odpowiedź.:hi:

20251125_132418.jpg

20251125_140402.jpg

20251125_140412.jpg

Edytowane przez NelsonPL

Opublikowano
1 godzinę temu, NelsonPL napisał(a):

Czy należy zdejmować zaciski i tarcze, by ją wymienić?

Jeśli chodzi o tył , to tą osłonę trudniej się wymienia . Pomimo odkręcenia tarczy i zacisku i tak nie przechodzi i trzeba wykręcić piastę . Jak na dole jest uszkodzona to nic się nie stanie , ważne żeby nie była luźna i nie hałasowała . 

 

 

 

Opublikowano
  • Autor

Rozumiem.Zlece w warssztacie bo samemu za ciężko w garażu by było chyba.

Jaki to numer części? Chce wymienić od razu wszystkie bo już są w nienajlepszym stanie.

Jaki koszt ORI lub dobrego zamiennika?

Opublikowano
3 godziny temu, NelsonPL napisał(a):

Rozumiem.Zlece w warssztacie bo samemu za ciężko w garażu by było chyba.

Jaki to numer części? Chce wymienić od razu wszystkie bo już są w nienajlepszym stanie.

Jaki koszt ORI lub dobrego zamiennika?

Wyślij jaki masz rozmiar hamulców to ci dobiorę odpowiednie numery.

Opublikowano
  • Autor

Jak to sprawdzić?

Opublikowano

Oznaczenie z wlepy albo zdejmij koło i zmierz średnicę tarczy ale najlepiej w aso w twoim przypadku.

Opublikowano
  • Autor

Dokladnie takie mam jak na zdjęciu...

Z przodu nawiercane....

Mile widziany dokładny opis  jak te osłony wymienić z przodu i z tyłu.

Nie mam kanału i czy to jest do ogarnięcia w warunkach garażowych?

tarcza-hamulcowa-zimmermann.webp

Edytowane przez NelsonPL

Opublikowano

Jest tylko jeden rodzaj oslon w B8

Nelson jak chcesz to mam tego caly stos

Opublikowano
  • Autor

Tylko nowe

Jaka cena ?

Opublikowano
7 godzin temu, NelsonPL napisał(a):

Jaki to numer części?

8K0615611A 

8K0615612A

Opublikowano
W dniu 26.11.2025 o 11:16, mariusz36 napisał(a):

Jeśli chodzi o tył , to tą osłonę trudniej się wymienia . Pomimo odkręcenia tarczy i zacisku i tak nie przechodzi i trzeba wykręcić piastę . Jak na dole jest uszkodzona to nic się nie stanie , ważne żeby nie była luźna i nie hałasowała . 

 

 

 

Pozwolę sobie zapytać, co przeszkadza piasta w wymianie tej osłony?

Opublikowano
53 minuty temu, Hohe napisał(a):

Pozwolę sobie zapytać, co przeszkadza piasta w wymianie tej osłony?

Z tego co pamiętam , jak miałem b8 i wymieniałem tarcze ( hamulce ) na większe to z tyłu ta osłona była cała , z niewielkim otworem , i ciężko było ją przełożyć , chyba że się wtedy słabo do tego przyłożyłem :eusathink:. Z przodu bez problemu wymieniłem . 

IMG_25862.thumb.JPG.b32faf4f8074134ace98f8b25a5a2a41.JPG

Opublikowano

Oj , masz racje , te osłony w b8 nie są pełne z tyłu - mój błąd .

Opublikowano

Na szczęście nie są. 😀

Też mnie, niestety, czeka wymiana, bo mi jedna całkiem klekocze. 

Opublikowano
22 godziny temu, NelsonPL napisał(a):

Nie mam kanału i czy to jest do ogarnięcia w warunkach garażowych?

Muszę wyprostować , bo niechcący wprowadziłem Cię w błąd . Te tylne osłony faktycznie nie są pełne i da się je bez problemu wymienić . Powinieneś sobie poradzić z wymianą .

Opublikowano
  • Autor

Co muszę zdemontować by je wymienić? (przód i tył)

Jak sa mocowane?

I jaka cena ORI?

Mam możliwość tylko z standardowym lewarkiem co jest na wyposażeniu auta.

Edytowane przez NelsonPL

Opublikowano
2 godziny temu, NelsonPL napisał(a):

I jaka cena ORI?

Napisałem Ci wyżej numery części. Ciężko jest wpisać je w Google albo zadzwonić do ASO? 🫤

2 godziny temu, NelsonPL napisał(a):

Co muszę zdemontować by je wymienić? (przód i tył)

Jak sa mocowane?

Pierwszy lepszy filmik z YouTube. Tylko nie pisz, że to nie B8 w sedanie 😂 

 

 

Opublikowano
  • Autor

Dzieki:hi:

Juz wszystko wiem.

Jak zrobi się cieplej to sam wymienię.

Opublikowano

No to jakieś 6 miesięcy będzie....

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie 4 :cygaro:

Nie pali się..

Nie są uszkodzone poważnie.. 

Spokojnie można jeżdzić...

Przy wymianie kół na letnie ogarnę osłony.:P

Edytowane przez NelsonPL

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.