Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Autentyczność przebiegu da się sprawdzić Vag-iem??


grzanek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam takie pytanko czy da się w jakiś sposób sprawdzić autentyczność przebiegu za pomocą Vaga?? Oczywiście chodzi o a4 B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretnie prezbiegu się raczej nie da, ale możesz np. sprawdzić korekcję wtrysków, jeśli ma więcej niż 1,5mg to na pewno ma na nich nalatane z 300kkm ale to tylko orientacyjne, bo wtryski mogły być wymienione :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzaliśmy przebiegi , z tego co wiem w B5 można sprawdzić od 2000 rok, w B6 nie ma z tym problemu

potwierdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebMis, Ostatnio mój kumpel kupił specjalny kabel do VAG-a ( pisałem już o tym wcześniej) i sprawdzaliśmy przebiegi , z tego co wiem w B5 można sprawdzić od 2000 rok, w B6 nie ma z tym problemu

tak jest .... :wink:

p.s a nawet od połowy 1999 roku po zmianie wiazki i kompa (ECU)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odp. Nie codzi mi akurat o moje auto bo ja mam do końca książkę serwisowa więc no problem :lol: tylko znajomy ma na oku A4 z 98 i chciałem się dowiedzieć czy da rade przebieg sprawdzić bo papierów nie ma a przebieg podobno 185 tys. Silniczek 1.9 TDI AFN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej to jest podjechać do serwisu audi jeśli był serwisowany to Ci powiędzą kiedy był ostatnio na serwisie z jakim przebiegiem i co było robione.

To że masz ksiązka serwisową nie oznacza że masz taki przebieg...wszystko idzie kupić.

ale mam nadzieje że u Ciebie jest inaczej.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak mówiłem ja swoje auto kupiłem od znajomego niemca :biggrin: który je zmieniał na nowszy model. Wszystko co było możliwe dostałem wszystkie papiery itd więc jestem pewien przebiegu choć nie jest mały 220 kkm był jak kupiłem i mam nadzieję że jeszcze troche nią polatam :a4fan: . A orientujesz się ile PLN-ów takie sprawdzenie w ASO???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220km to nie jest duży przebieg wszystko zależy jak traktujesz swoją niunie.Jak będzie dobrze traktowana to jeszcze Ci długo posłuży.

Co do sprawdzenia to jak pojechałem sprawdzić swoją niunie to nic nie płaciłem nawet mi wydrukowali całą historie serwisową.podobno w audi to jest to darmowa usługa warunek musisz być właścicielem samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasni juz nie raz slyszalem ze przebieg mozna sprawdzic ale czy jest ktos tu wstanie powiedziec jakies konkrety pomoze wielu ludziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem zgodnie ze wskazówkami w poście powyżej przebieg na vag-u pokazał mi prawie identyczny przebieg jak na liczniku (różnica 5 km) i czy ten przebieg odczytany z vag-a jest miarodajny zgodny ze stanem rzeczywistym przejechanych kilometrów samochodem, czy można go też zmieniać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg zapisany w sterowniku silnika może mieć tolerancję 5%, ale tam też można zmienić bez większego problemu. Najlepiej sprwdzić historię samochodu w serwisie, jeżeli taka istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg zapisany w sterowniku silnika może mieć tolerancję 5%, ale tam też można zmienić bez większego problemu. Najlepiej sprwdzić historię samochodu w serwisie, jeżeli taka istnieje.

mozna .. ale wiekszosc zmienia w liczniku takze przebieg zapisany w ECU tez warto sprawdzic ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky, a w B6 jest to do sprawdzenia :question:

z tego co sie orientuje to jak najbardziej ... :wink:(nie jestem pewien)

Rogal Ci nie sprawdził ... :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...