Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który system operacyjny wybrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kompletuje czesci do nowego komputera (skladaka) i zastanawiam sie nad wyborem OS.

Xp 32 czy 64

Vista 32 czy 64

a moze poczekac na WIN 7 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale ktory 32 czy 64 ?

32bitowy obsluguje tylko 3GB RAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIN XP MX7 :good: Wymiata reszte ze szok :good: :good:

:good:

Ps. on nie jest do kupienia :naughty:

Ale jesli decydujesz sie na ory system to bierz XP ale koniecznie najświższą wersje żeby nie wcisneli Ci jakiegoś bubla z półki do którego edziesz musiał za kazdym razem service packi dogrywać po instalacji

Poproś o XP sp3 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIN XP MX7 :good: Wymiata reszte ze szok :good: :good:

:good:

Ps. on nie jest do kupienia :naughty:

Ale jesli decydujesz sie na ory system to bierz XP ale koniecznie najświższą wersje żeby nie wcisneli Ci jakiegoś bubla z półki do którego edziesz musiał za kazdym razem service packi dogrywać po instalacji

Poproś o XP sp3 :good:

Zgadza sie - on nie jest do kupienia.

W sklepie tylko XP z SP3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu testuje Win7 i byłby to jedyny słuszny system, gdyby nie to, że ma problemy z kompatybilnością sterowników, co często powoduje zawieche na starcie i czasem traci się dużo czasu, zanim się siódeme uruchomi, ale to zależy od danego kompa, więc można spróbować :) 7 jest oprócz tego jednego błędu najszybsza, najstabilniejsza i wszystkie Xp, Visty się chowają - przynajmniej z mojego doświadczenia :cool1: Jeśli ja miałbym wybierać Xp vs Vista, to na pewno była by to Vista :) Jest już długo na rynku, nie ma problemów ze sterownikami, no chyba że ktoś ma archaiczny komputer ;) Co do stabilności - jak dla mnie, to jest bardzo dobrze :) Użytkowałem Vistę przez ponad dwa lata i byłem bardzo zadowolony :) 32 vs 64 - jak masz procka dwurdzeniowego, to wybierz 64, tylko sprawdź czy będziesz miał wsparcie sterowników do wersji 64 :) A Xp'ek - sprawdzony, stabilny - ale już jednak wiekowy, i co prawda na nowym sprzęcie go nie instalowałem, ale myślę, że Vista pomimo wszystko jest szybsza, no i na pewno wygodniejsza w obsłudze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od niedawna 7 za darmo do ściągnięcia ze strony producenta wersja RC z licencją do czerwca 2010, zainstalowałem na laptopie na którym miałem Viste nie miałem żadnych problemów ze sterownikami, wszystkie zainstalowały się razem z systemem. Instalowałem, też na komputerze stacjonarnym z procesorem Pentium 4, 2 GB RAM na którym był wcześniej XP, po instalacji 7 komputer chodzi o wiele szybciej niż pod XP, sterowniki zainstalowały się prawie wszystkie poza grafiką którą doinstalowałem pobierając sterowniki ze strony producenta grafiki.

Jeśli chodzi o wersję 32 czy 64 to ja instalowałem 32-bitowe bo na 64-bitowej już nieraz się zawiodłem.

Windows 7 naprawdę może się spodobać, jest to ulepszona Vista ma dużo ciekawych rozwiązań ja jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze sterownikami nie powinno byc problemow bo hardware mojego skladaka :

• GA-EP45-UD3R

• Q9550

• OCZ 4Gb DDR2 PC800

• Gtx260

• OCZ ModXStream Pro 500W

• Samsung f1

• LG GH22LS30

• CoolerMaster Centurion 534

jest dosc nowy i mysle, ze producenci brali pod uwage wlasnie WIN 7.

WIN 7 RC sciagnalem i zamierzam wlasnie go przetestowac jak tylko wszystkie czesci przyjda i zloze. Czy ten WIN 7 RC to wersja 32 czy 64?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze sterownikami nie powinno byc problemow bo hardware mojego skladaka :

• GA-EP45-UD3R

• Q9550

• OCZ 4Gb DDR2 PC800

• Gtx260

• OCZ ModXStream Pro 500W

• Samsung f1

• LG GH22LS30

• CoolerMaster Centurion 534

jest dosc nowy i mysle, ze producenci brali pod uwage wlasnie WIN 7.

WIN 7 RC sciagnalem i zamierzam wlasnie go przetestowac jak tylko wszystkie czesci przyjda i zloze. Czy ten WIN 7 RC to wersja 32 czy 64?

Sterowniki raczej bedą pod 64bit wkońcu ta wersja troche czasu juz jest

Ten windows co ściagasz to jest wersja testowa nadchodzącego windowsa7 (w nazwie ma RC czyli to nie jest finalna wersja) jeśli wzorowałes wcześniejszymi postami w których pisaliśmy o windows MX7 to nie to ściągasz :gwizdanie: Ten windows jest na bazie XP pozbawiony wszelkich pierdół typu samouczek kreatory czegostam i inne messengery i głupoty - aktualnie go używam i nie narzekam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, mam ta wersje RC. Jak mi sie spodoba i w lipcu bedzie moze juz dostepna finalna wersja to ja kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wieszaniem się przez sterowniki to jest różnie, przynajmniej u mnie ;) Często przy wgrywaniu nowych czy innych sterowników potem są problemy :) Podkreślam, że u mnie..a wiadomo, że u każdego może chodzić inaczej :) Ja pracuję na wersji RC1 7100 :) W sumie z tego, co czytałem jest to chyba ostatnia oficjalnie wydana wersja siódemki, są jeszcze nowsze build'y, ale wydaje mi się, że to przecieki z Microsoftu, których ta firma oficjalnie nie udostępniła, więc nie wiem jak z ich działaniem :) Generalnie każdy następny build to głównie zmiany w kodzie, któe mają ustabilizować system :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIN 7 RC sciagnalem i zamierzam wlasnie go przetestowac jak tylko wszystkie czesci przyjda i zloze. Czy ten WIN 7 RC to wersja 32 czy 64?

jest wersja 32-bitowa i 64-bitowa do ściągnięcia, ja u siebie instalowałem 32-bitową. Ściągnąłem wersje in English po zainstalowaniu ściągają się aktualizacje w których m.in. dostępna jest polska wersja językowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się właśnie ściąga wersja 7260 o statusie RTM ;) Zaktualizuje moją RC 7100, zobaczymy czy stabilność mi się poprawi :) Choć jak rozgryzałem mój problem, to raczej nie sterowniki, tylko coś nie tak z twardzielem, tak mi się wydaje ;/ Także ściągajcie śmiało siódemki, bo system jest bardzo dobry moim skromnym zdaniem, a stabilność..prawda jest taka, że jedni piszą na plus, drudzy na minus stabilności systemu, ale u każdego będzie on chodził zawsze trochę inaczej..także warto ściągnąć i potestować :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie testuje moja wersje RC 7100 x64. Jakiego antyvirusa pod 7-mke najlepiej zainstalowac? Na razie mam kaspra v.8.0.0.1081 Beta ale to jest wersja tylko w jezyku angielskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...