Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Problem z oświetleniem w drzwiach


fotograf87

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem w opcjach i nie znalazłem podświetlanych czerwonych - z kolei pakiet oświetlenie w rocznikach 01 i 02 na pewno tego nie zawierał - może roczniki wyżej? (nie mam pewności bo nie mam katalogów 03 i 04). Odblask był standardową opcją wyposażenia:

sw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przerobić zawsze można. Który ma rocznik? Ma też białe pod spodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozkminiłem... W standardzie był odblask (8P0 947 412) - jeśli auto miało pakiet oświetlenie wkładali lampkę (8D0 947 411). W opisie pakietu oświetlenie tego nie dopisali. Przy okazji jak będziesz oglądał auto sąsiada - zerknij pod spód, pewnie białą lampkę też będzie miał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 2004 ...a jesli chodzi o białe to nie wiem.. nie ogladałem az tak dokladnie ;]

Nie wiem czy wszystkie,niech ktoś poprawi jak coś ale s-line mają podświetlenie czerwone na krawędzi i białe dolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 2004 ...a jesli chodzi o białe to nie wiem.. nie ogladałem az tak dokladnie ;]

Nie wiem czy wszystkie,niech ktoś poprawi jak coś ale s-line mają podświetlenie czerwone na krawędzi i białe dolne.

Zgadza się. Pakiet oświetlenia wchodził w skład wewnętrznego pakietu S-Line :) Taką lampkę można sobie dorezać - tyle że ASO wyceniło ją sobie na 51zł :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam wersję S-Line z roku 2002 i mam jedynie czerwone światełka w boczkach drzwi, ale białych od spodu już nie posaidam, od czego to zależało że są czerwone a białe nie? Pakietu oświetlenia raczej nie mam, choć nawiewy są podświetlane, ale klamki i miejsce nóg pasażerów już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Bardzo często w naszych autach zamontowany jest niekompletny pakiet oświetlenia - u siebie np. mam podświetlane kratki nawiewów, podłokietnik i diody w panelu przednim ale klamek, drzwi i przestrzeni nóg już poskąpili i teraz będę musiał sam to rezać :decayed:

Mam podobny plan :decayed: Ale jak już Tobie pierwszemu się uda, to możemy liczyć na wpis w dziale Warsztat - Zrób to sam? :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też niestety tylko odblaski... :confused4: wiecie może jaki jest numer wiązki w drzwi do tych lampek (czerwone+białe lub osobno) i ile mniej więcej kosztuje w ASO? Lampki chodzą na Allegro po mniej więcej 15zł za sztukę. Słyszałem, że lampki o numerze 8D0 947 415 też pasują (podobno nie różnią się niczym od 8D0 947 411).

Nurtuje mnie jednak pytanie do czego można by podłączyć te lampki. Nie wiecie w jaki sposób rozwiązane jest to w oryginale? Może ktoś, kto ma u siebie w standardzie mógłby zajrzeć do środka i coś podpowiedzieć...? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że te lampki podłączone są do czujnika przy zamku w drzwiach i w momencie otwarcia drzwi (wyświetlane jest również otwarcie na fisie na liczniku) lampka się zapala w tych konkretnych drzwiach.

Zgadza się,niektórzy podlączali się pod krańcówki czujnika zamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co oglądałem schematy wygląda, że jest to podpinane do autek z pakietem oświetlenia.. i wszystko spięte jest pod system central control który znajduje się pod lewym fotelem (J393),

albo coś kombinować z innym podłączeniem do regulatora(podnośnika szyb) do (16-pin connector, brown, rear left door control unit)

pin 2 z lampki do pinu 3 w brązowej kostce 16pinowej (w podnośniku)

pin 1 z lampki do pinu 6 w brązowej kostce 16pinowej (w podnośniku)

(chodź jest info, że to dla autek posiadających elektryczne szyby oraz pakiet oświetlenia).. ale można pomierzyć czy daje napięcie i podpiąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam wersję S-Line z roku 2002 i mam jedynie czerwone światełka w boczkach drzwi, ale białych od spodu już nie posaidam, od czego to zależało że są czerwone a białe nie? Pakietu oświetlenia raczej nie mam, choć nawiewy są podświetlane, ale klamki i miejsce nóg pasażerów już nie.

Zależało to od tego co się chciało "składaczom" włożyć do auta które szło na salon. W przeważającej ilości przypadków jest tak że nasze auta mają tylko poszczególne elementy pakietu oświetlenie - to norma.

[...]

Bardzo często w naszych autach zamontowany jest niekompletny pakiet oświetlenia - u siebie np. mam podświetlane kratki nawiewów, podłokietnik i diody w panelu przednim ale klamek, drzwi i przestrzeni nóg już poskąpili i teraz będę musiał sam to rezać :decayed:

Mam podobny plan :decayed: Ale jak już Tobie pierwszemu się uda, to możemy liczyć na wpis w dziale Warsztat - Zrób to sam? :gwizdanie:

Miałem taki plan, kupiłem już nawet części dla wyrezania podświetlanych klamek - okazało się jednak że moje boczki nie sa przystosowane do memo i pakietu oświetlenie (np. brak profilu na dolną lampkę, a ciąć nie mam zamiaru). Poluję więc na środek (fotele, kanapa i boczki) w full opcji - na allegro jeszcze takiego nie widziałem (zawsze czegoś brakuje), tylko u Mirona :D

U mnie też niestety tylko odblaski... :confused4: wiecie może jaki jest numer wiązki w drzwi do tych lampek (czerwone+białe lub osobno) i ile mniej więcej kosztuje w ASO? Lampki chodzą na Allegro po mniej więcej 15zł za sztukę. Słyszałem, że lampki o numerze 8D0 947 415 też pasują (podobno nie różnią się niczym od 8D0 947 411).

Nurtuje mnie jednak pytanie do czego można by podłączyć te lampki. Nie wiecie w jaki sposób rozwiązane jest to w oryginale? Może ktoś, kto ma u siebie w standardzie mógłby zajrzeć do środka i coś podpowiedzieć...? :mysli:

Trzeba pogadać z Poziem - rezał u siebie pakiet oświetlenie więc będzie wiedział co z czym połączyć. Jak nie to trzeba zerknąć do schematu ELSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest czujnik otwartych drzwi.

W drzwiach od strony pasażera lampki czerwona z boku i biała u dołu świecą tylko przy minimalnym otwarciu , jak otworzę drzwi szeroko obie gasną natomiast fis pokazuje otwarte drzwi. Żaróweczki sprawdziłem-obie są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ja jak miałem A3 2004r z pakietem oświetlenia to jeszcze klamka była podświetlana takim światełkiem czerwonym.

dodam że tez mam odblaski teraz w A4 ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...