Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jaki powinien być koszt wymiany klocków hamulcowych w ASO ?


filip1001

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. :embarrassed: Muszę wymienić klocki w swoim aucie. Dzwoniłem do ASO. Koleś podał mi cenę za komplet "typowych" klocków 764 PLN + robocizna. Wydało mi się jakoś sporo, nawet biorąc pod uwagę fakt, że byłyby to części ORI. :gwizdanie: Co o tym sądzicie? Chciałem u nich to zrobić, aby było to odnotowane w historii pojazdu, ale ciężko przystać na ich ceny...[wiki][/wiki]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadaj do TOM77 ma niezłe ceny a mechanika znajdziesz u siebie w mieście bo aso trochę se policzy za robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to cena za przód+tył to niestety takie są ceny w ASO.

Robocizna pewnie będzie liczona za roboczogodzinę czyli przy Audi A4 z Twojego rocznika jakieś 200 zł albo więcej za godzinę.

Na Twoim miejscu nie robiłbym tego w ASO tylko kupił części w IC i wymienił w jakimś sensownym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz mieć odnotowane, to weź swoje klocki kupione gdzie indziej (tylko może nie jakieś badziewie) a robocizna (ostatnio tył zmieniałem w ASO, bo z tyłu mi się nie chciało bawić-jest więcej roboty niż z przodu) to ok. 110 zł od osi czyli w 220-250 maks powinieneś się z kompletem zmieścić plus dobre w miarę klocki to jeszcze ze 400 więc wydasz 650 za całość a wpis będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a nie lepiej zaoszczędzić i podziękować ASO? Ja nie bardzo rozumiem co tu odnotowywać? Wymiana klocków jest niemal banalnie prosta i przecież wiadomo, że trzeba je wymieniać.

Jak chcesz mieć jakiś dowód, kup klocki, wymień jak koledzy radzą w jakimś serwisie i trzymaj faktury za robociznę i części.

Najlepiej wymień sam, to zostanie jeszcze na kratę browca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po klocki kolego do kolegiTOM77 np. ATE a wymiana jak nie samemu to gdzieś u mechaniora bo szkoda kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup ATE i jedź do mechanika na wymianę, zachowaj sobie najwyżej paragon/FV jeśli chcesz miec udokumentowaną wymianę. Swoją drogą, czy rozrząd robiłeś lub zamierzasz robic w ASO ? Tu dopiero jest cena :naughty: a a tą adnotację właściwie się zwraca uwage patrząc w książkę serwisową :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd w ASO to też nie majątek, oczywiście w jakimś normalnym ASO, bo różnice za robociznę potrafią sięgać 100 % (czyli 2 razy) a za części do 50% pomiędzy poszczególnymi ASO. A z częściami też tak nie przesadzajmy, owszem niektóre są horrendalnie i bez uzasadnienia drogie, ale często droższy jest jakiś zamiennik w Intercarsie niż ori z ASO, tylko w świadomości użytkowników zwłaszcza podsycanej łapczywością niektórych ASO istnieje info, że ASO= kosmos ceny

P.S. a fakturki czy adnotacje w ks. serw. z ASO robią przy przyszłej odsprzedaży fury (zwłaszcza takiej starszej) kolosalne plusy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...hamulce w ASO Bełtowski (cena z soboty 13/6-09), przód 320 pln, tył 270 ORI Audi, za cały duży przegląd po 30kkm 1430 -wymiana klocków (klocki "wyszły" przypadkowo), oleju i filtrów (filtry Knecht i olej Motul własne od TOM77 - polecam :good:)... trwało to wszystko 4 godz........ ale jest pieczątka w serwisówce... aha... dywaniki gumowe na przód (ORI).. 165 pln, a na Allegro były po 159 i 160 plus 20 przesyłka....

.. a co do ASO.. to pewnie 90% z nas przed zakupem sprawdzało czy ma książkę i w serwisie po VIN-ie... a i cena 600 pln za duży i 450 za mały przegląd nie jest chyba aż taka straszna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpuść sobie ASO Kolego :thumbdown: :thumbdown:

kup dobre klocki, do tego od razu wymień płyn hamulcowy

pracy jest tutaj na max 40 minut

i jak ktoś juz tutaj radził zostanie Ci jeszcze na kratę browara

a po mojemu to na kilka :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...hamulce w ASO Bełtowski (cena z soboty 13/6-09), przód 320 pln, tył 270 ORI Audi, za cały duży przegląd po 30kkm 1430 -wymiana klocków (klocki "wyszły" przypadkowo), oleju i filtrów (filtry Knecht i olej Motul własne od TOM77 - polecam :good:)... trwało to wszystko 4 godz........ ale jest pieczątka w serwisówce... aha... dywaniki gumowe na przód (ORI).. 165 pln, a na Allegro były po 159 i 160 plus 20 przesyłka....

.. a co do ASO.. to pewnie 90% z nas przed zakupem sprawdzało czy ma książkę i w serwisie po VIN-ie... a i cena 600 pln za duży i 450 za mały przegląd nie jest chyba aż taka straszna...

Ja za wymiana oleju i filtrów + klocki przód i tył w styczniu tego roku zaplacilem 150zł + do tego części: wszystkie filtry Knecht 280zł + olej motul 170zł + klocki przód i tył 300zł. W sumie wyszło równe 900zł i auto jeździ tak samo jak twoje na tych samych częściach. Teraz pytanie czy warto płacić 530zł za pieczątke w książce serwisowej?? :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... gdyby chodziło tylko o wymianę klocków nie robiłbym tego w ASO...a na pewno nie kupowałbym ich tam tylko u TOM77 ale "wyszły" w trakcie drogi na przegląd, który chciałem zrobić w serwisie Audi.. i gdyby chodziło tylko o pieczątke to jestem jeszcze 25 pln (paliwko) w plecy, bo pojechałem do KRK zamiast do NOMY ... i jeszcze dekielek do felungu za 91 ... a przecież jest Allegro... i czyjeś fele bez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że wymiana klocków to zbyt błaha rzecz aby robić to za taką cenę a ASO tylko po to żeby to odnotowali!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za wymiana oleju i filtrów + klocki przód i tył w styczniu tego roku zaplacilem 150zł + do tego części: wszystkie filtry Knecht 280zł + olej motul 170zł + klocki przód i tył 300zł. W sumie wyszło równe 900zł i auto jeździ tak samo jak twoje na tych samych częściach. Teraz pytanie czy warto płacić 530zł za pieczątke w książce serwisowej?? :tongue4:

wszyscy sprawdzają vin żeby poznać historię serwisową, jak nie ma przeglądów udokumentowanych, to dyskwalifikacja pewna... może komuś zależy aby udokumentować przebieg pojazdu dla potencjalnego następnego użytkownika ?

Kali ukraść - dobrze, Kalemu ukraść - źle...[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2009, 23:02_________________________________________________To teraz zadzwoń do Skody i zobaczysz jaka będzie różnica... a naprawa również pójdzie do systemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ASO za wymianę (robocizna) klocków tył (w sumie niby więcej roboty niż przód) płaciłem 105 zł, robiłem w ASO bo sprawa wyszła ok. 20, rano miałem daleką trasę a tylko oni mieli jeszcze czynne i akurat wolne stanowisko a nowe klocki (moje) jeździły już i tak w bagażniku od jakiegoś czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... komplet "typowych" klocków 764 PLN + robocizna. Wydało mi się jakoś sporo, nawet biorąc pod uwagę fakt, że byłyby to części ORI...

ori jak ori, u mnie w B6 siedzą ori ze znaczkiem :audi: z tym że obok jest napis TEXTAR :decayed: na obu osiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... komplet "typowych" klocków 764 PLN + robocizna. Wydało mi się jakoś sporo, nawet biorąc pod uwagę fakt, że byłyby to części ORI...

ori jak ori, u mnie w B6 siedzą ori ze znaczkiem :audi: z tym że obok jest napis TEXTAR :decayed: na obu osiach

.. mi nie potrafili odpowiedzieć w serwisie kto robi ORI ... "może ATE... albo BREMBO" ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... komplet "typowych" klocków 764 PLN + robocizna. Wydało mi się jakoś sporo, nawet biorąc pod uwagę fakt, że byłyby to części ORI...

ori jak ori, u mnie w B6 siedzą ori ze znaczkiem :audi: z tym że obok jest napis TEXTAR :decayed: na obu osiach

.. mi nie potrafili odpowiedzieć w serwisie kto robi ORI ... "może ATE... albo BREMBO" ..

Klocki dla Audi produkuje wiele firm i jest to napewno ATE i TRW bo takie miałem w swoim aucie poprzednio i miało oznaczenie producenta i oooo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbyłem wizytę w ASO ale VW, dokładniej AUTO- HAŃCZA SUWAŁKI. Mam tam z domu znacznie bliżej niż do ASO AUDI, a i tak naprawa w systemie będzie zanotowana. Wymienili mi tarcze przód+ komplet klocków. Naprawa przeprowadzona bardzo profesjonalnie, poinformowali mnie o zużytych osłonach cylinderków, które w najbliższym czasie wysiądą i mogę mieć kłopot, które od razu gratisowo :naughty: wymienili. Koszty robocizny do przełknięcia. Najciekawsze, że przy okazji mechanik zwrócił uwagę na moje opony, które mam zamiar w najbliższej przyszłości wymienić, tzn. zaproponował mi zakup u nich nowych oponek Continental w cenie niższej niż np. na oponeo.pl :kox: Roboczogodzina kosztowała połowę tego co w ASO AUDI w Białymstoku. Takźe myślę, że warto było.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbyłem wizytę w ASO ale VW, dokładniej AUTO- HAŃCZA SUWAŁKI. Mam tam z domu znacznie bliżej niż do ASO AUDI, a i tak naprawa w systemie będzie zanotowana. Wymienili mi tarcze przód+ komplet klocków. Naprawa przeprowadzona bardzo profesjonalnie, poinformowali mnie o zużytych osłonach cylinderków, które w najbliższym czasie wysiądą i mogę mieć kłopot, które od razu gratisowo :naughty: wymienili. Koszty robocizny do przełknięcia. Najciekawsze, że przy okazji mechanik zwrócił uwagę na moje opony, które mam zamiar w najbliższej przyszłości wymienić, tzn. zaproponował mi zakup u nich nowych oponek Continental w cenie niższej niż np. na oponeo.pl :kox: Roboczogodzina kosztowała połowę tego co w ASO AUDI w Białymstoku. Takźe myślę, że warto było.

w skodzie jeszcze taniej byś to wszystko wymienił

ja kupiłem tarcze i klocki od TOM77 bardzo tanio good firmy ATE i sobie w słoneczny dzionek sam wymieniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...