Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Opinie o mocy 350+ w Audi A4 B6 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich, od bardzo długiego czasu mam już moją A4 B6 1.8T. Od poczatku robie w niej co tam moge, ucze sie z nefmoto jak to stroić itd.
Na K03 i na K04 aliexpress special, pieknie to wstawało od dołu, nie bylo problemu z ruszaniem 235/40 r18 w quattro, wiadomo trzeba bylo troche sprzeglo przytrzymac, ale dawalo rade.
Ile tam koni bylo nie powiem wam, ale po prostu wyciagnalem ile chcialy pompowac te turbiny. Wiadomo zawsze za malo to poszedlem dalej w moc.
Glowica zrobiona, korby zakute itd. Turbo wsadzone od evo x td05 20g + hybryda w perun turbo. I od razu zamuła tak powiedzmy do tych 2500 obrotow tak ze ciezej jechac trzeba redukowac itd. No ale dobra tak trzeba, zeby miec duzo mocy, nikt nie mowil ze to bedzie 1000nm od jalowych. Jakos jeszcze dawalo rade, ale jak juz popchnalem to na 2.5+ bara to stopilem tloki. No i przyszedl czas odprezyc go troche.
Zlozylem motor znowu tylko teraz na grubszej uszczelce, wiadomo, jezdzi nadal, ale teraz to jest tragedia. Tak naprawde do 3200-3500 to ja mam gorsze wolnossace 1.8. Z 3 na 2 sie slabo redukuje, a co dopiero z 2 na 1. Jak trzeba czasem na wolniejszych predkosciach dac gazu to musze krecic wysokie obroty.
Ta turbina którą mam jest na 400/450 koni, wiec jest wiadomo ogromna (na ten motor), ale nie spodziewalem sie ze strace tyle dołu w tym biednym 1.8T. Jestem jeszcze w trakcie strojenia, cos tam jeszcze probuje kombinować, ale no cudów nie zrobie, chyba ze twin turbo, ale to tez nie wiem jakim cudem to mozna zmieścić, i jeszcze trzebaby pewnie dobrze umieć w ASM dobrze edytować ten sterownik (trudne), zeby ogarnal 2x n75 itd.
Wiec teraz sie pojawia moje pytanie: Czy są tutaj osoby które mają 350+ koni w swoich 1.8T, które jezdzą tym na daily? Albo przynajmniej pojezdzily troche w zwyklych sytuacjach drogowych i te auta jezdzą w miare sensownie? Czy ktos zna jakis projekt na wieksze moce, ktory nadal potrafi jakos tam przyspieszać do zwykłej jazdy?
Zaraz sie okaze ze to odprezanie to byl najwiekszy blad i trzeba bylo po prostu zrobić 300 koni na ko4 064 i zapomnieć o tym...
Dodam oczywiscie ze jak już turbo wstanie to jest swietnie, ale tu chodzi mi tylko o zwykłą jazdę.

Opublikowano

A porównywałeś to z tym, co jest w kompendium wiedzy o podnoszeniu mocy na konkretnych pułapach? Z tego co kojarzę, to @przem8 ma dłubinęte 1.8

Opublikowano
7 minut temu, Langista napisał(a):

A porównywałeś to z tym, co jest w kompendium wiedzy o podnoszeniu mocy na konkretnych pułapach? Z tego co kojarzę, to @przem8 ma dłubinęte 1.8

Już nie mam prawie od dwóch lat i maskę teraz otwieram tylko żeby dolewać płyn do spryskiwaczyD Dla mnie robienie wiecej niż 300kuni z przestarzałego 1.8t, kucie silników i wszelkie kombinajcje alpejskie mijają się z celem. Przerost formy nad treścią. To już nie te czasy jak to się mówi.

Opublikowano
9 godzin temu, ama11deus napisał(a):

Witam wszystkich, od bardzo długiego czasu mam już moją A4 B6 1.8T. Od poczatku robie w niej co tam moge, ucze sie z nefmoto jak to stroić itd.
Na K03 i na K04 aliexpress special, pieknie to wstawało od dołu, nie bylo problemu z ruszaniem 235/40 r18 w quattro, wiadomo trzeba bylo troche sprzeglo przytrzymac, ale dawalo rade.
Ile tam koni bylo nie powiem wam, ale po prostu wyciagnalem ile chcialy pompowac te turbiny. Wiadomo zawsze za malo to poszedlem dalej w moc.
Glowica zrobiona, korby zakute itd. Turbo wsadzone od evo x td05 20g + hybryda w perun turbo. I od razu zamuła tak powiedzmy do tych 2500 obrotow tak ze ciezej jechac trzeba redukowac itd. No ale dobra tak trzeba, zeby miec duzo mocy, nikt nie mowil ze to bedzie 1000nm od jalowych. Jakos jeszcze dawalo rade, ale jak juz popchnalem to na 2.5+ bara to stopilem tloki. No i przyszedl czas odprezyc go troche.
Zlozylem motor znowu tylko teraz na grubszej uszczelce, wiadomo, jezdzi nadal, ale teraz to jest tragedia. Tak naprawde do 3200-3500 to ja mam gorsze wolnossace 1.8. Z 3 na 2 sie slabo redukuje, a co dopiero z 2 na 1. Jak trzeba czasem na wolniejszych predkosciach dac gazu to musze krecic wysokie obroty.
Ta turbina którą mam jest na 400/450 koni, wiec jest wiadomo ogromna (na ten motor), ale nie spodziewalem sie ze strace tyle dołu w tym biednym 1.8T. Jestem jeszcze w trakcie strojenia, cos tam jeszcze probuje kombinować, ale no cudów nie zrobie, chyba ze twin turbo, ale to tez nie wiem jakim cudem to mozna zmieścić, i jeszcze trzebaby pewnie dobrze umieć w ASM dobrze edytować ten sterownik (trudne), zeby ogarnal 2x n75 itd.
Wiec teraz sie pojawia moje pytanie: Czy są tutaj osoby które mają 350+ koni w swoich 1.8T, które jezdzą tym na daily? Albo przynajmniej pojezdzily troche w zwyklych sytuacjach drogowych i te auta jezdzą w miare sensownie? Czy ktos zna jakis projekt na wieksze moce, ktory nadal potrafi jakos tam przyspieszać do zwykłej jazdy?
Zaraz sie okaze ze to odprezanie to byl najwiekszy blad i trzeba bylo po prostu zrobić 300 koni na ko4 064 i zapomnieć o tym...
Dodam oczywiscie ze jak już turbo wstanie to jest swietnie, ale tu chodzi mi tylko o zwykłą jazdę.

Slabe turbo wybrales na daily, k04-0064 i te 320-330 koni by bylo najlepszym rozwiazaniem do jazdy na codzien, do tego CR MAX 9.0:1 i jezdzi sie przyjemnie.


Jesli masz fazator to uzyj go, bo duzo daje przy tej turbinie, swoja droga robilem strokera klientowi na tym turbo to bardzo wczesnie wstawalo, mimo odprezenia na 8.5:1

Opublikowano

Ja mam troszkę więcej, ale jak co to odezwij się na priw przeszedłem już różne etapy też miałem turbo od peruna hybrydę.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 16.04.2026 o 20:08, Langista napisał(a):

A porównywałeś to z tym, co jest w kompendium wiedzy o podnoszeniu mocy na konkretnych pułapach? Z tego co kojarzę, to @przem8 ma dłubinęte 1.8

Porownywalem porownywalem, gdyby nie ten cały wątek to bym nigdy sie chyba za to nie zabierał... nie wiem czy powinienem byc wdzieczny czy sie złościc

W dniu 16.04.2026 o 20:22, przem8 napisał(a):

Już nie mam prawie od dwóch lat i maskę teraz otwieram tylko żeby dolewać płyn do spryskiwaczyD Dla mnie robienie wiecej niż 300kuni z przestarzałego 1.8t, kucie silników i wszelkie kombinajcje alpejskie mijają się z celem. Przerost formy nad treścią. To już nie te czasy jak to się mówi.

Zalezy jaki jest cel, ale to prawda ze troche czasy juz na to mijają niestety :c Mi tam pasuje mieć pomodzony samochod tylko potrzebuje zeby dalo sie tym jezdzić + nie rzucał się w oczy ani w uszy

W dniu 17.04.2026 o 01:51, DivaynEays napisał(a):

Slabe turbo wybrales na daily, k04-0064 i te 320-330 koni by bylo najlepszym rozwiazaniem do jazdy na codzien, do tego CR MAX 9.0:1 i jezdzi sie przyjemnie.


Jesli masz fazator to uzyj go, bo duzo daje przy tej turbinie, swoja droga robilem strokera klientowi na tym turbo to bardzo wczesnie wstawalo, mimo odprezenia na 8.5:1

No wlasnie tak mysle ze to k04 bylo lepszym pomyslem wlasnie... ewentualnie jakies inne nowsze turba na mniejsze moce i na ceramicznych lozyskach, te od maxpeeding rods podobno dobre te racing series czy cos takiego. Fazator mialem, costam dawal, ale same błedy przez niego były, więc wymieniłem na ori bez faz i wykodowałem. Oczywiscie bledy nadal są (nie mam pojecia jak)

W dniu 17.04.2026 o 11:30, morelo napisał(a):

Ja mam troszkę więcej, ale jak co to odezwij się na priw przeszedłem już różne etapy też miałem turbo od peruna hybrydę.

Poszlo w dm

Sory za pozna odpowiedz, ale wiadomo jak to jest

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.