Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wszyscy narzekają to ja też :wink:

Przyjechałem do Promajny 28-08 w górach był pożar, przez niedzielę i poniedziałek non stop latały śmigłowce i samoloty miałem wrażenie że leżę na lotnisku a nie na plaży we wtorek wydawało się że wszystko jest ok, a tu od czwartku powtórka i znowu loty, tym razem przysłali lepszy sprzęt, człowiek zobaczył jak samoloty nabierają wodę nie lądując :grin:

A no właśnie, u nas w Besce te samoloty nabierały wode i tez sie dziwiłem po co, ja myślałem ze lądują na wodzie jako turystyczne samoloty, albo jakieś prywatne, eszzzz [emoji6]

tąpniete z LG g3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

najważniejsze że pogoda dopisała :) i jak co roku udał się rybacki wieczór :) (rybka z sałatą i chlebkiem + kubek wina 30kn) zabawa przy muzyce na żywo

IMG0280JP_ahnhhep.jpg

IMG0283JP_ahnhhen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze że pogoda dopisała :) i jak co roku udał się rybacki wieczór :) (rybka z sałatą i chlebkiem + kubek wina 30kn) zabawa przy muzyce na żywo

IMG0280JP_ahnhhep.jpg

IMG0283JP_ahnhhen.jpg

Gdzie taka fajna impreza ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze że pogoda dopisała :) i jak co roku udał się rybacki wieczór :) (rybka z sałatą i chlebkiem + kubek wina 30kn) zabawa przy muzyce na żywo

IMG0280JP_ahnhhep.jpg

IMG0283JP_ahnhhen.jpg

Gdzie taka fajna impreza ?

w Promajnie :) są organizowane 6 x w sezonie co dwa tygodnie, ostatnia zawsze jest 31-08, załapałem się już trzy razy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze że pogoda dopisała :) i jak co roku udał się rybacki wieczór :) (rybka z sałatą i chlebkiem + kubek wina 30kn) zabawa przy muzyce na żywo

IMG0280JP_ahnhhep.jpg

IMG0283JP_ahnhhen.jpg

Gdzie taka fajna impreza ?

w Promajnie :) są organizowane 6 x w sezonie co dwa tygodnie, ostatnia zawsze jest 31-08, załapałem się już trzy razy :wink:
A my rok temu tam byli od września [emoji20]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie, w każdej miejscówke co jakiś czas. Nas też nie ominęło 2 tygodnie temu. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze że pogoda dopisała :) i jak co roku udał się rybacki wieczór :) (rybka z sałatą i chlebkiem + kubek wina 30kn) zabawa przy muzyce na żywo

IMG0280JP_ahnhhep.jpg

IMG0283JP_ahnhhen.jpg

fajna sprawa tez byłem w promajnie 2 tygodnie temu i tez sie załapałem na taka imprezke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armi dzięki za cenne rady jutro skorzystam z Twojego doświadczenia i wybiorę się chyba do Mostaru. Jutro zwiedzanie i we wtorek przeprowadzka w stronę splitu może zadaru.

Dziś poznałem polaka na plaży i mówił o tych samolotach jak nabieraly wodę że ciekawy widok

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostar obowiązkowa miejscówka w BiH :good: Piękne stare miasto i słynny most! :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sama Bośnia.

Klimat zupełnie inny niż w Chorwacji, podobno w BIH da się poczuć (jeszcze) klimat Jugosławii.

My co roku wracamy przez Bośnie. zajeżdzając do Sarajewa - które też polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz, BiH warta zobaczenia... Spróbowanie potraw w restauracjach, widok domów opuszczonych po wojnie, ślady po kulach... robi to wrażenie! I pytanie po co to wszystko? :kwasny:

Piękne krajobrazy! Warto to zobaczyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to grubszy temat. Z tą wojną jest tak, że im więcej się o niej czyta tym mniej się wie ale i bardziej widzi, że to nie do końca było tak jak to się nam przedstawia.

Na you tube jest ciekawy dokument BBC: Death of Yugoslavia i nagrania Piotra Ryczka, pozwalają chociaż trochę zrozumieć o co w tym wszystkim chodziło

1) https://www.youtube.com/watch?v=M_PzsfXbyAw&list=PLqD5Su3ZJjjbCsgVCE90msl9d4nHdV4Pu

2) https://www.youtube.com/playlist?list=PLT19vGGPM6IvtQfhsaPH02QVW1n9hfPEa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej byłem w BiH. Klimat inny niz w cro. Dużo biednych wiosek po drodze...zalatywalo ubóstwem. Stary most i targ zwiedzony. Gosciu skakal z mostu do wody- taka atrakcja.

Młode lepki dobrze rozegrały sprawę z parkingiem. Pokierowali mnie gdzie chcieli i probowali skasowac na 100kun ale stargowalem do 70 a żona do 50kun zdołała utargowac. Z tego co wiem to inni polacy placili na innym parkingu po 5E.

Ale obiad w BiH to bajka. 25e za porcję mięsa grilowanego z surówką, grilowanymi warzywami, ryżem, frytkami dla 4 osób plus soczek, kawa, zupa. Jak dla mnie super bo mam niezłe jebn..cie z gara

c8a0fccd0404b4ddac274119c743700a.jpg

w drodze powrotnej dojechaliśmy do wodospadu kravica (jakos tak sie pisze) jak dla mnie raj i przebija most i targ w Mostarze.

Zdjęcia są na żony tel i nie mam jak teraz ich umieścić.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Panowie doradzi ktos gdzie na polnocy bedzie fajnie i podobnie do makarskiej.

Bylismy w zadarze ale tam sa porty a nie plaże w nin i po drodze kurnik. Za spokjnie. Mozecie cos polecić?

Edytowane przez Zymek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć snośne ceny w tym Splicie ;) Niestety rachunek ze szpitalnej stołówki :/

Na szczęście tylko jednorazowa wizyta.

caefc8b570eec43c2b8d8744947d8515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rodzinką wylądowałem w Zadarze. Sosunek cena do jakości w porownaniu Makarska a Zadar- bez porównania, Makarska wygrywa. Tam cena za nocleg 40e/doba i wysoki standard, w Zadarze 51e/doba i standard ledwo do przyjęcia. Ceny w restauracjach podobne. Plaża, widoki, plus dla Makarskiej.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

201609061_ahaenhw.jpg


Byliśmy tam 10 dni i powiem Ci ze wcale człowiek się nie nudził :) Wieczorem dzieje się sporo w tej małej mieścinie ... Nawet jest jeden fajny bar w którym zaprzyjaźniłem się z właścicielem :D A ostatnie trzy dni w Promajna którą polecaliście :hi: Też bardzo fajne miejsce .


hzN4fSQ.jpg


KSMxGNE.jpg


Widzieliście gdzieś go ? :) Bo ja widziałem w Jelsie i Makarskiej :kox: Robi wrażenie na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...