Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

panowie a posiada ktoś jakieś wsady do benzyniaka eu bo mam szafę angielską a4 920 980k przerabiany wsad ale nie do końca jeszcze działa tk jak powinien obroty mi trochę przekłamują i jakieś dziwne kodowanie musiałem ustawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

panowie a posiada ktoś jakieś wsady do benzyniaka eu bo mam szafę angielską a4 920 980k przerabiany wsad ale nie do końca jeszcze działa tk jak powinien obroty mi trochę przekłamują i jakieś dziwne kodowanie musiałem ustawić

Ostatnią cyfrę skoryguj w kodowaniu głównym na R4/V6/V8, podejrzewam, że to pojebałeś. Ja mam wsad ze swojego z A6, no i dzisiaj od Mefja ściągnąłem z polifta, ale angola 1,8T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie powinienem mieć 00042 a na 00052 mi pokazuje ok ja mam ten wsad po edycji ale coś tam jest trochę popier.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol powiedz mi Ty masz jakies podswietlenie oprocz wyswietlacza po przekreceniu stacyjki?

bedziesz mial chwile pusc mi ten wsad z 1.8T angolski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol powiedz mi Ty masz jakies podswietlenie oprocz wyswietlacza po przekreceniu stacyjki?

bedziesz mial chwile pusc mi ten wsad z 1.8T angolski

Mefju już jest w drodze do domu, ogarnąłem podświetlenie. Podłączone miałem terminale 58d/s pod odpowiednie piny, podświetlenia brak, jedynie wyświetlacze świeciły i FIS, jednocześnie zginęło podświetlenie radia i całego tunelu środkowego. Łączyłem je ze sobą, zamieniałem miejscami, kombinowałem, dopiero po przejrzeniu wszystkich pinów i rozpisek po kolei zobaczyłem, że mam wolny pin odpowiedzialny za lewą postojówkę. Po wyjęciu terminali 58d/s z pinów w rozpisce, złączeniu ich raze ze sobą i wsadzeniu w pin od lewej postojówki oświetlenie licznika ożyło i uwierz mi, że zrobiłem ten cfancyk w akcie już totalnej desperacji, w życiu sięnie spodziewałem, że w ten sposób to dopiero tam zadziała :facepalm: nie chcę pytać Maćka ile telefonów ode mnie dzisiaj odebrał, chłopaki w tle już mieli ubaw jak tylko słyszeli, że mu komóra dzwoni. Jasne, zaraz Ci podeślę ten wsad :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to pytalem a z ciekawosci wlaczales lampy? bo u mnie jest tak ze dopiero po wlaczeniu lamp sie zapala podswietlenie :wink:

pytam czy amsz cos podswietlone u siebie po przekreceniu stacyjki tzn wskazowki lub podswietlenie bo szukam tego we wsadzie

i inaczej jest niz w pasku tzn inny adres...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dopiero po włączeniu świateł to ożywało, ale na wcześniejszych kombinacjach ni h*ja. U mnie wyświetlacze wiadomo i wskazówki dodatkowo. Jak się trochę ogarnę to Ci prześlę ten wsad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze wgrac ten Twoj wsad do siebie i rozkminie adresik tego ze wskazowkami ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, na porównanie masz swoje wsady i mój teraz. Ten co Ci prześlę jest z a4 uk 1,8T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze wgrac ten Twoj wsad do siebie i rozkminie adresik tego ze wskazowkami ;P

pare stron wczesniej wrzucilem co trzeba zmienic w eepromie, w ktorym miejscu bys mial podswietlenie wskazowek :decayed:

W wsadach audi? Podrzuć to jeszcze raz.

passatowych, a one sie tak mega roznia? chlopie i Ty mi nast razem sie tak nie zalamuj jak Ci powiem ze trzeba zbiorniczek np wymienic, bo choc Cie nie widzialem to po Twoim glosie widzialem jak Ci rece opadaja.. :grin::grin: :wink:

no różnią się mają w innych komórkach pozapisywane dane. Fajnie jak ktoś by liczniki z audi tak rozpykał jak te z pasków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol dużo ale grunt ze ruszył, nie wazne ile, wazny efekt :decayed: mam nadzieje ze pomoglem troche, siedzielismy z chlopakami akurat passata robilismy i rozkminialismy ta instalacje... i teraz sobie stary pomysl, co ja przezywalem jak nie mialem sie kogo zapytac co i jak :grin:

No totalny szok przeżyłem, jak widać wiedza to nie wszystko.

---------- Post dopisany at 23:49 ---------- Poprzedni post napisany at 23:48 ----------

musze wgrac ten Twoj wsad do siebie i rozkminie adresik tego ze wskazowkami ;P

pare stron wczesniej wrzucilem co trzeba zmienic w eepromie, w ktorym miejscu bys mial podswietlenie wskazowek :decayed:

W wsadach audi? Podrzuć to jeszcze raz.

passatowych, a one sie tak mega roznia? chlopie i Ty mi nast razem sie tak nie zalamuj jak Ci powiem ze trzeba zbiorniczek np wymienic, bo choc Cie nie widzialem to po Twoim glosie widzialem jak Ci rece opadaja.. :grin::grin: :wink:

Bo to nie moje auto i dlatego mi łapy opadły, dobrze słyszałeś :decayed: zworke zrobiłem we wtyczce i FIS z tym się uciszył, ale nadal drze ryja o inne czujniki.

---------- Post dopisany at 23:50 ---------- Poprzedni post napisany at 23:49 ----------

Idę do wyra, bo mnie tu żona zaczepia :banan::dancing::brzydkibanan::wink: do jutra dziewuchy :wink:

ja Ci powiem zaluje ze nie nagralem Twojej reakcji :grin: bylby hicior :wink: zbiorniczek wymieni, dobrze pokoduje, czujniki do masy i bedzzie gitara :decayed:

nowe doswiadczenia masz chlopie i juz wiesz ze nigdy nie podejmiesz sie przerobki przed na polifta :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

comander raczej lipa tzn wsady ok korekta licznika ok piny ok

co do licznikow

masz piny dodajesz kluczyki i immo hula i tyle

wsady szukasz w necie po nr licznika - elektroda np

kostki ogarnac nie taka prosta sprawa - kaju caly dzien dzis walczy...

jak masz poliftowa szafe z a6 - cyfra zegar ringi i biale podswietlenie to za wsady sie nie lap sam bo uwalisz na 100%

sory za OT ale kto mi podesle dobrego vagcoma na fulu gdzie bede mial czarno na bialym temp oleju wyswietlana na bierzaco? :hi:

Kaju akurat miał troche inny problem bo tam cyrk na sali z kablami był, nic się nie zgadzało... ale ogólnie jesli nie wcieli sie w życie tekst typu - "nasi już tu byli" nie powinno być jakiegoś mega problemu z przerobieniem kostek, no ale jak ktoś nie ma sielonego pojęcia o czymś takim to lepiej niech sie za to nie zabiera... :wink:

Kuuuurrwa co tam się wydarzyło... :facepalm::facepalm::facepalm: pięknie ujęte "nasi tu byli", na prawdę, momentami nie wiedziałem, co mam począć. Oświetlenie licznika zamiast po terminalach 58d/s ruszyło dopiero po czterech czy pięciu godzinach walki, jak je ze sobą złączyłem i dałem na pin odpowiedzialny za lewą postojówkę :facepalm: głupio w ogóle mi jest za***iście w stosunku do Mefja, bo nie wyszło tak, jak powinno wyjść, sensor oleju wy***rdala błąd na liczniku, nie mogłem skasować SERVICE, klocki podpięte pod masę - nadal wyrzucają błąd, teraz przemyślałem, to podejrzewam, że dałem d*py przy kodowaniu, bądź któryś kanał w adaptacji powinien tutaj być wartość zmieniona, a ja tego nie zrobiłem. Ogółem pierwszy mój przedlift i pierwsza benzyna, kolory kabli i piny też strasznie dziwnie były, no po prostu oficjalnie napiszę tutaj - Mefju, sorry, że tak h*jowo to wyszło, chciałem dobrze, a wyszło jak wyszło. Leciałem kawał drogi i na koniec rozczarowanie. Jest podświetlenie licznika, immo zaslepione, airbag też, komunikacja z licznikiem jest, ale olej do ogarnięcia, radio do podłączenia D/E/C i konkretne polutowanie kabli, bo musiałem na sam koniec przedłużyć kable w kostce i na skrętke jest porobione wszystko, no nie jest to tak, jak chciałem, by było. Korekta poszła, ale nie odpinaliśmy aku, rano Mefju sobie to zrobi albo po powrocie do domu, wyjechał ode mnie jakieś pół godziny temu. Maciej, dzięki wielkie za asekuracje telefoniczną, Arek, Tobie też dzięki za pomoc :hi:

Karol powiedziałem ci wrzuć na luz. Jest dobrze bo mam 3/4 zrobione a resztę ogarnę. Teraz już na całym fisie wyskakuje błąd oleju, wcześniej wyskakiwał na chwilkę i gasł i mogłem bawić się spalaniem itd. A teraz to lipa. Trochę zbędnej roboty dzisiaj było jak z przekładaniem przedniej szyby :facepalm::decayed: Ale było wesoło. Jeszcze raz ja dziękuję za miły dzień. Pozdrowionka dla żonki i dzieciaków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś posiada to z chęcią przygarnę wsad do 1.8T poliftowego VDO oczywiście Europa, jak coś proszę o PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsady z pasata roznia sie od audicowych

te wskazowki ciekawostki licznikowe nie pasuja do audi!!!

mam zamiar rozkminic caly wsad licznika z bialym podswietleniem cyfrowym zegarkiem

ale to was dziewuchy bedzie kosztowalo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsady z pasata roznia sie od audicowych

te wskazowki ciekawostki licznikowe nie pasuja do audi!!!

mam zamiar rozkminic caly wsad licznika z bialym podswietleniem cyfrowym zegarkiem

ale to was dziewuchy bedzie kosztowalo :decayed:

Będziesz chciał kolejne wsady:bicz::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsady wsadami ;) na necie full wsadow :decayed:

a pracy bedzie duzo przy rozkimnce wsadow

samo znalezienie adresu odpowiadajacego za wyswietlanie samochodzika od otwartych drzwi na wyswietlaczu kosztowalo mnie z 3 godziny

Karol a program do hexa - to winhex :)

wgrywaj wsad ten co CI wyslalem zobaczymy czy bedziesz mial wys drzwi kierowcy i klapy :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsady wsadami ;) na necie full wsadow :decayed:

a pracy bedzie duzo przy rozkimnce wsadow

samo znalezienie adresu odpowiadajacego za wyswietlanie samochodzika od otwartych drzwi na wyswietlaczu kosztowalo mnie z 3 godziny

Karol a program do hexa - to winhex :)

wgrywaj wsad ten co CI wyslalem zobaczymy czy bedziesz mial wys drzwi kierowcy i klapy :jerk:

Albo k**wa error :decayed: zaraz targam winhexa i w święta do tego przysiąde. Ty poliftowy blat wysypałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak poliftowy ale to przez to ze moj wsad wrzucalem - minilifta do polifta :decayed:

jak zmienilem jedna cyferke to nie powinno byc errora :naughty:

---------- Post dopisany at 11:17 ---------- Poprzedni post napisany at 11:12 ----------

sam winhex CI duzo nie da

trzeba metoda prob i bledow wrzucac poszczegolne wiersze z jednego wsadu do innego i patrzec co sie dzieje w liczniku na aucie

(osobno pin, osobno przebieg, osobno wskazania plywaka paliwa, osobno np podswietlenie licznika i pare innych pierdul jeszcze jest we wsadzie:facepalm:)

zmudna robota ale sie da:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też się troszkę bawię bo chcę przeskalować z mil na km wydaje mi się że coś znalazłem ale musze dziś wgrać wsad i zobaczę co będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też się troszkę bawię bo chcę przeskalować z mil na km wydaje mi się że coś znalazłem ale musze dziś wgrać wsad i zobaczę co będzie

Kodowanie zmieniasz jeśli chcesz zmienić wyświetlanie, no chyba, że angielski wsad chcesz przerobić na europejski, no to wtedy jest inna historia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...