Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Plama na desce po podkładce antypoślizgowej - FOTKI


loope

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znajomy położył mi na deskę rozdzielcza [Audi A4 B6] podkładkę antypoślizgowa / sticky mat / nano pad / itd itp ... zwał jak zwał ... :thumbdown: :thumbdown: dzisiaj podniosłem tą matę i widać wyraźny odcień - plamę, deska w tym miejscu co leżała podkładka zmieniła jakby kolor, stała sie jakby matowa ;( ;( ;( Macie może na to jakiś sprawdzony preparat? Jakiś płyn? wynalazek? Może jakiś środek z Meguiars'a? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czymkolwiek próbowałeś wyczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ciepłą wodą z płynem do naczyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znajomy położył mi na deskę rozdzielcza [Audi A4 B6] podkładkę antypoślizgowa / sticky mat / nano pad / itd itp ... zwał jak zwał ... :thumbdown: :thumbdown: dzisiaj podniosłem tą matę i widać wyraźny odcień - plamę, [...]

Pamiętasz ile czasu leżała? U mnie tak z 4 miesiące (na dodatek w największe upały). Zastanawiam się po jakim czasie powstaje plama. A miało "nie zostawiać śladów" :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciepła woda + płyn nie poradziła sobie ... Plak matowy także nie daje rady ... probowałem jeszcze płynem do prania tapicerki ... też zostaje ślad ... hmmm :mysli: :mysli: Podkładka leżała jeden dzień.

Fotki tego śladu:

bd7b7e0bb1651576m.jpg

6619e05d6770f3ffm.jpg

4bde4db0bfc2ea8em.jpg

HEEEELP :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciepła woda + płyn nie poradziła sobie ... Plak matowy także nie daje rady ... probowałem jeszcze płynem do prania tapicerki ... też zostaje ślad ... hmmm :mysli: :mysli: Podkładka leżała jeden dzień.

Fotki tego śladu:

bd7b7e0bb1651576m.jpg

6619e05d6770f3ffm.jpg

4bde4db0bfc2ea8em.jpg

HEEEELP :wallbash:

u mnie bylo podobnie jak użuwałem szajskiej podkładki za kilka zl.

jak kupiłem oryginał GECKO PENTAGRAM to jest ok, niestety w Golfie i Passacie gdzie były te syfiaste plamy sa do dzisiaj... wiem że Cie nie pocieszyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo podobnie jak użuwałem szajskiej podkładki za kilka zl.

jak kupiłem oryginał GECKO PENTAGRAM to jest ok, niestety w Golfie i Passacie gdzie były te syfiaste plamy sa do dzisiaj... wiem że Cie nie pocieszyłem...

U mnie ślad został właśnie po Pentagram-ie :blink: A jaki miałeś kolor? Może po przezroczystym nie zostaje??...mam czarnego. Ale nie próbowałem jeszcze czyścić...zobaczymy, może zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, w B5 po Gecko nie ma takich śladów, a podkładka leży u mnie na desce cały czas. Ale w B6 są inne materiały i niewykluczone, że akurat nieszczęśliwie zareagowały oba tworzywa. Spróbuj Kolego poczekać parę dni, trochę słońca i może kolor wróci :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie taki mam plan póki co :thumbdown: ... może ludzie co regenerują deski po strzałach poduszek powietrznych mają jakieś preparaty aby to usunąć ... może jakaś pasta polerska, jakiś wosk? :confused4: ;( no nic ... poczekam parę dni może coś się zmieni, w co wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najgorszym wypadku przyjdzie Ci oblozyc cala deske tymi matami i jak reszta sie poplami to nie bedzie :kox: sladu po plamie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj coś znajdziesz. Widzę, że kolega ma jakieś tam rabaciki. :wink4:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t88834.0.html;highlight=meguiars

A to konkretnie bym Ci polecił:

Meguiar's Natural Shine Protectant - środek do czyszczenia i przywracania żywego i naturalnego stanu deski rozdzielczej, opon, winyli i innych gumowych powierzchni, które po użyciu będą jak nowe, będą miały bogaty kolor i blask bez pozostawienia tłustego, plastikowego połysku oraz oślepiającego blasku. Czyszczące odczynniki wyciągają nieczystości i brud, podczas gdy filtry UV pomagają ochronić przed słońcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zacieki po praniu tapicerki i na drzwiach (element skóropodobny) pozostawały zacieki. Pomogła gigantyczna ilość plaku i u Ciebie będzie podobnie, ona poprostu wyschła, trzeba ją nawilżyć, np kremem nivea, ale plak też zrobi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, to zamawiam graty i będziemy próbować. Tylko wydaje mi się, że tymi preparatami co podaliście wyżej trzeba będzie przejechać deskę dookoła tej plamy a nie ją samą :D heheh

http://allegro.pl/item690596118_vinylex_plak_killer_od_amervox_lexol.html

jest jeszcze coś takiego ... ale cena zabija :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jakbym widział siebie 2 tygodnie temu. zostawiłem taką podkładkę na jeden dzień i rano plama :) na szczęście uzyłem mleczko sonax do czyszczenia plastików i pusciło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jak myślałem :wallbash:, SONAX Xtreme - Cockpit Cleaner nie dał rady tego tupu plamie :disgust:. Pozostaje mi jeszcze sprawdzić "gigantyczną ilość plaku" ... macie może jeszcze jakieś pomysły? ... bo mi sie już pomału kończą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj coś znajdziesz. Widzę, że kolega ma jakieś tam rabaciki. :wink4:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t88834.0.html;highlight=meguiars

A to konkretnie bym Ci polecił:

Meguiar's Natural Shine Protectant - środek do czyszczenia i przywracania żywego i naturalnego stanu deski rozdzielczej, opon, winyli i innych gumowych powierzchni, które po użyciu będą jak nowe, będą miały bogaty kolor i blask bez pozostawienia tłustego, plastikowego połysku oraz oślepiającego blasku. Czyszczące odczynniki wyciągają nieczystości i brud, podczas gdy filtry UV pomagają ochronić przed słońcem.

Tego nie próbowałeś? Może jeszcze wypróbuj to... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jak myślałem :wallbash:, SONAX Xtreme - Cockpit Cleaner nie dał rady tego tupu plamie :disgust:. Pozostaje mi jeszcze sprawdzić "gigantyczną ilość plaku" ... macie może jeszcze jakieś pomysły? ... bo mi sie już pomału kończą :(

NIe pozazdrościc problemu. Może plamę pokonac jej własną bronia. jesli wszystko zawiedzie nasącz porządnie gąbkę czy szmatę (flanelę lub podobną) w plaku i przyłóż dokąłdnie do plamy i zostaw na noc ... Moze to kwestia wyszuszenia deski a nie stałego odbarwienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...