Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeszukanie samochodu przez Policję


MARiOLiNi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie czy mogą lub w jakich okolicznościach mogą przeszukać samochód przy kontroli?

Nie mają w tym ograniczeń - mogą w każdej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak im się chce. Jest to zdecydowanie warunek konieczny.

No i oczywiście kiedy auto nie ma dyplomatycznych blach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem dwa razy przeszukanie samochodu, ale takie pobieżne, schowki, bagaznik itp

jak nic nie znajdą to nie masz sie czym martwic :decayed:

a zatrzymują bez powodu, kiedy chca i gdzie chcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moga kiedy chca mnie zgarneli kiedys na ulicy i z psem przeszukanie zrobili...ale na szczescie nic nie rozkrecali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moga przeszukać jeśli zachodzi podejrzenie, że auto lub Ty mogles uczestniczyć w popełnieniu przestępstwa... a takie podejrzenie policja moze miec zawsze.. mi raz trzepali autko nawet spr. kod IMEI w telefonie czy przypadkiem nie jest kradziony... a nawet chcieli mnie zamknąć na 48 h z powodu znalezionego w bagażniku kiju baseballowego z rurką w środku...ale wytlumaczylem im że tym narzedzien odkopuje śnieg z pod kół i jakoś puścili.. oczywiscie sie uparli i czekalem 20 minut na drugi radiowóz aż przywiezie blankiety z protokołu przeszukania oczywiscie nie bylo mi to potrzebne ale pan wladza widzac mlodego chlopaka chciał jak najbardziej mi uprzykrzyć życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki: jeżeli np. podczas przeszukiwania cos Ci uszkodzą np. przy odkręcaniu boczków coś pęknie, ewentualnie śrubokrętem lub innym narzędziem porysują Ci tapicerkę to co wtedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki: jeżeli np. podczas przeszukiwania cos Ci uszkodzą np. przy odkręcaniu boczków coś pęknie, ewentualnie śrubokrętem lub innym narzędziem porysują Ci tapicerkę to co wtedy ?

jesli nic nie znajda,mozesz wystapic o odszkodowanie z powodztwa cywilnego,ale na to potrzeba swiadkow-nie policjantow,dowiesc,ze zniszczenie nie ma malej szkodliwosci spolecznej,zeby nie umozyli z tego powodu,czyli nie jest aktem wandalizmu powszechnie rozumianego(a z tym tez roznie jest,bo dla Ciebie to jest ogromna strata,nienaprawialna,a dla nich to tylko ryska,czy pekniecie)- i niezbitego dowodu,ze to zrobil ktorys z nich...tyle teoria-zycie to inna bajka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem teoretycznie jest tak:

Mogą tylko w przypadkach uzasadnionego podejrzenia... itd. W innych- za pisemnym nakazem prokuratora.

W praktyce:

Jeśli będziesz pyskował, że nie mają nakazu to Ci wystawią pokwitowanie i zabiorą auto lawetą. Albo każą Ci stać na poboczu i czekać na nakaz (a dostaną go tylko np. za kilka godzin).

Generalnie jak chcą przeszukać, to nie warto się opierać. Tylko strata czasu, a i będą na pewno duuużo bardziej upierdliwi :(

To samo jest z przeszukaniem domu. Też teoretycznie nie mogą i trzeba nakaz, a w praktyce jak jest "podejrzenie..." - to wchodzą i finał.

Co do zniszczeń. Trzeba zanotować kto "dowodził" tym patrolem i udać się na komisariat. Policja jest ubezpieczona na takie sprawy i wypłacają kasę za szkody "przy pracy". Nie będę natomiast komentował, jak jest ze skutecznością dochodzenia takich roszczeń (nie miałem okazji korzystać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tu się robi problem jak znajdą płytki z muzyką lub mapę do navi :(

Po przeanalizowaniu tematu "rozwalonej vectry" już planowałem, że jak nieoznakowani wezmą się z mną łamiąc przepisy (bez swojej sygnalizacji) to przyhamuję tak, aby nie wyhamowali, a potem będę wnosił o mandat dla nich za naruszanie przepisów.

Jednak przy takiej akcji musiałbym być mega czysty...

Wkurwieni pewnie przeszukaliby mój samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jesli np chcialbym do navi wgrac program np tomtoma? slyszalem ze w roznych sklepach z telefonami itp mozna wgrac jakies inna mapy np na cala europe.

A z plytami to czyli ze nie mozna sobie w domu nagrac i sluchac po drodze tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np.do domu bez nakazu masz prawo ich nie wpuscic,i nie wejda dopuki ktos nakazu nie dowiezie lub sam im nie pozwolisz wejsc,wiem to z praktyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jesteś czysty to co ci szkodzi otworzyć bagażnik czy schowek jeśli coś ukrywasz to masz pecha i tak wejdą i znajda miałem taka sytuacje pod Zgorzelcem wciągu dnia przekraczałem z 10 razy granice i za którymś razem zaczęli mi robić kontrol ale jak jesteś czysty to czego się tu bać :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze proszę o protokół z przeszukania.Bez tego nie pokaże co mam w bagażniku!! Odstrasza ich to na tyle,ze juz mnie nie zatrzymują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile jest prawdy w stwierdzeniu, że policjant bez nakazu nie może otworzyć nam bagażnika?

Znalazłem gdzieś stwierdzenie, że jak się powie do policjanta: tam jest rączka, proszę sobie otworzyć, ja nie będę stwarzał przeszkód. To policjant nie otworzy bagażnika.

Słyszałem, że policjant prosząc o pokazanie gaśnicy czy trójkąta omija ten przepis . Gaśnicę i trójkąt zwykle trzyma się w bagażniku więc sami mu ten bagażnik otwieramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś miał sytuację w której policja znalazła płytki z navi , muzą itp.? i co wtedy?

Ja miałem rutynową kontrole i doczepił sie do płyt z muzą mp3, płytki skonfiskował, wypisał protokół w którym wyszczególnił ilość płyt, no i co najlepsze wpisał moje własne tytuly które nanosiłem markerem na cd w stylu "hu..nia z grzybnią" no i kazał czekać na wezwanie w sprawie "piractwa" ale do dziś mi nic nie przyszło. A teraz jezdze "furą" z kaseciakiem i mi mogą skoczyć :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...