Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 BFB] Reanimowane by designer - wiosenny look str 2

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Nadszedł w końcu czas żeby przedstawić moją A4 1.8T 163KM. Już raz gościła na tym forum w wątku -> http://www.a4-klub.pl/smf/b6_bfb_sline_avant-t52595.0.html, ale w związku z tym, iż od tamtego czasu sporo się wydarzyło postanowiłem pokazać ją raz jeszcze i opisać historię reanimacji. To drugie Audi w domu – pierwszym jest S6 C5 4.2 V8 :>

Autko w momencie zakupu przez mnie ( marzec 2009 ) miało na liczniku 262000 km i właściwie do tego czasu jeździło jako auto jakiegoś managera w Niemczech ( w Polsce od listopada 2008 w rękach usera Ivo ). Na bieżąco było serwisowane w ASO ( to akurat plus ), ale miało też kilka minusów osobiście mnie denerwujących :kwasny::

- ramiona wycieraczek „oblazły” z czarnej farby i widać było gołe aluminium;

- wypalone dziury po papierosach na fotelu kierowcy

- przetarta skóra na fotelu kierowcy ( przebieg zrobił swoje )

- wytarty włącznik świateł.

- brak dekielków na felgach

Na dodatek w pewnym momencie padł silnik wycieraczek przednich, więc wymieniłem przy okazji te obdarte pióra wycieraczek. Potem jednodniowa wizyta u tapicera, włącznik nówka i dekielki z Allegro i wydawało się że auto już bliskie ideału…..

Ale pojawił się największy problem :wallbash:. Auto kopciło na biało na zimnym silniku i nie była to para wodna jak mi sugerowano ( śmierdziało spalonym olejem ), a bagnet był suchy jak pieprz. Dodatkowo kilka błędów w silniku ( głównie katalizator, sondy lambda, doładowanie itp. ). Wykonałem logi, wrzuciłem na kilka forów, byłem na hamowni w VTG, ale mimo wielu diagnoz ( ubytek płynu chłodniczego przez uszczelkę głowicy, lambdy do wymiany, N75 do wymiany itp. ) objawów nie udało się zlikwidować. Dopiero wizyta u mechanika, rozebranie góry silnika i dodatkowo pomiar ciśnienia na cylindrach dał diagnozę -> nieszczelność, olej w nadmiernej ilości spalany w silniku. Do wymiany pierścienie tłokowe, uszczelniacze zaworowe no i wiadomo uszczelka pod głowicę ( z planowaniem ). Czyli mini remont silnika :confused4:. Tak np. wyglądały uszczelniacze:

ea58a464610a4169med.jpg

Wszystkie części ori z ASO. Zdjęcia z operacji:

231c93f1110f4a49med.jpg

3f36b4df18f95ce2med.jpg

5ae41d7b013fef36med.jpg

4a2d36b1c9cbb5abmed.jpg

Przy okazji pobytu w warsztacie dokładki zostały pomalowane na kolor:

edfb9b8087365171med.jpg

Cała operacja trwała 2 tygodnie, ale warto było. Po zabiegu zero dymku J Pozostała jeszcze kwestia katalizatora, bo błąd wrócił po 3 dniach. Zakupiłem na Allegro lekko używany. Po wyjęciu starego okazało się, że prawie cały wkład jest skruszony i lata w środku bezwładnie ( uszkodził przy okazji jedną z sond ) – jednym słowem masakra. Szybka wymiana i w końcu spokój.

Mogłem się teraz zająć wyglądem zewnętrznym autka. Dokładki miałem już w kolorze, więc czym prędzej pobiegłem do ASO i zamówiłem listwy drzwiowe od S4 i czarne grille ( maska i zderzak ). Efekt poniżej:

80ad0f5a09b0b73fmed.jpg

8b1007c8227bbc1dmed.jpg

e1f1cf1352d3eeabmed.jpg

75432149a820969fmed.jpg

4d5af742fab89ba9med.jpg

5f207bbfd6c7e888med.jpg

3c8bb41dbd3dae3cmed.jpg

0d96e2e48d6523dc.jpg

a10848d13d46f2aamed.jpg

c4a7547f3aa3fdd5med.jpg

964d129368e7179emed.jpg

02f220d7ecbcfb89med.jpg

7935e1be4f98bf0cmed.jpg

7bbe0b789c738f9emed.jpg

0cdeee71fdb655d6med.jpg

b9d5c5945968f163med.jpg

Autko nareszcie jeździ i wygląda jak trzeba. Kilka słów o wypasie poza standardem:

1) Ori:

- Pakiet S-line wewnątrz

- Zawieszenie – 20 mm

- Sportowe półskórzane fotele z pompowaniem odcinka lędźwiowego

- Koła 17” wzór S-Line

- Szyberdach

- Wszystkie szyby elektryczne

2) Dołożone:

- Xenony 5000K

- parktronik tył

- dokładki na kolor

- listwy S4

- czarne grille

Plany na przyszłość:

- chip u Andrzeja Poniedziałka

Na dzień dzisiejszy jedynym minusem ( niestety nie do dorzezania ) autka jest brak quattro. Gdyby nie to byłby to ideał. Na całe szczęście jest siostrzyczka, która na wypad na narty jest idealna. A „czwórka” nie się kula po mieście….. Amen.

PS A i tak cały czas rozglądam się za RS4 B5

Opublikowano

ojjjj brakuje tam rnsa , ojjj brakuje :wink4:

Opublikowano

Ja tam bym felgi troszkę wypchnął na zewnątrz :D Ładna, i widać od razu że trafiła w dobre ręce :good:

Opublikowano

designer dobry kierunek modow :)

RNS-e musisz wsadzic, bedzie pieknie... :gwizdanie:

Opublikowano

Już prawie wszystko wymieniłeś a zapomniałeś o ori dywanikach pod nogi bo te gumki nie za bardzo pasują :evil:.Reszta w najlepszym porządku.

Opublikowano

ładny avancik- z zewnątrz i w środku malina-będzie jej dobrze u Ciebie

quattro każdy by chciał mieć :wallbash:

Opublikowano

tylne lampki masz przyciemnione? bo nie widac dobrze na zdjeciu

a poza tym to :hi: i gratuluje

aaaaa juz sie dopatrzylem ze nie ;-)

Opublikowano

mozna by ksiazke o tym aucie napisac :>

swoja droga to ktos musial ladnie dac w dupe zeby przy tym przebiegu 260 tys tyle rzeczy sie posypalo w silniku

Opublikowano

a jak wyjęliście tłoki sprawdziliście stan panewek(chodzi o te półksiężyce na korbach)?? koszt niewielki a zawsze dobrze wymienić jeśli się ma tłoki na wyjęciu bo potem niepotrzebne ponowne rozbieranie :wink4:

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

:kox: :kox:

Pieknie.. :cool1:

Juz niebawem..

Opublikowano

czarny anavt-piękne autko

Opublikowano

czekałem z zakupem dystansów na twoje fotki , teraz juz wiem na co się zdecydować (biore do siebie przód 12mm tył 17mm) , moim zdaniem twoje dystanse są troszkę za duże , nie obciera ci tył przy obciazeniu?..fura super :good: prawie odbicie mojej z wyjątkiem super foteli s-line w skórce których niestety nie posiadam :confused4: śmiesznie wyglada zawias s-line (tył siedzi niżej niż przód) miałem tak samo i zastosowałem pewien półśrodek mianowicie wsadziłem pomiedzy zwoje sprężyn takie gumy z allegro i dupka poszła 2cm w górę wyglad super , ale jest nieco twardziej z tył.......życze bezawaryjnej eksploatacji

Opublikowano

Super kolorystyka jeszcze tylko ten chromowany reling bym wimienil i bedzie :good:

Opublikowano
  • Autor

Przy dystansach nic nie obciera, ja uważam że te grubości są idealne. Jednak przy 12 i 17 mm kółko będzie lekko schowane ( zależy od ET ), a mi chodziło o to żeby było prawie równo z nadkolem :tongue4: Z tym zawiasem rzeczywiście jest śmiesznie że ten przód jest wyżej - jeżeli będę cokolwiek zmieniał to przód pójdzie w dół :gwizdanie:

Relingi :mysli: Długo myślę, ale przeraża mnie rozbiórka sufitu i raczej się na to nie zdecyduję :confused4: aczkolwiek żałuję, bo napewno byłby kox :kox: Wolę tę kasę zainwestować w jakąś hybrydę, TIP-a, dołożyć do RNS-E czy kupić większe kółka na lato :evil: A i może będę rezał q :naughty:

Opublikowano

relingi u mnie 350 zł roboty na 2 h

Opublikowano
  • Autor

relingi u mnie 350 zł roboty na 2 h

Mój mechanik podjął się za 300 zł tylko podobno jest duże prawdopodobieństwo połamania uchwytów od podsufitki i straszna rzeźba przy tym :confused4: Aż na tyle mi te relingi nie przeszkadzają, a potem jak będzie coś krzywo zmontowane wewnątrz to każdy potencjalny kupiec będzie kręcił nosem że po dzwonie i chciał upust z kosmosu....

Narazie odpuszczam.

Opublikowano

Witam

Co zrobiłeś z dziurami w fotelu ?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Witam

Co zrobiłeś z dziurami w fotelu ?

Tapicer mi naprawił :good:[br]Dopisany: 27 Styczeń 2010, 21:52_________________________________________________Myślałem że już wiosna na dobre i założyłem nowe felgi oryginały od RS4 B5 :evil: + oponki letnie :cool1:. Niestety nacieszyłem się 2 dni, bo zima znowu wróciła :wallbash: i niuńka stoi i czeka na roztopy. Tak to wygląda :kox::

f483a27bf0ae2fc1med.jpg

f97ee95d397e8e80med.jpg

d0b7e31601445711med.jpg

ec7c658bfa1d7073med.jpg

b38f0b10ca2877eamed.jpg

Jak już wiosna nadejdzie na dobre zaczynam dalsze mody mechaniczne, bo już mi mało mocy po samym czipie :gwizdanie:

Pozdro

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.