Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze mi powiedz jak kręcić wałem :) Różne rzeczy jestem w stanie zrobić przy samochodzie, ale powiem szczerze nigdy się nie dotykałem do silnika, bo się na tym nie znam i zawsze bałem się że coś spierdziele :decayed:

A może bezpieczniej oczyścić kanały delikatnie szmatką wspomagając się odkurzaczem, żeby wyciągał to co chciało by wpaść dalej, a resztę syfu próbować usunąć jakimś specyfikiem do czyszczenia zaworów.

Co prawda nie namierzyłem jeszcze takiego do Disli, ale są takie do benzyniaków. Oczywiście myślałem żeby psikać to bezpośrednio do EGR żeby nie szło przez turbo, intercooler itp :decayed:

To dobry pomysł, czy raczej beznadziejny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kręcenia wałem.

Trzeba mieć dostęp do koła pasowego osadzonego na wale, nakładasz klucz z przedłużką i obracasz wałem.

Co do odkurzacza.Musiłbyś zrobić małą końcówkę no i musiało by to porządnie zasysać by nic nie wpadło do cylindra przy uchylonym zaworze.

Każdy specyfik będzie dobry pod warunkiem że zawór ssący będzie zamknięty.

Wtedy skrobiesz,pryskasz i sprężarką wydmuc**jesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kręcenia wałem.

Każdy specyfik będzie dobry pod warunkiem że zawór ssący będzie zamknięty.

Wtedy skrobiesz,pryskasz i sprężarką wydmuc**jesz.

Mi bardziej chodziło o coś takiego co zapodaje się na uruchomionym silniku np:

http://www.liqui-moly.pl/IT/ITdroselklapenreiniger.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było przeprowadzić testy.

Rozebrać wszystko,zobaczyć ile syfu jest i złożyć bez czyszczenia.

Potem użyć preparat zgodnie z instrukcją.

Po zabiegu rozebrać ponownie wszystko i sprawdzić czy pomogło.

Zrobić foty i wrzucić na forum.

Tylko nie wiem czy się na to chętny znajdzie bo cały rozpuszczony syf idzie w cylindry a potem do układu wydechowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nasuwa mi się jedno ważne pytanie, czy preparatu do Benzyniaków można użyć do disla? Czy może mu to jakoś zaszkodzić, coś uszkodzić itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt,to do benzyniaka.

Prawdę mówiąc nie wiem jaki byłby efekt zastosowania tego preparatu.

Aż takim specjalistą nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały w głowicy wydłubuje się nożykiem, a najlepiej mieć małe narzędzie do ściągania w jedną stronę. Taka mini motyka :decayed:

Podobno można zapchać auto na biegu, tak że zawór ustawia się w pozycji gdzie nic nie wpadnie do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałyby się numery tego co tam potrzeba. Jak będę czyścił u siebie chciałbym wymienić uszczelniacze wszystkie. Numerki ktoś ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja jak czyściłem EGR to wymieniałem tylko O-ring między zaworem a kolektorem dolotowym jego nr. to N 909 273 01 ale też jest napisane 62x3 czyli jest to standardowy pierścień i taki też kupiłem w zwykłym sklepie z uszczelnieniami i zapłaciłem uwaga 1 zł a ASO 7 zł :facepalm: do tego jeszcze możesz potrzebować uszczelkę pod kolektor jeżeli będziesz go odkręcał 028 129 717 D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chyba jest taka uszczelka: 069 131 547 D (32mm)

uszczelka%20069%20131%20547%20D%20001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda o ring dla silnika AVB ma numer: N 905 216 01 55x3N

Talib13, przy egr jest spora temperatura obawiam się, że zwykły oring po czasie wypłynie Ci i będzie po uszczelnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego done wiem, że jest wysoka temperatura ale zwykły O-ring ten czarny wykonany z kauczuku etylenowopropylenowego wytrzymuję temp do +130 stopni Celsjusza więc nie sądzę że jest tam więcej. Poza tym stary pierścień był koloru czarnego i stał się twardy, tak że połamał mi się podczas wyciągania. Jeżeli komuś nie wystarcza temperatura jaką wytrzymują zwykłe pierścienie zawsze może użyć pierścieni O-ring wykonanych z gumy na bazie silikonu najczęściej czerwony wytrzymuję temp. do 200 stopni a kosztuje niewiele drożej:wink: Wydaje mi się, że części w ASO nie są robione w technologii kosmicznej i z materiałów dostępnych tylko dla nich a ceny niestety wyglądają kosmicznie ale trzeba płacić za znaczek a wytrzymałość ta sama. Za cenę jednego w ASO wymienię 6 zwykłych akurat tu z wymiana problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny jest czerowny, zamiennik Wahler'a czarny wykonany z NBR (kauczuku akrylonitrylowego krótkotrwale +120st). Jak ten który kupiłeś ma +130stopni to i tak dobry wynik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w EGR pod tym "daszkiem" są 2 dziurki z których są wycieki. Do czego one służą? Stało by się coś jak by się je zatkało, żeby nie ciekł olej? Może to w czymś zaszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem tego tutoriala, ale jak przeczytałem, że autor proponuje rękawiczki to aż śmiać mi się zachciało (z samego siebie). Szkoda, ze dopiero teraz to przeczytałem - ja nie używałem rękawiczek i więcej czasu mi zajęło czyszczenie rąk niż montaż EGR z kolektorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zabrałem się za czyszczenie EGR i chciałem też ogarnąć kolektor dolotowy, ale na przeszkodzie stanęła chłodniczka spalin. Nie mogę jej odkręcić, ponieważ przeszkadza mi gruszka (czy jak to tam się zwie) od turbiny, a nie chce jej ruszać, żeby nic nie uszkodzić znając moje szczęście :kwasny:

Ale jeszcze mam pytanie?

Chciałem zaślepić EGR i nie wiem czy mogę, ponieważ do tej chłodniczki dochodzą 2 elastyczne węże w których jest jakiś płyn. Co to za węże i do czego służą. Czy w związku z tym że tam są mogę zaślepić EGR?

Zaznaczyłem je na zdjęciu na czerwono.

WP_000293.jpg

Proszę o pilną pomoc, ponieważ mam rozebrany samochód i chciał bym go już dzisiaj złożyć do kupy z zaślepionym i wyczyszczonym EGR-em :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...