Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a macie jakieś ubezpieczenie auta ? W sensie że jak wam się zepsuje przyjeżdża laweta z PL ?

ja bez tego to bym się raczej nie ruszał i nie wjeżdżał na autostrady, zawsze kupuje, dwa tygodnie kosztuje +/- 120zł i masz święty spokój:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W jakim towarzystwie wykupujesz?

Ja mam AC ale innym taka informacja pewnie się przyda bo 120zł to nic w porównaniu z kosztami lawety z Cro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam pełne AC z assistance na całą Europę, w ubiegłym roku płaciłem podaną kwotę na dwa tygodnie z holowaniem do 250km lecz nie pamiętam jak to była firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoncie w sprawie assistance do Kamila z Escaro.pl

facet z Krakufka

same superlatywy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a macie jakieś ubezpieczenie auta ? W sensie że jak wam się zepsuje przyjeżdża laweta z PL ?

ja bez tego to bym się raczej nie ruszał i nie wjeżdżał na autostrady, zawsze kupuje, dwa tygodnie kosztuje +/- 120zł i masz święty spokój:hi:

trochę dużo, tyle to kosztuje assistance na cały rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie są warunki assistance za granicą, często masz lawetę ale tylko do najbliższego warsztatu.

A co w przypadku, gdy naprawa zagranicą będzie nieopłacalna? I trzeba będzie samochód do PL zawieść?

Wtedy będzie :facepalm: i plucie sobie w brodę, że 120 zł było szkoda:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie są warunki assistance za granicą, często masz lawetę ale tylko do najbliższego warsztatu.

A co w przypadku, gdy naprawa zagranicą będzie nieopłacalna? I trzeba będzie samochód do PL zawieść?

Wtedy będzie :facepalm: i plucie sobie w brodę, że 120 zł było szkoda:wink:

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a macie jakieś ubezpieczenie auta ? W sensie że jak wam się zepsuje przyjeżdża laweta z PL ?

audi sie nie psuje:wink:

Ja mam z link 4 ubezpieczenie podroz24, czy cos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to racja ale ja w zeszłym roku obleciałem Chorwacja bez takiego ubezpieczenia, mam asistans na PL tylko :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to racja ale ja w zeszłym roku obleciałem Chorwacja bez takiego ubezpieczenia, mam asistans na PL tylko :decayed:

oczywiście że można też tak jeździłem dopóki bratu nie padło autko (audi) w Austrii na autostradzie i nie miał assistance nie pamiętam dokładnie ile to wyszło coś około 3500-4000zł holowanie do najbliższego parkingu i później transport na lawecie do kraju (laweta była wypożyczona i własne auto także po kosztach) od tego czasu nie ruszam się bez tego papierka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Wczoraj dzwoniłem do swojego kolegi z PZU.Posiadam na chwilę obecną OC i AC wraz z assistance na Polskę.Jutro dokupuję assistance na Europę w kwocie 246 zł na rok.W ramach tego ubezpieczenia będę miał holowanie do 1000 km,samochód zastępczy,ubezpieczenie zdrowotne dodatkowe itp.Wyrobiliśmy dla wszystkich członków wyjazdu z NFZ-europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego(oczywiście jest to darmowe).

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - Zatrudnienie, sprawy społeczne i włączenie społeczne - Komisja Europejska

Podam moją trasę,może spotkam kogoś z forum :pali:

25.07.14 wyjazd z Torunia o 2:00.Po drodze zwiedzanie Wiednia.Nocleg koło Gratz . 26.07 nocleg Jeziora Plitwickie.27.07 Petrcane koło Zadaru.Następnie dwie nocki 28-30.07 Dubrownik.30.07-1.08 czyli dwie noce na wyspie Havr.Ostatni nocleg w Chorwacji z 1.08 na 2.08 Makarska.Wyjazd w godzinach popołudniowych 2.08 do Polski.Jedziemy na dwa auta(Audi moje i Toyota Avensis). Wszystkie noclegi rezerwowałem ze strony Booking.com: 501,198 hotels worldwide. 31+ million hotel reviews.

Do zobaczenia w Chorwacji.

Znalazłem coś takiego: Chorwacja - informacje dla kierowców

Nie jest wymagana tzw. Zielona Karta, ale w przypadku wyjazdu do Dubrownika, kiedy dwukrotnie przekracza się granicę Bośni i Hercegowiny jest ona wymagana.

Obowiązek posiadania w pojeździe kamizelek odblaskowych dla kierowcy i pasażerów, trójkąta ostrzegawczego i apteczki.

---------- Post dopisany at 19:21 ---------- Poprzedni post napisany at 11:19 ----------

Nikt w tym czasie nie będzie w Chorwacji?Moje auto ma ramki klubowe oraz nalepkę na bagażniku.Może jakiś spocik i sesja zdjęciowa?Zapraszam i czekam na wiadomości.Cały czas będę na necie bo wszędzie mam dostęp do wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku dokupię dodatkowe ubezpieczenie na czas podróży.

Mam konto w mbanku i tam też ubezpieczenia

Cena takiego ubezpieczenia w wersji max to 21 zł/miesięcznie - nie wykupujesz na cały rok

Co tam jest - holowanie do 1000 zł, naprawę samochodu na miejscu lub odholowanie do warsztatu i tam naprawa, noclegi na czas naprawy (do 3 dni i do 200 euro na osobę), samochód zastępczy, przelot do kraju itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Tak jak pisałem.Mam Zielona kartę z PZU za darmo.Za 246 zł na cały rok assistance,holowanie do 1000 km od momentu awarii w Europie (mam w zapasie wykupione tylko na Polskę)tak że mnie zaholują do domu.W pakiecie jest jeszcze holowanie do warsztatu lub jego wskazanie na miejscu awarii,zakwaterowanie dla wszystkich podróżujących do 200 Euro za dzień,podstawienie auta zastępczego klasy średniej(czytaj syrenka lub maluch) :D lub przelot do kraju dla wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Tak jak pisałem.Mam Zielona kartę z PZU za darmo.Za 246 zł na cały rok assistance,holowanie do 1000 km od momentu awarii w Europie (mam w zapasie wykupione tylko na Polskę)tak że mnie zaholują do domu.W pakiecie jest jeszcze holowanie do warsztatu lub jego wskazanie na miejscu awarii,zakwaterowanie dla wszystkich podróżujących do 200 Euro za dzień,podstawienie auta zastępczego klasy średniej(czytaj syrenka lub maluch) :D lub przelot do kraju dla wszystkich.

Z takim ubezpieczeniem można spokojnie do Chorwacji jechać:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armi ,jezdziłem jako kierowca autobusu w tamte rejony i nie tylko.Zawsze wszystko miałem opłacone z firmy.Teraz jako osoba prywatna wole mieć wsio ok.Nie potrzebuje nerwów i problemów.Dlatego tu piszę i wyciągam wnioski.Jak wrócę opiszę co i jak i ile kosztuje,jakie trasy ,jakie atrakcje i jak kwatery.Co do mapy i atrakcji w Chorwacji to jestem zaznajomiony.Poznałem i byłem praktycznie tam gdzie jest coś ciekawego.Podzielę się po powrocie i dam wskazówki co i jak.Bo jest różnica jechać z firmy i mieć wsio gdzieś bo masz pilota(zapłacone jedzenie i hotel) a co innego jechać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak dla przypomnienia napisze, że warto jeszcze wykupić ubezpieczenie ale dla siebie i rodziny, w razie wypadku, choroby, nw, etc. Bo o tym często zapominamy.

Ja w sobotę wróciłem z Tucepi i już myślę o następnym wypadzie we wrześniu na Chorwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupujecie winiety ?

ja jadąc przez Słowację i Węgry po przekroczeniu granicy na pierwszej stacji benzynowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to na pierwszej stacji benzynowej trzeba zakupić lub na samym przejściu granicznym.Można wcześniej kupić w Polsce jakieś firmy przez neta ale czy warto przepłacać skoro można wjechać na stację i tam zapłacisz normalną cenę.Czechy bez problemu,Austria tak samo itd.Sama Chorwacja to bramki jak u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica pomiedzy cenami w pzm ?

---------- Post dopisany at 20:39 ---------- Poprzedni post napisany at 20:37 ----------

Chorwacja spoko prawie 100 euro w dwie strony :)

Nie wiem czy jest duza roznica pomiedzy pzm a stacjami w danym kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...