Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOTY WROCŁAWSKIE -> Info ostatnie posty.


szczuraz

Rekomendowane odpowiedzi

opel to zawsze był szrot także wcale mnie to nie rusza. Kolega w półtorarocznej insigni ma pognite progi....

Jak dla mnie to on może się rozpaść po 3 miesiącach. Nie mój więc mi to lata. Do A3 wpadnie chyba trochę nowych gratów :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • szczuraz

    4607

  • hornet

    3524

  • kaju

    3181

  • Spartan_Wroc.

    1873

Top użytkownicy w tym temacie

wracvając do tematu ubezpieczeń to ja płacę 714 pln/rok... ale ja mam na siebie. :thumbdown:

To płacisz w chooooooooo jjj za dużo. Mamy taki sam wiek.... powinieneś płacić tyle co ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucaj foty :jerk:

Trochę ograne to coś wrzucę bo na razie to kupka złomu :whistling: jutro szpachel w ruch i baczur doprowadzam do ładu :jerk:

Może wrzucę kiedyś jeszcze zadupek z 954 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupka nie kupka masz czas do wiosny żeby ogarnąć. Nie pitol tylko wrzucaj foty :naughty:

wracvając do tematu ubezpieczeń to ja płacę 714 pln/rok... ale ja mam na siebie. :thumbdown:

To płacisz w chooooooooo jjj za dużo. Mamy taki sam wiek.... powinieneś płacić tyle co ja.

wiek może i taki sam ale historię ubezpieczeniową na bank inną :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, to skąd mam teraz wyczarować ciągłość? Ubezpieczenie wychodzi mi bodajże za 3 czy 4 dni a ja w listopadzie dopiero będę w kraju. Fakt faktem, że przyczepke jeszcze mam na siebie, no ale chodzi mi teraz o audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, to skąd mam teraz wyczarować ciągłość? Ubezpieczenie wychodzi mi bodajże za 3 czy 4 dni a ja w listopadzie dopiero będę w kraju. Fakt faktem, że przyczepke jeszcze mam na siebie, no ale chodzi mi teraz o audi.

Może się czepiać fundusz gwarancyjny jeżeli była spora przerwa.... Ubezpiecz się online :decayed:

---------- Post dopisany at 20:18 ---------- Poprzedni post napisany at 20:09 ----------

https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredProcess/guest?with=zpp1

Możecie sobie sprawdzić czy pojazd ma ubezpieczenie https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredProcess/guest?with=zpp1 (wpisywać tylko nr rej.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, to skąd mam teraz wyczarować ciągłość? Ubezpieczenie wychodzi mi bodajże za 3 czy 4 dni a ja w listopadzie dopiero będę w kraju. Fakt faktem, że przyczepke jeszcze mam na siebie, no ale chodzi mi teraz o audi.

Może się czepiać fundusz gwarancyjny jeżeli była spora przerwa.... Ubezpiecz się online :decayed:

---------- Post dopisany at 20:18 ---------- Poprzedni post napisany at 20:09 ----------

https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredProcess/guest?with=zpp1

Możecie sobie sprawdzić czy pojazd ma ubezpieczenie https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredProcess/guest?with=zpp1 (wpisywać tylko nr rej.)

Za 10 dni przerwy się doj**ią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, to skąd mam teraz wyczarować ciągłość? Ubezpieczenie wychodzi mi bodajże za 3 czy 4 dni a ja w listopadzie dopiero będę w kraju. Fakt faktem, że przyczepke jeszcze mam na siebie, no ale chodzi mi teraz o audi.

Może się czepiać fundusz gwarancyjny jeżeli była spora przerwa.... Ubezpiecz się online :decayed:

---------- Post dopisany at 20:18 ---------- Poprzedni post napisany at 20:09 ----------

https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredProcess/guest?with=zpp1

Możecie sobie sprawdzić czy pojazd ma ubezpieczenie https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredProcess/guest?with=zpp1 (wpisywać tylko nr rej.)

Za 10 dni przerwy się doj**ią?

nie - do 14 raczej nic nie robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tego co kojarzę, to w tym roku się to zmieniło właśnie odnośnie kupowania aut, że nie musisz Ty zgłaszać jako sprzedający, że zbyłeś auto, tylko ubezpieczalnia jest powiadamiana przez WK. Ale z tego co też pamiętam dotyczyło się to auto rejestrowanych bodajże po 1 lutym tego roku? Więc skoro mam ponad 2,5 roku audi, no to oni sami nie przedłuża po raz kolejny umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tego co kojarzę, to w tym roku się to zmieniło właśnie odnośnie kupowania aut, że nie musisz Ty zgłaszać jako sprzedający, że zbyłeś auto, tylko ubezpieczalnia jest powiadamiana przez WK. Ale z tego co też pamiętam dotyczyło się to auto rejestrowanych bodajże po 1 lutym tego roku? Więc skoro mam ponad 2,5 roku audi, no to oni sami nie przedłuża po raz kolejny umowy?

Żaden ubezpieczyciel już nie może przedłużyć umowy ustawowo :decayed: do mnie już dzwonią pojeby że w grudni mi się kończy i żebym pamiętał o nich (ubezpieczyciele)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, bo z tego co wyczytuję z tekstu poniżej, to oni sami przedłużają okres ubezpieczenia, no chyba, że już jestem tak najebany, że źle to interpretuje:

WYGAŚNIĘCIE STOSUNKU UBEZPIECZENIOWEGO

Odstąpienie od umowy

§ 101

Jeżeli umowa ubezpieczenia jest zawarta na okres dłuższy niż sześć miesięcy, Ubezpieczający ma prawo odstąpienia

od umowy w terminie 30 dni, a w przypadku gdy Ubezpieczający jest przedsiębiorcą, w terminie 7 dni od dnia

zawarcia umowy. Odstąpienie od umowy nie zwalnia Ubezpieczającego z obowiązku opłacenia składki za okres,

w którym MTU udzielało ochrony ubezpieczeniowej.

Wypowiedzenie umowy

§ 102

Ubezpieczający może wypowiedzieć umowę ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków w każdym czasie,

ze skutkiem natychmiastowym.

Wygaśnięcie umowy

§ 103

1. W razie zbycia przedmiotu ubezpieczenia prawa z umowy ubezpieczenia mogą być przeniesione na nabywcę

przedmiotu ubezpieczenia. Przeniesienie tych praw wymaga zgody MTU.

2. W razie przeniesienia praw, o których mowa w ust. 1, na nabywcę przedmiotu przechodzą także obowiązki, które

ciążyły na zbywcy. Pomimo tego przejścia obowiązków zbywca odpowiada solidarnie z nabywcą za zapłatę

składki przypadającej za czas do chwili przejścia przedmiotu ubezpieczenia na nabywcę.

3. Jeżeli prawa, o których mowa w ust. 1, nie zostały przeniesione na nabywcę przedmiotu ubezpieczenia, stosunek

ubezpieczenia wygasa z chwilą przejścia przedmiotu ubezpieczenia na nabywcę.

4. Przepisów ust. 1 - 3 nie stosuje się przy przenoszeniu wierzytelności, jakie powstały lub mogą powstać wskutek

zajścia przewidzianego w umowie wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, bo z tego co wyczytuję z tekstu poniżej, to oni sami przedłużają okres ubezpieczenia, no chyba, że już jestem tak najebany, że źle to interpretuje:

WYGAŚNIĘCIE STOSUNKU UBEZPIECZENIOWEGO

Odstąpienie od umowy

§ 101

Jeżeli umowa ubezpieczenia jest zawarta na okres dłuższy niż sześć miesięcy, Ubezpieczający ma prawo odstąpienia

od umowy w terminie 30 dni, a w przypadku gdy Ubezpieczający jest przedsiębiorcą, w terminie 7 dni od dnia

zawarcia umowy. Odstąpienie od umowy nie zwalnia Ubezpieczającego z obowiązku opłacenia składki za okres,

w którym MTU udzielało ochrony ubezpieczeniowej.

Wypowiedzenie umowy

§ 102

Ubezpieczający może wypowiedzieć umowę ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków w każdym czasie,

ze skutkiem natychmiastowym.

Wygaśnięcie umowy

§ 103

1. W razie zbycia przedmiotu ubezpieczenia prawa z umowy ubezpieczenia mogą być przeniesione na nabywcę

przedmiotu ubezpieczenia. Przeniesienie tych praw wymaga zgody MTU.

2. W razie przeniesienia praw, o których mowa w ust. 1, na nabywcę przedmiotu przechodzą także obowiązki, które

ciążyły na zbywcy. Pomimo tego przejścia obowiązków zbywca odpowiada solidarnie z nabywcą za zapłatę

składki przypadającej za czas do chwili przejścia przedmiotu ubezpieczenia na nabywcę.

3. Jeżeli prawa, o których mowa w ust. 1, nie zostały przeniesione na nabywcę przedmiotu ubezpieczenia, stosunek

ubezpieczenia wygasa z chwilą przejścia przedmiotu ubezpieczenia na nabywcę.

4. Przepisów ust. 1 - 3 nie stosuje się przy przenoszeniu wierzytelności, jakie powstały lub mogą powstać wskutek

zajścia przewidzianego w umowie wypadku.

Jeżeli ubezpieczenie było zawierane przed kwietniem 2012 to ubezpieczyciel może przedłużyć umowę.

---------- Post dopisany at 21:11 ---------- Poprzedni post napisany at 21:09 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i przedłuży a Tobie przyśle wezwanie do zapłaty.

:facepalm: On tym wezwaniem może sobie d*pę podetrzeć a nie płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...