Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana ori układu wydechowego na podwójny od 2.5TDI


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakis czas temu o to zapytywalem i zadnej odpowiedzi nie dostalem. Po przeszukaniu forum wiele osob wspominalo , ze owe buczenie pochodzi ze skrzyni biegow , ze niby tam jakies lozysko pada itp.

U mnie w aucie buczalo tylko przy malych predkosciach i w przedziale obrotow 1200-1600 nie zaleznie od biegu jaki byl zapiety.

Przed pojawieniem sie owego buczenia zmienilem wydechy na takie z 2.5 TDi i to mi dalo do myslenia , ze moze juz dobiegl ich koniec. Po jakims czasie zmienilem wydechy na duzo mlodsze od 1.8 T z 2007r. i buczenie ustalo , teraz cisza jak makiem zasial.

Tak wiec wydaje mi sie , ze owej przyczyny buczenia trzeba szukac w wydechu , moze ma juz sporo nalatane i juz dlugo nie pociagnie.

Skoro przed zmiana tlumikow wszystko bylo wporzadku , zadnego buczenia to co w tym jest.

Wydech raczej wykluczam, ponieważ był przekładany do auta kumpla i u niego pracował cicho, także nie sądzę że to jego wina.

Wcześniej na starym pojedynczym wydechu też buczało głównie przy 90km/h i mniej więcej przy takich obrotach jak tobie.

Mam zamiar wstawić zamiennik kata i plecionki, zobaczę co to da, jeśli nic się nie zmieni to będę myślał dalej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie przychodzi do glowy kolego "mr.mark1" , moze lozyska albo opony ciezko powiedziec musisz szukac i moze wkoncu dojdziesz co jest nie tak.

Nie ukrywam , ze wiem co to znaczy i jak jest wk....ce :kwasny:

Jak pisalem mi sie udalo wyeliminowac owe buczenie wymiana tlumikow ale rozne moga byc przyczyny :eusathink:

Koledzy a z innej bajki a mianowicie czy jak wytne srodkowy tlumik i zastapie go rura czy zrobi sie glosniej w aucie przez to?

Tak mi chodzi to po glowie aby sie pozbyc zbednego balastu a z tego co zauwazylem na stronie 11 tego watku to jeden z kolegow zakupil podwujne tlumik z B7 i juz sa bez srodkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie coś od wydechu buczy. Będę działał może w końcu do tego dojdę...

W B7 nie ma środkowego tłumika, podejrzewam że tylne w tym wypadku mogą być inaczej skonstruowane. Jak wytniesz środkowy to może być głośniej. Najlepiej jak by ktoś potwierdził co już robił taki zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie przychodzi do glowy kolego "mr.mark1" , moze lozyska albo opony ciezko powiedziec musisz szukac i moze wkoncu dojdziesz co jest nie tak.

Nie ukrywam , ze wiem co to znaczy i jak jest wk....ce :kwasny:

Jak pisalem mi sie udalo wyeliminowac owe buczenie wymiana tlumikow ale rozne moga byc przyczyny :eusathink:

Koledzy a z innej bajki a mianowicie czy jak wytne srodkowy tlumik i zastapie go rura czy zrobi sie glosniej w aucie przez to?

Tak mi chodzi to po glowie aby sie pozbyc zbednego balastu a z tego co zauwazylem na stronie 11 tego watku to jeden z kolegow zakupil podwujne tlumik z B7 i juz sa bez srodkowego.

może to o mnie chodzi, bo już się wypowiadałem w tym wątku. Ja mam założony wydech z B7 BRD cabrio ten bez środkowego tłumika.

Po pierwsze nie jest głośniej a nawet dźwięk na zewnątrz wydaje mi się jakby równy/kulturalny niż był na pojedyńczym wydechu. Oczywiście moze to być przyczyną, że ten wydech jest z 2008 czyli zdecydowanie mniej wypalony niż mój stary.:whistling:

Natomiast jeśli chodzi o pozbywanie się środkowego z zestawu gdzie były 3 to możliwe, że inaczej to będzie słychać (mam na myśli głośniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wycięty środkowy i... dla mnie rewelka super dźwięk turba na zewnątrz w kabinie pod obciążeniem około 3rpm delikatny bass-delikatny,ogólnie jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a zderzak zaczynajacy sie tylko od 8E9.... ktory ma inne cyfry w dalszej czesci, niz ten w pierwszym poscie, bedzie pasowal do avanta B6 ??

każdy zderzak tylny zaczynający się 8E9 jest do avanta,8E5-sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy zderzak tylny zaczynający się 8E9 jest do avanta,8E5-sedan

dzieki za odpowiedz, wnioskuje z tego, ze dalszy numer ma znaczenie czy do B6 czy B7...

Czy sama dokladka dolna moze byc z B7 do B6 ?? Ja juz w tym wszystkim sie po prostu troche gubie... szukam po tych aukcjach i na kazdej inaczej jest napisane, np na ebay'u jest ze sama dolna dokladka pasuje i tu, i tu.

NEU-Audi-S-Line-A4-S4-RS4-8E

a np cos takiego by pasowalo patrzac po numerze ?

e-bay: Audi-A4-8E-Stosfangerabdeckung

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy zderzak tylny zaczynający się 8E9 jest do avanta,8E5-sedan

dzieki za odpowiedz, wnioskuje z tego, ze dalszy numer ma znaczenie czy do B6 czy B7...

Czy sama dokladka dolna moze byc z B7 do B6 ?? Ja juz w tym wszystkim sie po prostu troche gubie... szukam po tych aukcjach i na kazdej inaczej jest napisane, np na ebay'u jest ze sama dolna dokladka pasuje i tu, i tu.

NEU-Audi-S-Line-A4-S4-RS4-8E

a np cos takiego by pasowalo patrzac po numerze ?

e-bay: Audi-A4-8E-Stosfangerabdeckung

dokładka z pierwszej aukcji b6 zderzak z drugiej b7 ,ani górna ,ani dolna część zderzaka nie pasuje z avanta do sedana,tak samo jak zderzak od b7 nie pasuje do b6 ,jeśli chcesz s-line tu masz wszystko opisane http://a4-klub.pl/stylizacja-tuning-optyczny-19/all-b6-pakiet-s-line-zewnetrzny-wewnetrzny-88194/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładka z pierwszej aukcji b6 zderzak z drugiej b7 ,ani górna ,ani dolna część zderzaka nie pasuje z avanta do sedana,tak samo jak zderzak od b7 nie pasuje do b6 ,jeśli chcesz s-line tu masz wszystko opisane http://a4-klub.pl/stylizacja-tuning-optyczny-19/all-b6-pakiet-s-line-zewnetrzny-wewnetrzny-88194/

Zderzak z sedana do avanta nie pasuje - to wiem, z b7 do b6 nie pasuje - tez wiem, myslalem tylko ze moze sama dolna dokladka spasuje z b7 do b6 ale jak nie du*a... do B7 zderzakow jak lodu.... a do b6 szkoda gadac... nikt sie chyba nie chce rozbijac w b6...

Dzieki za linka, przynajmniej juz wiem jaki nr musi miec s-line pod 2 rurki.

Co do tych aukcji, to tak je wszyscy opisuja, ze ciezko sie rozeznac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam ale wniosku wyciągnąć nie mogę. A mianowicie jaki wydech jest lepszy do 1,9tdi czy od 2,5tdi bądz od 1,8t?

do TDI FWD musisz mieć od 2.0TDI FWD (BRD 170PS) 2.5TDI FWD lub 2.7TDIFWD wtedy będzie napweno git bo będziesz mial TDI do TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy do 2.0TDI FWD (BRD 170PS) ub 2.7TDI FWD też trzeba dospawać ten kawałek rurki jak do 2.5TDI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba będzie zebrać do kupy te wszystkie informacje o wydechach i podwiesić. Pytania ciągle się powtarzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...