Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Metaliczny brzęczący dźwięk ze środkowej kosoli przy 2200-2500 obr/min


g_sphot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

Pomiędzy 2200 - 2500 obrotów, zwłaszcza na 2 i 3 biegu, z konsoli dobiega

strasznie irytujący metaliczny dźwięk wywołany zapewne przez drgania silnika.

Dotyczy to jedynie wspomnianego zakresu obrotów, poniżej i powyżej auto chodzi

cicho. Nie było nawet draśnięte więc na 100% nie jest to efekt czyjejś twórczości.

Probowałem "na czuja" ustalić to może tak brzęczeć i raz jest to popielniczka

innym razem panel climatronic.

Jak z tym walczyć, bo strasznie mnie to denerwuje? Ktoś z was zaobserwował coś podobnego?

Dodam że swoje auto użytkuję od zaledwie 2 tygodni, więc może "te typy tak mają"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest to ewidentnie dźwięk z kokpitu czy raczej od komory silnika. Jeśli jednak od komory silnika tgo w dziale "silniki diesla" jest ze 30 strona nt metalicznego dźwięku z silnika.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez rozkręcenia kokpitu nie dojdziecie co tak dźwięczy.

miałem taki dźwięk z kokpitu (ale w B5) więc odkręciłem schowek i posprawdzałem śrubki mocujące kokpit z karoserią, i znalazłem jedną która się lekko popuściła. Podkładka która była na tej śrubie tak hałasowała.

Po przykręceniu tej śruby ponownie, dźwięk ustał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem taki problem i u mnie winny za to był taki mały wiatraczek ,który jest w środkowej konsoli ( po wyciągnięciu radia znajduje sie z boku panela klimatronika). Obluzował sie i straszne dzwieki nieraz z tamtąd dochodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przy okazji profilaktycznego smarowania tłoczka od schowka, przyjrzałem się konsoli od środka.

Żadna śrubka mocująca nie okazała się być poluzowana, ani też nie dostrzegłem żadnego wiatraczka przy panelu

klimatronika ( ktoś mógłby potwierdzić czy występuje w B7 ? ) także te 2 koncepcje niestety upadły w moim

przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przy okazji profilaktycznego smarowania tłoczka od schowka, przyjrzałem się konsoli od środka.

Żadna śrubka mocująca nie okazała się być poluzowana, ani też nie dostrzegłem żadnego wiatraczka przy panelu

klimatronika ( ktoś mógłby potwierdzić czy występuje w B7 ? ) także te 2 koncepcje niestety upadły w moim

przypadku.

wiatraczek jest na samym środku w górnej części (czyli na ekranikiem pokazującym prędkość wentylatora) .. tam są takie chyba 3 płaskie szparki

pomiędzy przyciskiem obiegu zamkniętego a przyciskiem górnego kierunku nawiewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fotke tego ? Elsa ? Jak sie tam dostac - musze cos zrobic bo oszaleje z tymi stukotami ... wrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy i jak z tym dźwiękiem. Ostatnio jest u mnie słyszalny, szczególnie w zakresie niskich obrotów (z wiadomych powodów :cool1:). Pojawił się od jakiegoś 1-1,5msca i jest to typowy metaliczny dźwięk. Najlepiej jest słyszalny przy odpuszczeniu nogi z gazu gdy silnik sam hamuje. Czy ktoś wie o co kaman? :confused4:

Nie wiem czy to właściwy dział, czy może powinien być układ napędowy, silnik itp :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

widze ze nie jestem osamotniony w tym problemie....tez slysze podobny dziwek...ale nie potrafie go dokladnie zlokalizowac - ja to slysze z okolic zegarow... - mam dylemat - nie wiem czy rozbierac cala deske i szukac tego brzeczenia czy to sobie odpuscic?

ktos z Was demontowal juz deske? duzo jest z tym roboty? potrzebne sa jakies specjalistyczne narzedzie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta i spytam czy ktoś rozwiązał ten problem z denerwującym dźwiękiem z okolic głośnika centralnego konsoli środkowej bo właśnie takowy się u mnie pojawił i mnie już zaczyna to wku..... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dołączam do klubu szukających dżwięku z pod konsoli w środkowej część. Nie potrafię go dokładnie zlokalizować.Śledzę wątek i czekam aż go ktoś znajdzie i wyeliminuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy miałem to samo :) Szukałem, rozkręcałem i nic.

Teraz wymieniałem koło dwumasowe i poduszki pod silnikiem i skrzynią brzęczyk się sam zlikwidował :naughty:

Ale u mnie na 90% w ostatnim etapie śledztwa było RNS-E, nie zdążyłem go wyciągnąć ale jak go uciskałem w granicach obrotów kiedy drżało - milkł ten metaliczny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niestety identyczny problem w przedziale obrotów 1.900-2.200.

B7, 1.9TDI (BKE), 115 tkm przebiegu.

Podłączam się pod wcześniejsze pytanie kolegi - Czy udało się może komuś zlikwidować ten problem (bez wymiany koład dwumosowego:)) ?[br]Dopisany: 17 Kwiecień 2011, 22:42_________________________________________________Odgrzewam kotleta raz jeszcze. Może komuś udało się zwalczyć ten dźwięk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to wyczuwam ale zobaczymy co dalej nie jest to znów takie upierdliwe :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był ten problem po wymianie radia. Wymieniłem nowy panel klimatronica i dźwięk ustał.. Wystarczy że jest luźny minimalnie panel na konsoli i wchodzi w drgania.. U mnie tak było..

Poduszki pod silnikiem jak są zużyte też mogą mieć wpływ bo karoseria wchodzi w drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...