Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] A4 S LINE Pakiet RS4 19" RNS E 193 320/300 mm BRD AL 188KM/380Nm


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw szczeka mi opadla jak sie dowiedzialem ze solar w ogole nie jest przezroczysty no wiec mowie sobie ok mozna otworzyc jak nie pada deszcz snieg itp i bedzie przezroczysto duzym szumem wiatru.Ale jak juz przeczytalem ze nawet nie mozna go otworzyc to prawie spadlem ze stolka :polew:

To ja sie pytam po jakiego grzyba kupowac taki solar i moze jeszcze odcinac caly dach :shocked:

Jestem w stanie zrozumiec kogos kto ma juz szyber fabryczny chodz ja mam i w zyciu nie zakleil bym na stale otworu uchylnym "szyberdachem" ale odcinac dach ?

Moze mi jakis kolega wytlumaczyc o co w tym biega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyścig na rezanie, :polew:, solar chyba ma funkcję chłodzenia latem z własnego zasilania więc sens nawet jest jeżeli nawet nie jest w pełni otwieralny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyścig na rezanie, :polew:, solar chyba ma funkcję chłodzenia latem z własnego zasilania więc sens nawet jest jeżeli nawet nie jest w pełni otwieralny

z tego co slyszalem i czytalem,dziala tylko dmuchawa i nie wiem na jakim biegu.Klima nie dziala.Ok fajna sprawa ze sa tam bateryjki itp ale pisze o tym z czym sie wiarze rezanie takiego dachu w aucie ktore nie ma fabrycznie szyberdachu.Zalety solardachu nie sa w ogole wspolmierne do tego ile kasy,czasu i pracy trzeba wlozyc zeby to zamontowac.O wiele prostrzym i lepszy rozwiazaniem byloby przykleic ta solar szybe na dach bo skoro ani jej nie mozna otworzyc ani nic przez nia nie widac to po co montowac cos takiego dla tak znikomej "zalety" ? Rzeczywiscie lepszym powodem jest wyscig na rezanie :decayed: to taki zart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z faktem, że instalacja tego systemu wymaga sporo wysiłku - przede wszystkim aby nie spierdzielić sobie nadwozia i z ekonomicznego punktu widzenia jest nie opłacalna w przypadku gdy nie ma się fabrycznej wkładki dachu z szyberem... Jednak powinniście się już przyzwyczaić, że zarówno w Grzecha jak i moim podejściu ekonomia nie jest priorytetem :decayed: Wyścigiem na rezanie też bym tego nie nazwał - wtedy nie pomagalibyśmy sobie tak jak to teraz robimy...

Mario - solar napędza silnik wentylatora wtłaczającego świerze powietrze (to ten zabudowany za schowkiem pasażera, tzw. dmuchawka która działa solo w trybie ECON). Wirnik wentylatora kręci się z szybkością zależną od tego ile energii prześle do jego silnika solar (12W przy nasłonecznieniu 500W/m2). Oczywiście tak jak zawuważyłeś kompresor pozostaje wyłączony. System działa tylko przy wyłączonym zapłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa z tym solarem..a a8 też jest solar i się otwiera :)

zaletą szybera jest też rozjaśnienie wnętrza pojazdu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z faktem, że instalacja tego systemu wymaga sporo wysiłku - przede wszystkim aby nie spierdzielić sobie nadwozia i z ekonomicznego punktu widzenia jest nie opłacalna w przypadku gdy nie ma się fabrycznej wkładki dachu z szyberem... Jednak powinniście się już przyzwyczaić, że zarówno w Grzecha jak i moim podejściu ekonomia nie jest priorytetem :decayed: Wyścigiem na rezanie też bym tego nie nazwał - wtedy nie pomagalibyśmy sobie tak jak to teraz robimy...

Mario - solar napędza silnik wentylatora wtłaczającego świerze powietrze (to ten zabudowany za schowkiem pasażera, tzw. dmuchawka która działa solo w trybie ECON). Wirnik wentylatora kręci się z szybkością zależną od tego ile energii prześle do jego silnika solar (12W przy nasłonecznieniu 500W/m2). Oczywiście tak jak zawuważyłeś kompresor pozostaje wyłączony. System działa tylko przy wyłączonym zapłonie.

Bartek jak zawsze ma racje :wink4:

Sluzy pomoca nie tylko mi :good:

juz kiedys pisalem ze zadnych wyscigow nie robimy :cool1: to moje auto i robie to co robie i z tego mam satysfakcje :kox:

a propo ....wieczorkiem jade po dystanse do Skarala :rolleyes:

a jutro dalej modzenie w aucie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że solar dach się nie otwiera? U mnie się uchyla i otwiera. Przy pełnym otwarciu solara nie widać, bo chowa się w dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że solar dach się nie otwiera? U mnie się uchyla i otwiera. Przy pełnym otwarciu solara nie widać, bo chowa się w dachu.

no wlasnie... jakos mi sie nie chcialo wierzyc :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że solar dach się nie otwiera? U mnie się uchyla i otwiera. Przy pełnym otwarciu solara nie widać, bo chowa się w dachu.

no wlasnie... jakos mi sie nie chcialo wierzyc :gwizdanie:

Oczywiście przy otwartym nie ma co liczyć na chłodzenie.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już się okazało że solar się otwiera na full pójdzie fala solarów w klubie-Grześ rób kompletne Fotostory dla następców :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już się okazało że solar się otwiera na full pójdzie fala solarów w klubie-Grześ rób kompletne Fotostory dla następców :good:

polowa forumowych a4 bedzie miala mniej wiecej taki opis gdy trafi na allegro:Zapewniam ze auto nie dachowalo.Odcialem tylko stary dach i wspawalem inny :kox: potem taka aukcja trafi do dzialu ciekawe aukcje allegro ebay itp :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już się okazało że solar się otwiera na full pójdzie fala solarów w klubie-Grześ rób kompletne Fotostory dla następców :good:

polowa forumowych a4 bedzie miala mniej wiecej taki opis gdy trafi na allegro:Zapewniam ze auto nie dachowalo.Odcialem tylko stary dach i wspawalem inny :kox: potem taka aukcja trafi do dzialu ciekawe aukcje allegro ebay itp :tongue4:

teraz każdy bedzie szukał fury po dachowaniu żeby robory było mniej :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 2 kolejne mody to podgrzewana szyba i solar wlasnie :wink4:

no to sporo kasy z eSy zostało :decayed: , Grzesiu robisz robotę :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ja mam fabrycznie szyber...

a to mniej rezania jest ? :mysli:

zmienic szklo, zrobic instalke, wielki mi rezanie :kox:

u WRC dochodzi cos na co pewnie 99,9% osob z tego forum nigdy by sie nie zdecydowalo, ciecie dachu :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ja mam fabrycznie szyber...

a to mniej rezania jest ? :mysli:

zmienic szklo, zrobic instalke, wielki mi rezanie :kox:

u WRC dochodzi cos na co pewnie 99,9% osob z tego forum nigdy by sie nie zdecydowalo, ciecie dachu :disgust:

chcesz byś kozak to musisz zrobić z avanta sedana z solarem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...