Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dawka paliwa


Gość Goodspit

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące dawki paliwa. Gdzie VAGiem to się sprawdza, jak powinna być dawka dla silnika AFN i ew. jak ją zmienić :question:

Akurat chodzi nie o mój samochód tylko o passata znajomego ale z identycznym silnikiem jak u mnie, auto całe mu się telepie jakby atak malarii miało a sprawdziłem już chyba wszystko, no ta dawka jeszcze została bo może to to... Będę wdzięczny za pomoc :exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VAG-COM wybieramy:

1-Engine -> 11-Login (wpisujemy login 12233 i zatwierdzamy) -> 10 Adaptation

W Adaptation grupa 1 odpowiada za dawkę (standardowa wartość 32768)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak wogóle to gdzie sprawdzić jaka jest dawka i ile powinna wynosić :question:
na jałowym biegu w bloku 001 masz podana dawkę w mg/skok

staraj sie ustawić najmniejszą jaką Ci sie uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wartość 32768 dotyczy tego konkretnego modelu czy w AHH powinna być inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wartość 32768 dotyczy tego konkretnego modelu czy w AHH powinna być inna?
tak jak napisał
(standardowa wartość 32768)
a Ty zmieniając ta wartość postaraj sie zmniejszyć dawke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 mg/skok jest niemal idealna poniżej zchodzić niewarto bo może trochę telepać na wolnych obrotach. Nie zawsze może się udac taką wartoś uzyskać wtedy bez ruszenia nastawnika na pompie się nie obędzie.

a Ty zmieniając ta wartość postaraj sie zmniejszyć dawke

Zmniejszając wskazanie w mg/na skok zwiększamy dawke paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mając dawke 3mg/skok to jest mieszanka "bogata" dobrze zrozumiałem :question: a mając np 8 jest wtryskiwane mniejsza ilość paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi znajomek podłączył vag i powiedzial ze mam za duża dawke paliwa.. teraz mam pytania

1.) czy aby zmniejszyc dawke w AFN wystarczy VAG

2.)czy po zmniejszeniu dawki auto mniej bedzie palilo? aktualnie na trasie przy bardzo ekonomicznej jezdzie (predkosc stala 90 km/h) nie chche spalic mniej niz 6 l.

3.)co stanie się z mocą auta po zmniejszeniu dawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi znajomek podłączył vag i powiedzial ze mam za duża dawke paliwa.. teraz mam pytania

1.tak

2.moze

3.to chyba jest logiczne ;) [w bardzo małym stopniu w dolnym zakresie obroów]

p.s pamietaj ze wartość dawki na wolnych obrotach pokazywana przez Vag jest odwrotnie proporcjonalna ... [tzn ze jak pokazuje duzo to w rzeczywisstosci jest za malo ] takze zapytaj sie kolegi dokladnie co mial na myśli ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi znajomek podłączył vag i powiedzial ze mam za duża dawke paliwa.. teraz mam pytania

1.tak

2.moze

3.to chyba jest logiczne ;) [w bardzo małym stopniu w dolnym zakresie obroów]

p.s pamietaj ze wartość dawki na wolnych obrotach pokazywana przez Vag jest odwrotnie proporcjonalna ... [tzn ze jak pokazuje duzo to w rzeczywisstosci jest za malo ] takze zapytaj sie kolegi dokladnie co mial na myśli ... ;)

koledze chodzilo o to ze auto bedzie mi wiecej palilo, czyli poprostu pominieta zostala sprawa tlumaczenia mi odwrotnej proporcjonalnosci :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest mówić o za dużej dawce, zwłaszcza jak nie znamy wartości z vaga. Pozatym fizycznie dawka się nie zmienia, ale przesunięcie mapy rzeczewiście spowoduje zmniejszenie spalania i oczywiście zmniejszy się dynamika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

zdaję sobie sprawę, że odgrzewam kotleta ale chyba lepsze to niż rozpoczynanie kolejnego tematu...

Chciałbym spytać o jedną rzecz... w tym wątku piszecie, że standardową wartością dawki paliwa jest "32768" u mnie natomiast maksymalną wartością jaką mogę ustawić to chyba coś koło ~128... czemu aż taka rozbieżność ? :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

zdaję sobie sprawę, że odgrzewam kotleta ale chyba lepsze to niż rozpoczynanie kolejnego tematu...

Chciałbym spytać o jedną rzecz... w tym wątku piszecie, że standardową wartością dawki paliwa jest "32768" u mnie natomiast maksymalną wartością jaką mogę ustawić to chyba coś koło ~128... czemu aż taka rozbieżność ? :shocked:

to nie zadna rozbieznosc ... w swoim aucie masz sterownik 8-bitowy stad ta roznica ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

zdaję sobie sprawę, że odgrzewam kotleta ale chyba lepsze to niż rozpoczynanie kolejnego tematu...

Chciałbym spytać o jedną rzecz... w tym wątku piszecie, że standardową wartością dawki paliwa jest "32768" u mnie natomiast maksymalną wartością jaką mogę ustawić to chyba coś koło ~128... czemu aż taka rozbieżność ? :shocked:

to nie zadna rozbieznosc ... w swoim aucie masz sterownik 8-bitowy stad ta roznica ...

Dziękuję bardzo :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja odgrzeję kotleta :) Jak się ma zwiększanie dawki palia do wydalania CO2 ??? Pytam, bo mogę mieć problem z przejściem na stacji diagnostycznej.

Czy jak np. zmniejszę dawkę paliwa to zmniejszy sie też CO2 ? Mam A4 B6 AVB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Panowie czytając wasze wskazówki podpiąłem swoją audiczkę pod waga w celu kontrolnym i u mnie w bloku 001 dawka na biegu jałowym jak sie wyświetla to 3,6 mg/skok i teraz pytanie do was wszystko jest o.k czy powinienem coś manipulować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Panowie czytając wasze wskazówki podpiąłem swoją audiczkę pod waga w celu kontrolnym i u mnie w bloku 001 dawka na biegu jałowym jak sie wyświetla to 3,6 mg/skok i teraz pytanie do was wszystko jest o.k czy powinienem coś manipulować ??

Jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...