Jump to content
0
kapete

[B5 ATJ] Pulsowanie pedału hamulca

Recommended Posts

A jak to jest z tym pedalem hamilca ? Przy krzywych tarczach pedal hamulca powinen pulsowac podczas hamowania ?

d387f5b435f7d237gen.jpg

Tak się właśnie zachowuje.

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

A jak to jest z tym pedalem hamilca ? Przy krzywych tarczach pedal hamulca powinen pulsowac podczas hamowania ?

Ojciec miał przypadek podobny do Twojego opisanego wyżej, 2 komplety tarcz wymieniił i było lekkie bicie. Okazalo sie ze jedno koło było nie wyważone. Warto sprawdzić.

No wlasnie u mnie z pedalem hamulca nic sie nie dzieje, przy hamowaniu tylko kierownica i na budzie czuc drgania ... moze faktycznie ktores kolo jest niewywazone

d387f5b435f7d237gen.jpg

Sprawdz i daj znac co było przyczyną dla potomnych.

szwagier miał to samo sory za kotleta

w piątek wymieniłem tylne tarcze, klocki i łożyska u mechanika, mam to samo, wcześniej nie miałem, zrobiłem jakieś 260 km od tamtej pory i co jakiś czas mi się włącza kontrolka ABS i wtedy nie ma w ogóle ABSu :/

jadę jutro z rana do nich żeby to poprawiali, ciekaw jestem co powiedzą... ale moim zdaniem powinni to naprawić bezkosztowo?

Zle ustawione czujniki względem koronki (ek)

Ciekawe czy wrzucili stare czy dali nowe ????

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

Kola sprawdzone na wywazarce, dla pewnosci przerzucilem tylne na przod i ... zadnej zmiany :( zauwazylem ze jak hamuje delikatnie i rownomiernie, to bicia nie ma, albo jest ledwo wyczuwalne, ale jak zaczynam hamowac ostrzej, zaczyna bić coraz mocnej ... Tak jak pisalem, jak ruszam z rana spod domu, to bicia przy hamowaniu nie ma w ogole. Zaczyna sie przy trzecim, czwartym hamowaniu.

Pytanie pomocnicze, jaki wplyw na opisana sytuacje moze miec plyn hamulcowy, tudziez zle odpowietrzone hamulce ?

d387f5b435f7d237gen.jpg

Witam.

Ostatnio, można powiedzieć po kilku latach zdiagnozowałem swój problem z pulsowaniem: zapieczony mechanizm "samoregulacji" wewnątrz tłoczka zacisku lewy tył. Normalnie ten mechanizm, po wyciągnięciu segera wyciąga się dosyć luźno w moim przypadku młot nie pomógł musiałem założyć tłoczek ze sprawnym mechanizmem z używki.

Pozdrawiam.

Teraz tez przy hamowaniu sciaga???

160km/338nm by ciahciah :JC_fan: :JC_fan:

Sprawdź końcówki drążków i drążki kierownicze miałem to samo po wymianie jest ok

W dniu 21.04.2014 o 09:20, nashkarol napisał:

Prosze, pomocy :) zmienilem juz z przodu 3 zestawy tarcz i klockow i dalej mam bicie przy hamowaniu :( wszystko zmieniane zgodnie z zasadmi opisanymi powyzej ... przy malych predkosciach czuc przy hamowaniu przerywanie, a przy wyzszych predkosciach szrpie kierownica (na pedale hamulca nic nie czuc, tylko na kierownicy) i trzrpie cala buda. Rece juz opadaja, zawieszenie ok, zbierznosc ustawiona, zeby dokladnie opisac, to dodam.jeszcze ze tylne hamulce mam juz zniszczone (klocki nowe, ale tarcze przegrzane i bierze tylko srodkiem). Czy to moze byc przyczyma ? Moze przrdnie sie przrgrzewaja, bo nie maja pomocy od tylnych hamulcow ? Nic innego nie przychodzi mi do glowy ... Chyba ze piasta krzywa, albo cos z oponami/felgami, ale podczas jazdy zadnego bicia nie ma nawet przy preskosciach 180-190km/h . Co jeszcze moge dodac z obserwacji, to podczas pierwszego hamowania z rana zadnego bicia nie ma, ale przy kazdym nastepnym juz zaczyna coraz mocniej bić :( doradzcie cos, bo juz nie wiem co robic.

Sprawdź końcówki drążków i drążki kierownicze miałem to samo po wymianie jest ok