Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Chmura dymu i brak przyspieszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

od jakiegoś czasu zauważyłem, że po wciśnięciu gazu, auto idzie zdecydowanie słabiej do przodu, bez względu na temperaturę silnika, przyśpiesza jakby falami, jakby przycina przy przyśpieszaniu. Dodatkowo chmura dymu (bardzo irytująca) przy agresywniejszym wciśnięciu gazu, czego do niedawna jeszcze nie było. Niby klasyczne objawy padającej turbiny, ale dym jest koloru ewidentnie czarnego (!) a nie niebieskawego. Ponadto znajomy stwierdził ściskając jakiś przewód w komorze silnika, że po przygazowaniu turbina daje ciśnienie i mówi, że gdyby nie działała, to przewód byłby miękki, a jest twardy.

Panowie nie znam się na motoryzacji, tak jak bym chciał, więc proszę o każde wskazówki, bo lada chwili będą mi turbinę do regeneracji wykręcali.

Dzięki z góry

Opublikowano

może zawór EGR daje po d*pie, a tak na 100% :vaglogi:

Opublikowano

sprawdź szczelność dolotu :cool1:

Opublikowano

... :vaglogi:

jestem za :vaglogi:

Opublikowano

bo lada chwili będą mi turbinę do regeneracji wykręcali.

Dzięki z góry

Witaj

niczego nie wykręcaj.... :cool1:

sprawdź wszystkie węże gumowe oraz intercooler czy nie ma nieszczelności[to możesz zrobić bez vaga]

wskazówką będą wycieki oleju w miejscu nieszczelności.

przede wszystkim sprawdź wszystkie opaski zaciskowe na wężach dolotu[te grube]ale naprawdę wszystkie :cool1:

na mój rozum :>masz dziurę [stąd czarny dym]

Pozdrawiam Paweł

Opublikowano
  • Autor

sprawdź szczelność dolotu :cool1:

Sugerujesz więc, że problem nie tkwi bezposrednio w samej mechanice turbiny? dodam, że najbardziej podstawowe badanie kompem nie wskazało żadnych błedów... Owszem wybieram sie w najbliższym czasie na bardziej gruntowne i profesjonalne badanie, ale do poniedziałku muszę zdecydować czy oddać turbo po kosztach do regeneracji czy nie, później będe miał drożej, stad te prośby o wróżby...

Dzięki[br]Dopisany: 12 Czerwiec 2009, 22:40_________________________________________________

sprawdź wszystkie węże gumowe oraz intercooler czy nie ma nieszczelności[to możesz zrobić bez vaga]

wskazówką będą wycieki oleju w miejscu nieszczelności.

przede wszystkim sprawdź wszystkie opaski zaciskowe na wężach dolotu[te grube]ale naprawdę wszystkie :cool1:

na mój rozum :>masz dziurę [stąd czarny dym]

Dzięki Kolego, o takie właśnie wskazówki mi chodziło. Zrobię jak piszesz, pozdrawiam.

Opublikowano

U mnie jak turbinka powiedziała papa, to na początku nie było praktycznie dymu ale samochód nie przyspieszał 120 to był max :thumbdown: póżniej pojawił sie biały dym wiecej wiecej :gwizdanie: i już było wiadomo że to turbina. Całej tej przygodzie towarzyszył zapach spalanego oleju :gwizdanie:

Wiec lepiej sprawdż wszelkie przewody zrób logi zanim popędzą cie w ślepe koszta :przebiegly:

Opublikowano

stad te prośby o wróżby...

Dzięki

wróżek to tu nie ma :wink4:

to tylko sugestie... co Byś nie popadł w niepotrzebne koszty

sprawdź wszystkie węże gumowe oraz intercooler czy nie ma nieszczelności[to możesz zrobić bez vaga]
Opublikowano

stawiam na nieszczelność w dolocie lub węże podciśńienia ewentualnie zawór N75...... Vag i tyle, bedziesz wiedział.

Opublikowano

Obstawiam wąż od intercoolera. W sumie to dwoje moich znajomych tak miało, brał lewe powietrze, kopcił i był słaby...

Opublikowano

Ale to wszystko to nadal są wróżby i przypuszczenia... moja magiczna kula podpowiada mi: VAG-LOGI

będzie najpewniej :naughty:

Opublikowano

Obstawiam wąż od intercoolera. W sumie to dwoje moich znajomych tak miało, brał lewe powietrze, kopcił i był słaby...

TDI nie za bardzo może ciągnąć lewe powietrze najwyżej to tracić ciśnienie w dolocie poprzez nieszczelność :gwizdanie:

Opublikowano

a to kasyno, ze tak wszyscy obstawiaja? :decayed:

obejrz dolot czy nie ma nieszczlnosci,

jezeli nic nie znajdziesz zrob logi dynamiczne pod katem przeplywki i cisnienia doladowania w dolocie

Opublikowano

Mialem podobny problem, czarna chmura, auto wogole nie ciaglo ... Spadla rura od IC. Zalozylem spowrotem przykrecilem opaske porzadnie i frowa az milo ;) Tak jak mowia koledzy, sprawdz sobie caly dolot czy jest wszystko ok.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.