Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Navigation Plus od A do Z


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam osoby z woj. Podkarpackiego która zamontuje mi Nawigację w Audi A4 B5 2001r oczywiście odpłatnie jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt

GG: 2706593

Tel: 515-294-282 odpowiadam na sms

E-mail na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie montuje navi z a6 do mojego szatana:grin:

sprawa ma się następująco, włożyłem navi i podłączyłem przewód SAFE z pinu gdzie mam 12V,

radio działa, wałkując temat doszedłem do wniosku ze dorabianie tej kostki jest konieczne by funkcjonowała navi, jednak ja nie będę narazie jej uruchamiał(nie mam cd oraz anteny), a wiec do rzeczy radio fm działa bez problemu jednak mam problem bo nie bangla mi 1/3fis gdzie pokazywały się wcześniej stacje fm i nr cd na moim symphony, po uruchomieniu radia wyskakuje błąd:

rds-tmc tunner: polaczenie do rds-tmc tunera jest zle lub nie nawiązane

czy musze dokupić tuner tmc czy wystarczy jakiś szacher macher z kablami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to wygralem pionera na alledrogo i jak by ktoś chcial to odsprzedam navi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do uzytkownika wrclaguna moze pomoze :-)

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nikt nie robi taki rzeczy na Podkarpaciu ??

Jak troszkę pomyślisz to sam sobie z tym poradzisz;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem. Posiadam A4 Avant '99. Licznik jeszcze bez FISa, radio jakie w nim siedzialo to Symphony 2din. Kupilem pelny zestaw Navigation Plus wraz z oryginalna wiazka, zmieniarka i chyba tunerem tv, antena i systemem Bose (glosniki, wzmacniacz, subwofer). Wiazke polozylem, podlaczylem wszystko tak jak nalezy. Radio ozylo, dzialalo, gralo jednak problem pojawil sie dzisiaj. Radio nie chce sie wlaczyc. Na szczescie auto nie jest jeszcze poskladane i zauwazylem ze jak wyciagne kostke iso zasilajaca i wloze ja z powrotem do radia, te sie wlaczy. Prosi o podanie kodu SAFE. Po wprowadzeniu wszystko jest ok. Pamięta stacje radiowe itd. Jednak gdy je wylacze nie chce sie juz wlaczyc. Jedynym sposobem jest wyciagniecie kostki iso i wlozenie jej po kilku sekundach z powrotem.

Ma ktos jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównaj sobie kostke zasilająca sympohny/navi, pradopodobnie sie różni i nie masz podtrzymania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka od Symphony rozni sie tylko pinem 3. Jest tam wejscie od anteny, ale przerobilem je wczesniej na SAFE dajac plusa od zapalniczki. Ten sam plus zmostkowalem na pin 4. Generalnie mam podlaczone tylko piny 7 plus, 8 minus, 5 safe plus od zapalniczki, 6 podswietlenie (dziala na postojowkach), 4 plus z zapalniczki podobnie jak pin 5. Pozostaly mi 3 przewody wolne, bialy z niebieskim paskiem, caly czary, zielony z niebieskim paskiem. Ten ostatni jest prawdopodobnie plusem od stacyjki bo po podlaczeniu tak dzialalo. Tzn radio musialem wlaczac przyciskiem volume na zaplonie lub nie, ale jak przekrecilem stacyjke i wylaczylem to radio gaslo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na górnej obudowie masz schemat wtyczki, porównaj swoją i będziesz wiedział na czym stoisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Porownalem swoja i ta z RSN-D. Roznice opisalem i zmienilem. Nadal nic. Dziwi mnie tylko fakt, ze radio wczoraj ku mojemu zdumieniu ozylo, a dzisiaj znow to samo :/ Rozumiem ze takie wlaczanie sie radia, tylko po rozlaczeniu kostki iso to wina zasilania? Za kazdym razem po takim wlaczeniu prosi o kod radia. Wczoraj tego nie bylo mimo identycznego podłączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

safe pin musi być pod stałym napięciem a nie pod zapalniczke zepnij go razem z plusem do radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze ten staly plus to np czerwono niebieski przewod w kostce iso, ten sam, ktory jest pod pinem plusowym nr 7? Moze tak byc, ze te trzy plusy, ktore radio potrzebuje beda pochodzic z jednego zrodla? Ostatnie pytanie, czy wg Ciebie skoro pin SAFE nie bedzie mial zrodla stalego 12V tak jak napisales zeby go podlaczyc, to czy radio moze miec faktycznie te objawy, ktore sa u mnie. Dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś kolego nie kombinować z żadną zapalniczką bo wszystkie potrzebne prądy masz w kostce i wystarczyło je zmostkować czy dodać pin (nie pamiętam). JA na początku też tylko dodałem stały plus pod SAFE i działało ale zakupiłem gotową przejściówkę do RNS-D i wszystko hasa od roku bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdze, bo okazalo sie ze auto ma rozladowany aku i nawet jak chcialem podlaczyc na krotko safe bezposrednio do akumulatora navi nie odpalila. Mimo to wielkie dzieki za poswiecony czas.

---------- Post dopisany 17-06-2014 at 12:50 ---------- Poprzedni post napisany 16-06-2014 at 22:35 ----------

Niestety, radio mimo pociagnietego przewodu bezposrednio od akumulatora na pin SAFE nadal zachowuje sie tak samo. Tj mozna je wlaczyc tylko przez kilka sekund od momentu wpiecia kostki iso. Jesli poczekam 10 sekund juz sie nie wlaczy. Ponowne wypiecie i wpiecie kostki umozliwia uruchomienie. Rece mi juz opadaja :( Wczoraj podlaczylem symphony zeby sprawdzic jak sie to radio sprawuje i wszystko jest ok, wlacza sie bez wyciagania kostki. Navigation Plus jest na pewno sprawna, bo przedwczoraj wszystko bylo ok. Zdziwilem sie tylko, ze walczac z tym wyciaganiem kostki iso kolejnego dnia radio sie po prostu zaczelo wlaczac bez koniecznosci wypinania jej. Wczoraj juz tego nie powtorzyla, malo tego rozladowal sie akumulator (mozliwe ze od 2-3h grania bose padla bateria? Oczywiscie glosnosc nie byla na maxa, ba nawet nie na polowe). Wlozylem akumulator od innego auta, przewod pod safe na krotko i nadal lipa. Dodam tylko ze nie mam podlaczonej tasmy 26 pin, bo nie zalezy mi na navi, ktora i tak mam bez dx ( koncowka 192 DX). Nie kodowalem radia rowniez VAGiem, bo zagralo, a nie mam dostepu do tego. Moze wina lezy jeszcze po stronie czynnosci, ktorych nie zrobilem (pin 26, kodowanie)?

---------- Post dopisany 18-06-2014 at 20:51 ---------- Poprzedni post napisany 17-06-2014 at 12:50 ----------

Naprawdę nikt nie jest w stanie pomóc? Wszystkie plusy w kostce ISO pociągnięte są ze stałego źródła +12V, napięcie tam jest bo sprawdziłem żarówką, która świeci (pin +, SAFE, S-kont.), masa jest. Radio włącza sie tylko po wyjęciu kostki zasilającej oraz ponownym jej podłączeniu. Słychać wówczas w radiu charakterystyczny dźwięk "bedacego wewnątrz napięcia". Zanika on wraz z zakończeniem wertowania przez zmieniarkę pustych miejsc na CD w bagażniku. Jeśli ma ktoś jakieś sugestie, bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy taka sama sytuacja ma miejsce po podpieciu navi na stole tzn plus minus i safe nic wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Inna wtyczkę ISO podłączyłem +12V na pin + oraz SAFE, a minus do pinu minus. To bezpośrednio do akumulatora. Radio reaguje tak samo. Włącza sie, prosi o kod. Pokazuje się menu stacji radiowych. Kiedy wylącze radio juz się nie uruchamia (chyba, że nacisnę pokrętło włącznika 2-3 sekundy od momentu wyłączenia. Wówczas jeszcze zaskoczy i pojawia się menu stacji radiowych). Pomaga wypięcie kostki ISO i ponowne wpięcie. Następuje ta sama procedura od poczatku. Rozumiem, że problem tkwi w radiu? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej uszkodzenie układu zasilania lub sterowanie nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...