Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Navigation Plus od A do Z


aju

Rekomendowane odpowiedzi

No kurde wlasnie wertowalem prawie całe forum...ale chyba za bardzo pod kątem sposobu nagrywania płyty a nie samej navi;-) Mój błąd...za kare będę dzis spac w nogach;-)

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk

---------- Post dopisany 22-01-2014 at 23:24 ---------- Poprzedni post napisany 21-01-2014 at 23:48 ----------

No i szlag mnie trafił bo g... dało to czyszczenie!! Kto może mi pomóc ogarnąć to padło?? Ja juz nie mam sił. A może macie jakis serwis oryginalnych navi?

---------- Post dopisany 23-01-2014 at 19:40 ---------- Poprzedni post napisany 22-01-2014 at 23:24 ----------

Dobra już kumam o co lotto. Zdjąłem górną pokrywe od navi, włożyłem płytę i...raz po włożeniu wolno się kręci a raz wcale (powinna zapierdzielać). Najprawdopodobniej ktoś już grzebał przy niej bo chyba źle jest skręcona blaszka tą malą śrubką;-/ Kurde jak ktoś posiada Navi Plus to móglby strzelić ładną fotkę po zdjęciu pokrywy? Chciałbym zobaczyć jak oryginalnie jest to skręcone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde wlasnie wertowalem prawie całe forum...ale chyba za bardzo pod kątem sposobu nagrywania płyty a nie samej navi;-) Mój błąd...za kare będę dzis spac w nogach;-)

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk

---------- Post dopisany 22-01-2014 at 23:24 ---------- Poprzedni post napisany 21-01-2014 at 23:48 ----------

No i szlag mnie trafił bo g... dało to czyszczenie!! Kto może mi pomóc ogarnąć to padło?? Ja juz nie mam sił. A może macie jakis serwis oryginalnych navi?

---------- Post dopisany 23-01-2014 at 19:40 ---------- Poprzedni post napisany 22-01-2014 at 23:24 ----------

Dobra już kumam o co lotto. Zdjąłem górną pokrywe od navi, włożyłem płytę i...raz po włożeniu wolno się kręci a raz wcale (powinna zapierdzielać). Najprawdopodobniej ktoś już grzebał przy niej bo chyba źle jest skręcona blaszka tą malą śrubką;-/ Kurde jak ktoś posiada Navi Plus to móglby strzelić ładną fotkę po zdjęciu pokrywy? Chciałbym zobaczyć jak oryginalnie jest to skręcone...

u mnie jest to samo, naped kreci plyta a nie czyta, dodam ze plyte mam oryginalna:wink: obstawiam napęd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko gra!! W końcu ruszyło:-D Rozkręciłem NAVI i odkręciłem tę śrubkę od blaszki co chyba dociska plytę, poprawiłem ją i po włożeniu płyty wczytało mapę:-) Czorny_07 weź spróbuj wyczyścić laser patyczkiem do uszu (suchym).

---------- Post dopisany at 22:13 ---------- Poprzedni post napisany at 22:12 ----------

Disassembling Audi Navigation Plus unit - iFixit

Zajeb... poradnik. Każdemu się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poprawiles to kółko. Bo moja nabi tez wolno kręci płytę. I nie czyta map.

Wykręciłem je, przeczyściłem i skręciłem z powrotem z tym że źle ta malutka podkładka pierwotnie była i ją prawidłowo zamontowałem.

Przeczyść sobie laser jak będziesz mieć na wierzchu kółko bo ładnie dojdziesz tylko nie używaj do tego żadnych zmywaczy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poprawiles to kółko. Bo moja nabi tez wolno kręci płytę. I nie czyta map.

Wykręciłem je, przeczyściłem i skręciłem z powrotem z tym że źle ta malutka podkładka pierwotnie była i ją prawidłowo zamontowałem.

Przeczyść sobie laser jak będziesz mieć na wierzchu kółko bo ładnie dojdziesz tylko nie używaj do tego żadnych zmywaczy!!!

zadziałało od razu, czy miałeś może przez chwile napis navigation wird activated?

przeczyszciłem, składam i ide testować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam spolszczona navi i wyświetlało mi NAWIGACJA AKTYWOWANA nawet jak nie czytała jeszcze map. Jeszcze pytanie czy macie startującą mapę czyli dobrze nagraną. Ja zakupiłem od goscia z Wroclawia przetestowaną.

Mam pytanie dotyczące prowadzeniem przez GPS. Czy podczas jazdy strzalka (nasze auto) powinna sie płynnie przemieszczać czy "skokami"??

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, to mam ten sam problem. Płyta się kręci ale wolno i wyraźnie gdzieś haczy. I ten napis o aktywacji mimo braku płyty. Czyli mówisz ze rozebrać te kółko? Ostatnio je wyciagalem bo czyscilem laser i wydaje mi się ze jest dobrze złożone.

---------- Post dopisany at 21:43 ---------- Poprzedni post napisany at 21:38 ----------

Myśle o spróbować odpalic płytę bez tego docisku. Bo on ma raczej za zadanie stabilizowac płytę na dziurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde możesz spróbować to rozkręcić i zobaczyć wszystko czy jest git, napęd czy w miarę chodzi itp. Ja tak zrobilem. Jak nic nie zdziałasz to niestety napęd masz do naprawy czyli jakieś 200 zl musisz ustykać:-\

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde możesz spróbować to rozkręcić i zobaczyć wszystko czy jest git, napęd czy w miarę chodzi itp. Ja tak zrobilem. Jak nic nie zdziałasz to niestety napęd masz do naprawy czyli jakieś 200 zl musisz ustykać:-\

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk

ja mam ori plyte, tylko, że austria, ale powinno chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musi chodzic tylko będzie Ci mówić ze jestes poza zasięgiem mapy. Chyba Ci kolego zostaje naprawa napędu za 2 stówki :-\

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk

---------- Post dopisany 05-02-2014 at 01:10 ---------- Poprzedni post napisany 26-01-2014 at 13:31 ----------

Witam ponownie:-) Mam jak zwykle pytanko. Zakupiłem tuner tv oryginalny z kostką 6-pinową tylko kabelki są poucinane no i jak one muszą być podłączone do Navi?? Rozumiem ze jeszcze muszę nabyć przewód po obu stronach zakończony okrągłą wtyczką ale gdzie mogę go nabyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany czy kiera multi obsługuje rns-d czy lipa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No analogowy ale chce wszystko podlaczyc jak w oryginale a z czasem chce podlaczyc do tego tuner dvb-t. Jeżeli ktoś wie jak\gdzie podlaczyc ta kostkę 6-pinowa z tunera to bylbym dźwięczny ;-)

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam navi plus z a4 b6 licznik z cyfrowym zegarkiem i bialym podswietleniem 1/2fis. Kupilem zegary z full FIS i moje pytanie brzmi czy komunikaty z radia beda wyswietlane na FISie czy potrzebny jest tuner TMC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam navi plus z a4 b6 licznik z cyfrowym zegarkiem i bialym podswietleniem 1/2fis. Kupilem zegary z full FIS i moje pytanie brzmi czy komunikaty z radia beda wyswietlane na FISie czy potrzebny jest tuner TMC?

potrzebny jest tuner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa mam problem :kwasny:

czy ktoś ma informacje ewentualnie mógłby mi sprawdzić jakie napięcie podawane jest na wyjściu anteny GPS?

na antenie z allegro jest napisane 3-5v podczas gdy z navi wychodzi u mnie 0,13v. Chciałbym mieć pewność że w dobrej navi jest faktycznie powyżej 3v a nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie...wrzucam wlasnie tuner TMC gdzie najlepiej go umiescic zeby nie latal i nie przeszkadzal. Nie mam oryginalnej kieszeni. Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...