Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Navigation Plus od A do Z


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się pogubiłem po przeczytaniu tego wątku. Posiadam Audi a4 b5 polift z radiem na 1 din. Nie posiadam FIS.

Co będę musiał podłączyć do RNS-D? Gale, Safe, Antenę, co jeszcze?

Czy taka przejściówka będzie dobra? KABEL NAV 26 MAX VW MFD-1 AUDI NAVIGATION PLUS (3063290009) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

lub taka:

ISO2 Audi - Kable Montażowe - Okablowanie - e-shop - Naviservice.com.pl - okablowania do systemów nawigacji satelitarnej

Czy do odtwarzania płyt w rns-d niezbędna jest zmieniarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka nr 1 będzie ci potrzebna. Do odtwarzania cd potrzebna zmieniarka lub emulator, bo czytnik cd w navi jest tylko do map. Tu masz emulator ZMIENIARKA MP3 USB SD AUDI SEAT SKODA VW xCarLink (3058575259) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś opisać co dokładnie i na który pin podać w tej kości 26 pinowej bo mam kość ale nie wiem gdzie co wpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Potrzebuje kogoś dobrze obeznanego :D Ponieważ mam zamiar montować Navi + i potrzebuje się dowiedziec co musze kupić :D Jestem raczkującym na forum wiec jak by się dalo łopatologicznie :D

Więc posiadam A4 B5 z 96 Avanta :D

Mam tam takie cuś :D

img5215b.jpg

Oraz Taki zegarek:D

3022763209

1. Pytanie czy da się włożyć tutaj tą navi ???

2. Co bym musiał kupić (Fajnie jak by były foty mniej więcej jak to wygląda :D cyt Dana część )

Z tego co tu cztałem pewnie

3067731897

3023517655

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mieć wszystko tak jak należy to potrzebujesz całej konsoli środkowej 2 din. Nie wiem czy były takie przed liftem ale i tak lepiej przerobić na poliftówkę ładniej wygląda moim zdaniem. Oczywiście potrzebujesz radia rns-d czyli navi jak będziesz szukał to szukaj navi dx, czyli taką która czyta polskie mapy. Żeby to miało jeszcze ręce i nogi, wkładasz licznik na taki z białym podświetleniem i fisem, ponieważ dopiero te liczniki miały szynę can, która ci się przyda do wyświetlania informacji z navi na fisie. ale jak masz ograniczony budżet to możesz sobie licznik odpuścić. I chyba to wszystko co potrzebne

---------- Post dopisany at 06:53 ---------- Poprzedni post napisany at 06:52 ----------

a jeszcze żeby słuchać swojej muzy potrzebujesz zmieniarki na płyty lub cyfrowej zmieniarki bo czytnik w navi czyta tylko płyty z mapami

---------- Post dopisany at 06:53 ---------- Poprzedni post napisany at 06:53 ----------

a jeszcze żeby słuchać swojej muzy potrzebujesz zmieniarki na płyty lub cyfrowej zmieniarki bo czytnik w navi czyta tylko płyty z mapami

---------- Post dopisany at 07:06 ---------- Poprzedni post napisany at 06:53 ----------

czy może ktoś opisać co dokładnie i na który pin podać w tej kości 26 pinowej bo mam kość ale nie wiem gdzie co wpiąć?

w tej kości 26 pinowej podpinasz na pin 5 sygnał gala jest on chyba w czarnej wtyczce na pinie 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zychu1992 poczytaj ten temat są tu podane różnice międzi 1 din przedlift 1 din polift i 2 din polift

FAQ: B5 A4 / S4 Center Console Thread

można przerobić konsole din pod 2 din ale jest przy tym sporo pracy no i efekt końcowy nie jest wg mnie jest taki sobie. Tu masz jeszcze jeden temat do poczytania http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-zmiana-tunelu-liftu-poliftowy-123559/ :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic z tego co podałeś nie będzie pasowało

---------- Post dopisany at 09:46 ---------- Poprzedni post napisany at 09:42 ----------

nawigacja od A8 , konsola 2 din od A4 B6, klimatronik 1 din polift ,licznik przedlift , tunel 1 din polift , popielniczka od A6 C5

---------- Post dopisany at 09:46 ---------- Poprzedni post napisany at 09:46 ----------

nic nie pasi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie inne wszystko musi być pod 2 din i poliftowe z B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie, jak dobrać tuner TMC do nawigation plus? Numer mojej nawigacji to 8D0 035 192 G, o jakich numerach powinienem kupić tuner aby pokazywało mi info na fisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

panowie mam taką navi 8D0 035 192 E, czyli navi Dx (bo PL wgrałem bez problemu) licznik po 2 lifcie z s4 no i oczywiscie chodzi o fis :) walczyłem wczoraj z Kaju ale nic nie zdziałalismy :) w mojej navi w mini iso nie ma can H i can L w tym miejscu jest tel in tel out. Moje pytanie jaki tuner TMC zakupic zeby to działało ? Bo pewnie jak podłącze sie do licznika z kostki 26pin navi to nie ruszy ? Jak włanczam navi to drze sie o tuner TMC . Moze ktoś ma na handel cos takiego .

---------- Post dopisany at 19:19 ---------- Poprzedni post napisany at 18:30 ----------

Moze wiecie czy w autach z małą navi wytępują te tunety jak tak to gdzie ona są w aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaju miał kiedyś na handel taki tuner tmc

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dopisany at 19:57 ---------- Poprzedni post napisany at 19:27 ----------

a tu masz numer taki jak ja mam wsadzony i wszystko na nim działa pięknie 4B1 919 894B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tez masz licznik po 2 lifcie ? i navi dx

---------- Post dopisany at 20:07 ---------- Poprzedni post napisany at 20:06 ----------

Kaju miał ale juz nie ma ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tez masz licznik po 2 lifcie ? i navi dx

---------- Post dopisany at 20:07 ---------- Poprzedni post napisany at 20:06 ----------

Kaju miał ale juz nie ma ;(

Tak licznik po drugim lifcie i navi z a6

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiecie moze czy przełoze przedni paniel navi z mojej z a4b5 do navi z s4b6 navi plus

moja 8D0 035 192E

s4b6 8E0 035 192B

jak tak to jak to sie robi :)

---------- Post dopisany at 12:15 ---------- Poprzedni post napisany at 08:56 ----------

Mam jeszcze jedno pytanie chodzi o fis jak w mojej navi jest ENA DATA CLK to musze kożystać z tunera TMC czy idzie to jakos zakodować z zegarami ?

---------- Post dopisany 09-05-2013 at 20:55 ---------- Poprzedni post napisany 08-05-2013 at 12:15 ----------

mam to samo. wg mnie to kwestia kodowania, poniewaz w trybie serwisowym navi pokazuje, ze can gateway nie zakodowane. gdzie to zakodowac? navi nie ma zreszta kodowania tylko kanaly adaptacji.

Problem rozwiązany. Nie trzeba kdować. Jak navi po CANie zobaczy gatewaya to wskakuje CAN GATEWAY OK w trybie serwisowym.

moje pytanie jak to zrobic zeby to zobaczyło w trybie serwisowym ? mam wszystko podłączone OK tmc z s4b5 navi z s4b5 licznik z s4b5 i czego to kur.....;. nie działa ;(

---------- Post dopisany at 21:53 ---------- Poprzedni post napisany at 20:55 ----------

podłączyłem wedle tego schematu :

tuner.jpg

kostka 26 pin tak:

pin 4 po zapłonie+

pin 5 gala

w navi kodowanie na kanale 6 ustawione 1 czyli tuner włączony

na zegarach błąd

01311 - Information Data Bus

37-00 - Faulty

a concert 2 działał po can

navi_169.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...