Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Niepokojący odgłos przy ruszaniu


A4 AVANT S-line

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem nie dawno auto i jedyne co mnie niepokoi to odgłos (tak jakby coś tarło) ale co mnie dziwi tylko przy ruszaniu po postoju, jak przyhamuje do zera i znowu rusze to wszystko jest ok. Czuje to pod pedałem i na początku wydawało mi się że to z okolicy prawego koła ale po paru dniach zgłupiałem i nie mam pojęcia. W tym tygodniu przymierzam się do wymiany rozrządu bo jest już na to pora a nawet za późno (90-100tyś.) i zastanawia mnie czy to nie z tamtych okolic. Może ktoś miał już coś podobnego??? Pozdr...

* nie używaj proszę wielkich liter przy nazywaniu wątków - Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz niepotrzebnie chłopaka. :cool1:

Jak będziesz wymieniał rozrząd wymień koło pasowe alternatora ze sprzęgiełkiem jednokierunkowym.

U mnie takie odgłosy pojawiły się jak zatarło się sprzęgiełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje że tu chodzi o test pompy ABS :) Jeśli to jednokrotny dźwięk - podobny do przytarcia, i występuje zawsze tylko po postoju w momencie gdy ruszamy lub przejechaliśmy 1 lub 2 metry to nie masz się czym martwić - tak mają wszystkie B6 i tak ma być :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje że tu chodzi o test pompy ABS :) Jeśli to jednokrotny dźwięk - podobny do przytarcia, i występuje zawsze tylko po postoju w momencie gdy ruszamy lub przejechaliśmy 1 lub 2 metry to nie masz się czym martwić - tak mają wszystkie B6 i tak ma być :D

umnie też słychać ten dzwięk (jakby puknięcie) po postoju tylko raz potem jest spokuj :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* nie używaj proszę wielkich liter przy nazywaniu wątków - Łukasz

OK, jestem nowym użytkownikiem i będe miał to na uwadze..[br]Dopisany: 24 Sierpień 2009, 17:02_________________________________________________wymieniam wszystko(rozrząd+wszystko zeby zrobić za jednym razem przy zdjeciu pasa) i wydałem dzisiaj 977zł jutro mam do wydania jeszcze 300zł no i jak bym chciał kupić koło pasowe i sprzegło jednokierunkowe to nastepne 300zł a oprócz tego jeszcze robocizna około 700zł :wallbash:

No i propo tego tarcia to chciałbym żeby przestało ale też na początku wydawało mi się że to z okolic maglownicy albo gdzieś tam , nie jestem w stanie sam tego zlokalizować a bardzo mnie to denerwuje chciałbym mieć wszytsko na tip top ale z kąd brać na to pieniądze.. Licze na to że jak wstawie go do mechanika i powiem o tamtym to dojdą co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje że tu chodzi o test pompy ABS :) Jeśli to jednokrotny dźwięk - podobny do przytarcia, i występuje zawsze tylko po postoju w momencie gdy ruszamy lub przejechaliśmy 1 lub 2 metry to nie masz się czym martwić - tak mają wszystkie B6 i tak ma być :D

Podłączę się pod temat.

U mnie jest tak przy starcie i bardzo czesto podczas jazdy kiedy hamuje i odpuszczam pedał hamulca.

Czy to tak może byc?

Auto ma ABS oraz ESP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje że tu chodzi o test pompy ABS :) Jeśli to jednokrotny dźwięk - podobny do przytarcia, i występuje zawsze tylko po postoju w momencie gdy ruszamy lub przejechaliśmy 1 lub 2 metry to nie masz się czym martwić - tak mają wszystkie B6 i tak ma być :D

A ja juz od dłuzszego czasu zastanawiałem się o co kaman z tym dzwiękiem i juz mało co mechanikowi nie zleciłem zeby mi to sprawdził a to prosze... tak ma być :) czyli do UK moge bez problemu pomykać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego A4 AVANT S-Line - ten temat był już przerabiany na forum. Zaraz po zakupie auta miałem identyczne podejście jak Twoje - strasznie wkurzał mnie w/w dźwięk i za wszelką cenę chciałem się go pozbyć. Potem naczytałem się jak to ludziska z tego powodu wymieniali wiele rzeczy: dwumas, skrzynia, sprzęgło, zawiecha (ktoś tam nawet pisał o prawidłowym przymocowaniu aku) - wydali kupę kasy a brzdęknięcie jak było tak jest.

Może i nie dałbym za wygraną ale... Krótko po tym jak zainteresowałem się tematem - wsiadłem do kilku A4 i w każdej jest to samo! Do tego opinie bardziej doświadczonych kolegów z forum...

Powtórzę jeszcze raz - to pojedyncze brzdęknięcie po każdym troszkę dłuższym postoju to test pompy ABS - to normalne i tak ma być. Teoretycznie można to sprawdzić - wypinając bezpiecznik od ABS-u, wtedy dźwięk powinien zniknąć - mimo początkowego postanowienia rozwiązania tego problemy nigdy jednak nie zdecydowałem się na taki krok (nie wiem czy pociągnie to za sobą jakieś konsekwencje ale na 99% po takiej operacji trzeba będzie podpiąć się VAG-iem i skasować błędy w module ABS).

BTW - jeśli chodzi o problem kolegi adam_kkk - jeśli jakieś hałasy pojawiają się podczas jazdy to już nie jest ten sam problem co opisany powyżej. Proponuję zacząć od podłączenia się VAG-iem i sprawdzenia błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem b6 i z całym szacunkiem, ale mi niec nie brzdękało przy ruszaniu, a ukręciłem nią ponad 200tysi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dzwiek to normalka po dluzszym postoju ale tez nie zawsze u mnie sie pojawia.Napewno nie pojawia sie wtedy kiedy swieci sie kontrolka ABSu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...