Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

:polew:

Karol masz ten plik?

Dostałem link, ale nie pobierałem, bo siedzę na starej stacjonarce u rodziców, daj mi maila na PW, to Ci wyślę pliki powrotne jak tylko będę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no to licznik prawie skonczony :banan:

zostal ostatni problem czyi sensor oleju.

ni hu.. nie wiem jak to najprosciej rozwiazac.

w a4 b6 niby idzie wylaczyc kodowaniem kanal 38 zmiana 1 na 0

ale u mnie ten kanal jest niedostepny .

---------- Post dopisany at 12:43 ---------- Poprzedni post napisany at 12:41 ----------

witac panów wiem juz jak rozwiązac problem immo co prawda dzisiaj bede wiedział czy to działa ale ponoc tak . Odrazu mówie ze mi nie zalezy na działaniu immo tylko zeby kontrolka sie zachowywała jak w orginale. Ja mam immo wyłączone symulatorem. Trzeba dostac sie do przewodów cewki indukcyjnej tej co idą do stacyjki podpiąc je do zielonej 2-17 i doprogramowac transponder do legarów. i powinna dioda zachowywac sie jak w orginale . Prosze o opinie fachowców :D

nie wiem czy dograsz transponder bo immo poza licznikiem to immo1 a w liczniku byly immo 2 i immo 3 .

ale moze pojdzie . ja mialem immo 2 u siebie a traspondery szlo zaprogramowac do immo 3

tkze probuj moze cos z tego wyjdzie :wink:

A sprobuj sie najpierw zalogowac pinem i wtedy sprawdz czy kanal 38 jest dostepny.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój koleżka z roboty ostatnio, służba do 7 a on o 6.30 radiowozem fiatem ducato na orlen myk i do pełna

a bylo mniej niz rezerwa

ujechal może z 300 metrów, zgasl mu i pyta

To one nie są na benzynę :polew::facepalm:

I do 10 się przedłużyło z holowaniem :polew:

Ale straty nie były duże wbrew pozorom, policzyli chyba może 1500 PLN może mniej gdzie 400 zł było kosztów zle zalanego paliwa

ojojojjj...ja na korkach mam napisane dEpnymi literami w ałdi by5 "DIESEL QRVA" a w polo "TU PB" a jak jadę innym autem, to wolę powąchać:bag:

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprobuj sie najpierw zalogowac pinem i wtedy sprawdz czy kanal 38 jest dostepny.

Sugerujesz że część kanałów dostępna jest po zalogowaniu, oczywiście pomijając te od immo??

Oczywiście. Taką informacje wyczytalem w opcji "opis działania" w VAS-ie.

---------- Post dopisany at 18:12 ---------- Poprzedni post napisany at 18:07 ----------

Panowie więc tak. zamieniłem bajty miejscami we wsadzie zaprogramowałem kość, wlutowałem i po podłączeniu zegarów, wyświetlacze dalej ciemne ale pod kątem widać napis FUSE tak jak u arre. Coś sie zmieniło ale nie na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock3: powiem tak do około 200~210 strony jeszcze mogłem się udzielić jaki pin i sratata...ale teraz jak tu piszecie o wsadach o przekodowaniach itd, mogę tylko obserwować temat:facepalm::grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assist, odbierz maila. Grzesiek, a swapy robiłeś?

---------- Post dopisany at 18:42 ---------- Poprzedni post napisany at 18:40 ----------

Zauważyłem, że od kilkunastu stron szyba nic nie pisze, chyba ma już dosyć tego licznika :dziura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. robiłem swap bytes pod ten nr licznika. Ale wtedy program nie wykrywal we wsadzie stanu licznika i pinu. Teraz zrobiłem jeszcze jeden swap bytes pod dany nr immo i tam już pokazuje pin i km prawidlowo. Zaprogramowałem i ide lutować.

---------- Post dopisany at 18:45 ---------- Poprzedni post napisany at 18:44 ----------

On obserwuje albo już szuka sobie gałęzi :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assist, odbierz maila. Grzesiek, a swapy robiłeś?

---------- Post dopisany at 18:42 ---------- Poprzedni post napisany at 18:40 ----------

Zauważyłem, że od kilkunastu stron szyba nic nie pisze, chyba ma już dosyć tego licznika :dziura:

witam chłopaków tak sie dopominacie o mnie, a ja po prostu zacząłem pracować po tyg opier**lania się :wink:

co mam powiedzieć chłopaki... brakuje mi trochę sil już na to, podziawiam Grzesia i jestem mu niesamowicie wdzięczny za zaangażowanie i siedzenie każdego wieczora i walkę z tym... Wielu by juz dawno to pieprznęło i dało spokój.. :whistling:

co do wsadu aż mi sie nie chce wierzyć, że to crypto, bo ja przeciez Twój wsad Karol bez żadnego pierdolenia przerzucilem i dzialalo bez zastrzeżeń, dopiero ten angol wysrał pamięć.. fenomenalny przypadek, zmiana wsadu "crypto" na inny i to chodzilo, jak mialo miejsce w swapie naszch wsadów... :whistling:

siedzę, czekam na wieści z frontu, wertuje neta, druga ręką jem obiad i staram się coś wyszukac co może pomóc Grzesiowi.. jak wczoraj wieczorem fleszbek i Grzesiu a może on jest zabezpieczony, a Grześ na to - nie pier**l że crypto.. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaju nic na poczcie nie mam,

natomiast w pliku od arre jest robal,

ciekaw jestem czy tez go dostaliscie:grin:

---------- Post dopisany at 19:18 ---------- Poprzedni post napisany at 19:15 ----------

inaczej:

podlinkowany plik na serwerze jest z niespodzianką..

pzdr.

assist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy antywirus tego commandera widzi jako robala. To łap coś innego na maila :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie zapomniałem jak dopisac transponder do immo ;/ moze ktos powiedziec vag com

Wchodzisz w zegary, logujesz się pinem do licznika, potem adaptacja, kanał 21, wpisujesz wartość kluczyków, które chcesz dodać, dajesz wykonaj, potem po zgaśnięciu lampki immo wkładasz każdy kluczyk po kolei aż do ostatniego i dajesz zrobione, zależy, w jakim języku masz oprogramowanie. Łot cała historyja :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol dawa je mi na pw i to juz :decayed:

zaraz qrwicy dostane

podlaczylem szafe wg rad asista na stole

zreszta dalej podpieta jest

sytuacja ta sama co w szyby szafie

ciemnosc widze

pamiec bankowo zaprogramowana dobrze

a comander mi smieci zczytuje lo takie

wssad.jpg

jade po piwo bo na trzezwo tego nie ogarne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, zaraz sypie sobie kreske na długość stołu i siedzę do rana przy tych wsadach, ja jebie ile wsadów :banan:

zgaduje ze znalazle strone z wsadami u naszych wschodnich sąsiadów... ja tam nie mogłem sie zarejestrować za diabła...

CarDamp Base :: ???????

Nie zgadłeś :decayed:

---------- Post dopisany at 20:40 ---------- Poprzedni post napisany at 20:34 ----------

Karol dawa je mi na pw i to juz :decayed:

zaraz qrwicy dostane

podlaczylem szafe wg rad asista na stole

zreszta dalej podpieta jest

sytuacja ta sama co w szyby szafie

ciemnosc widze

pamiec bankowo zaprogramowana dobrze

a comander mi smieci zczytuje lo takie

http://s7.postimage.org/lu6qwj1fb/wssad.jpg

jade po piwo bo na trzezwo tego nie ogarne :/

Przepięknie rozsypany wsad :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, zaraz sypie sobie kreske na długość stołu i siedzę do rana przy tych wsadach, ja jebie ile wsadów :banan:

zgaduje ze znalazle strone z wsadami u naszych wschodnich sąsiadów... ja tam nie mogłem sie zarejestrować za diabła...

CarDamp Base :: ???????

Nie zgadłeś :decayed:

---------- Post dopisany at 20:40 ---------- Poprzedni post napisany at 20:34 ----------

Karol dawa je mi na pw i to juz :decayed:

zaraz qrwicy dostane

podlaczylem szafe wg rad asista na stole

zreszta dalej podpieta jest

sytuacja ta sama co w szyby szafie

ciemnosc widze

pamiec bankowo zaprogramowana dobrze

a comander mi smieci zczytuje lo takie

http://s7.postimage.org/lu6qwj1fb/wssad.jpg

jade po piwo bo na trzezwo tego nie ogarne :/

Przepięknie rozsypany wsad :decayed:

jakies specyficzne te nasze liczniki, cos gdzies dalej siedzi niż w pamięci... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest to ze pamiec przed wlutowaniem programowana ponyprogiem i sprawdzana 3 razy - rozlaczana podlaczana i odczytywana za akzdym razem ok

a tu licznik cos zle ja czyta w znaczeniu kosc

lub sama kosc jest zla dla licznika ze przeksztalca w takie bzdury ;P

Karol bede zaraz dzwonil do Ciebie sie posmiac zgadnij z kogo ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, zaraz sypie sobie kreske na długość stołu i siedzę do rana przy tych wsadach, ja jebie ile wsadów :banan:

zgaduje ze znalazle strone z wsadami u naszych wschodnich sąsiadów... ja tam nie mogłem sie zarejestrować za diabła...

CarDamp Base :: ???????

Nie zgadłeś :decayed:

---------- Post dopisany at 20:40 ---------- Poprzedni post napisany at 20:34 ----------

Karol dawa je mi na pw i to juz :decayed:

zaraz qrwicy dostane

podlaczylem szafe wg rad asista na stole

zreszta dalej podpieta jest

sytuacja ta sama co w szyby szafie

ciemnosc widze

pamiec bankowo zaprogramowana dobrze

a comander mi smieci zczytuje lo takie

http://s7.postimage.org/lu6qwj1fb/wssad.jpg

jade po piwo bo na trzezwo tego nie ogarne :/

Przepięknie rozsypany wsad :decayed:

Odlutuj pamięć to też będzie połączenie przez commanderem, i to jest najdziwniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...