Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
jestem świeżo po montażu fis-a i mam problem bo fis świeci na żółto. czy tam są jakieś inne żarówki? w miejscu fisa nie było żarówek i wstawiłem zwykłe białe takie jak pozostałe w liczniku (czy tam powinny być czerwone żarówki?)

gora swieci na czerwono a reszta na pomaranczowo? ten typ tak ma....

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

całość świeci jednakowo na żółto a powinno być na czerwono jak wyświetlacz km czy nie?

Opublikowano
Panowie mam pytanie da sie cos zrobic z tym aby licznik pokazywal dobrze ile km mam do przejechania na paliwie ktore mam w baku? bo na pelnym baku robie okolo 630-650 km a po zatankowaniu pod korek pokazuje fis 820km

Zależy jak masz skalibrowane spalanie to raz, a dwa on oblicza po średnim wyliczonym spalaniu zasięg z paliwa, które masz aktualnie w baku. Kalibracja Ci została jedynie spalania średniego, wtedy to możesz jakoś dograć. Albo się przyzwyczaić :wink:

Opublikowano
całość świeci jednakowo na żółto a powinno być na czerwono jak wyświetlacz km czy nie?

nie.... pewnie nie masz podlaczonego radia do fisa..... dlatego calosc jest na pomaranczowo, ten typ tak ma...

DSCF0481-1.jpg

Opublikowano

koledzy potrzebuje szybkiej odpowiedzi bo naszla mnie wizja full fisa i okazja kupienia licznika

wiec tak

mam auto po II lifcie 2000 r

narazie licznik 1/2 fis

jak go kiedys wyjmowalem to widzialem tylko 2 wtyczki do niego

w pelnym fisie sa chyba 3 tak?? czy nie jesli tak to duzo rezania z wtyczkami?? jakos gotowe wiazki mozna nabyc??

jak troche poczytalem to jak podlacze juz licznik to temp oleju bedzie banglac bo mam w misce czujnik

czy aku bedzie pokazywac czy bedzie trzeba cos ciagnac?

aaa i licznik bedzie tez od benzyny z 2000 r z angola i czy wystarczy zmienic tarczki na eu i zmienic w vagu z mil na km i to tyle??

i rozumiem ze problemu zadnego z immo nie bedzie??

a manetka wystarczy nabyc ta prawa , nie trzeba calego pajaka zmieniac??

Opublikowano

calego pajaka nie musisz zmieniac bo dochodzi ci tylko sterowanie z prawej...co do aku nic nie trzeba ciagnac po podlaczeniu licznika od razu pokazuje ladowanie...zmieniasz tarcze na eu i km na mile i bedzie ok co do reszty musisz czekac na odpowiedz innych bo ja montowalem w przedlifcie i nie chce wprowadzac cie w blad

---------- Post dopisany at 15:36 ---------- Poprzedni post napisany at 15:34 ----------

co do immo masz je juz w liczniku w przed liftach jest poza licznikiem wiec nie wiem czy nie obejdzie sie u Ciebie bez zabawy z immo

Opublikowano

A nie zapytałem o funkcje na fisie typu spalanie etc

Trzeba będzie to tylko w vagu ogarnąć ? Bo czytałem ze spalanie zczytuje z ecu na podstawie czasu wtrysków tak czy coś pomyliłem ?

Opublikowano

Z kluczykami tylko będzie trzeba powalczyć żeby zaprogramować je do licznika (immo) , przerabiałem już to u siebie ;) tylko że w dislu. Resztę kolega wyżej już napisał. Jak byś miał jakieś pytania możesz śmiało na PW.

Nic nie będziesz musiał ze spalaniem robić ( najwyżej skalibrować) powinno być od razu :)

Opublikowano

Dobra oks

W sumie powiedzcie mi tylko czy duzo zabawy jest z tymi wtyczkami czy jak bo to mnie zastanawia

Opublikowano

panowie jak to jest z ta kalibracja spalania? jak to ogarnac...vaga mam

Opublikowano

z kolorem podświetlenia fis-a już sobie poradziłem ale ze wskazaniami spalania nie po podłączeniu pin-u nr1 z licznika do żółtego przewodu w drugiej kostce od błotnika (w skrzynce sterownika) fis pokazuje mi spalanie średnie 51,7 a chwilowe 51,7 i powyżej 100km/h spada do 38.2

co mogłem zrobić nie tak?

Opublikowano

a powiedzcie mi bo teraz po etce latalem i widze ze jest rozroznienie w licznikach beznynowych

od 1,6 jest inny

od 1.8-2.8 drugi

i teraz ja mam 1,6 a liczbnik bedzie od 1,8 , bedzie problem czy trzeba np wsad zgrywac

Opublikowano
calego pajaka nie musisz zmieniac bo dochodzi ci tylko sterowanie z prawej...co do aku nic nie trzeba ciagnac po podlaczeniu licznika od razu pokazuje ladowanie...zmieniasz tarcze na eu i km na mile i bedzie ok co do reszty musisz czekac na odpowiedz innych bo ja montowalem w przedlifcie i nie chce wprowadzac cie w blad

---------- Post dopisany at 15:36 ---------- Poprzedni post napisany at 15:34 ----------

co do immo masz je juz w liczniku w przed liftach jest poza licznikiem wiec nie wiem czy nie obejdzie sie u Ciebie bez zabawy z immo

Nie chcąco wprowadzasz kolegę w błąd. Nie będzie OK, bo jeśli wsadza licznik z angola, to wymiana tarczki nie wystarczy. Europejczyk w pionie ma 100km/h, anglik 130, więc przekłamanie po huju fest będzie. Musisz poszukać wsadu do europejczyka 1,6 i go wgrać, ogarnąć immo i dodać pestki do nowego licznika.

---------- Post dopisany at 19:44 ---------- Poprzedni post napisany at 19:43 ----------

kaju a jak to skalibrowac?

Zabij mnie, ale nie pamiętam który kanał :kwasny:

Opublikowano
panowie jak to jest z ta kalibracja spalania? jak to ogarnac...vaga mam

Adaptacja kanał 03 domyślna wartość to 100

btw, kodowanie i adaptacja sterowników jest tu http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/kodowanie-sterownik-audi-a4-b5-1995-2001-a-3614/

Opublikowano
z kolorem podświetlenia fis-a już sobie poradziłem ale ze wskazaniami spalania nie po podłączeniu pin-u nr1 z licznika do żółtego przewodu w drugiej kostce od błotnika (w skrzynce sterownika) fis pokazuje mi spalanie średnie 51,7 a chwilowe 51,7 i powyżej 100km/h spada do 38.2

co mogłem zrobić nie tak?

czy ja też muszę coś kodować żeby spalanie pokazywało prawidłowe?

Opublikowano

Witajcie koledzy. Przeczytałem już prawie 100 stron tego tematu i nadal nie znalazłem odpowiedzi na pewne problemy jakie się pojawiły u mnie i nie tylko z tego co tu przeczytałem po montażu licznika FIS ( w moim przypadku z 1999 roku, anglik). Kilka osób jak i ja miało problem:

1. Ze świecącą poduszką ( air bag) - u mnie kontrolka ta zapala się po kilku sekundach od włączenia zapłonu i nie gaśnie (vag nie wskazał żadnego błędu), czasem jest tak że początkowa mruga, zanika i potem już świeci cały czas. Nie wiem jak to rozwiązać.

2. To komunikat fis dotyczący poziomu i temperatury płynu chłodniczego (płyn w zbiorniku jest). Komunikat pojawia się po 20 - 30 sekundach od włączenia zapłonu. Kable dotyczące płynu podłączyłem wg rozpiski kostka niebieska 26 pin, pin 20 z pin 22 kostki 32 pinowej niebieskiej i kostka żółta 26 pin, pin 26 z pinem 8 kostki niebieskiej 32 pin.

2. Pozostało mi kilka pinów z którymi nie wiem co zrobić : zacisk 58s do czego podpiąć i za co jest odpowiedzialny (kostka niebieska 32 piny), wyświetlanie godziny pin 5 kostka żółta 26 piny

3.Poza tym coś się dzieje z wyświetlaczem climatronika, jak kręcę podświetleniem zegarów to podświetlenie climatronika blednie, odwrotnie do tego co na zegarach jest.

Proszę o pomoc bo walczę z tym od soboty i nie wiem co robić.

---------- Post dopisany at 16:27 ---------- Poprzedni post napisany at 01:08 ----------

Witajcie koledzy. Przeczytałem już prawie 100 stron tego tematu i nadal nie znalazłem odpowiedzi na pewne problemy jakie się pojawiły u mnie i nie tylko z tego co tu przeczytałem po montażu licznika FIS ( w moim przypadku z 1999 roku, anglik). Kilka osób jak i ja miało problem:

1. Ze świecącą poduszką ( air bag) - u mnie kontrolka ta zapala się po kilku sekundach od włączenia zapłonu i nie gaśnie (vag nie wskazał żadnego błędu), czasem jest tak że początkowa mruga, zanika i potem już świeci cały czas. Nie wiem jak to rozwiązać.

2. To komunikat fis dotyczący poziomu i temperatury płynu chłodniczego (płyn w zbiorniku jest). Komunikat pojawia się po 20 - 30 sekundach od włączenia zapłonu. Kable dotyczące płynu podłączyłem wg rozpiski kostka niebieska 26 pin, pin 20 z pin 22 kostki 32 pinowej niebieskiej i kostka żółta 26 pin, pin 26 z pinem 8 kostki niebieskiej 32 pin.

2. Pozostało mi kilka pinów z którymi nie wiem co zrobić : zacisk 58s do czego podpiąć i za co jest odpowiedzialny (kostka niebieska 32 piny), wyświetlanie godziny pin 5 kostka żółta 26 piny

3.Poza tym coś się dzieje z wyświetlaczem climatronika, jak kręcę podświetleniem zegarów to podświetlenie climatronika blednie, odwrotnie do tego co na zegarach jest.

Proszę o pomoc bo walczę z tym od soboty i nie wiem co robić.

Dzisiaj nie obyło się z wizyta u mechanika w związku z moimi problemami ale i on za dużo nie poradził poza tym że odnośnie air bag to kupić sensor z tego roku co licznik plus dwa czujniki które były dodatkowo montowane w progach i próbować to podłączyć.

Jeżeli chodzi o komunikat fis to także polecił zakup zbiorniczka z wtyczka z roku z którego jest licznik. Natomiast z immo którego i tak nie mam już z 5 lat a raczej jego kontrolką to wziąłem i ja wylutowałem jak ktoś to pisał kilkadziesiąt stron wcześniej i jak na razie jest ok. Teraz dochodzę do wniosku że jak wymieniać licznik na fis to tylko najlepiej z roku z jakiego było auto bo tak to same problemy.

Opublikowano
Witajcie koledzy. Przeczytałem już prawie 100 stron tego tematu i nadal nie znalazłem odpowiedzi na pewne problemy jakie się pojawiły u mnie i nie tylko z tego co tu przeczytałem po montażu licznika FIS ( w moim przypadku z 1999 roku, anglik). Kilka osób jak i ja miało problem:

1. Ze świecącą poduszką ( air bag) - u mnie kontrolka ta zapala się po kilku sekundach od włączenia zapłonu i nie gaśnie (vag nie wskazał żadnego błędu), czasem jest tak że początkowa mruga, zanika i potem już świeci cały czas. Nie wiem jak to rozwiązać.

2. To komunikat fis dotyczący poziomu i temperatury płynu chłodniczego (płyn w zbiorniku jest). Komunikat pojawia się po 20 - 30 sekundach od włączenia zapłonu. Kable dotyczące płynu podłączyłem wg rozpiski kostka niebieska 26 pin, pin 20 z pin 22 kostki 32 pinowej niebieskiej i kostka żółta 26 pin, pin 26 z pinem 8 kostki niebieskiej 32 pin.

2. Pozostało mi kilka pinów z którymi nie wiem co zrobić : zacisk 58s do czego podpiąć i za co jest odpowiedzialny (kostka niebieska 32 piny), wyświetlanie godziny pin 5 kostka żółta 26 piny

3.Poza tym coś się dzieje z wyświetlaczem climatronika, jak kręcę podświetleniem zegarów to podświetlenie climatronika blednie, odwrotnie do tego co na zegarach jest.

Proszę o pomoc bo walczę z tym od soboty i nie wiem co robić.

---------- Post dopisany at 16:27 ---------- Poprzedni post napisany at 01:08 ----------

Witajcie koledzy. Przeczytałem już prawie 100 stron tego tematu i nadal nie znalazłem odpowiedzi na pewne problemy jakie się pojawiły u mnie i nie tylko z tego co tu przeczytałem po montażu licznika FIS ( w moim przypadku z 1999 roku, anglik). Kilka osób jak i ja miało problem:

1. Ze świecącą poduszką ( air bag) - u mnie kontrolka ta zapala się po kilku sekundach od włączenia zapłonu i nie gaśnie (vag nie wskazał żadnego błędu), czasem jest tak że początkowa mruga, zanika i potem już świeci cały czas. Nie wiem jak to rozwiązać.

2. To komunikat fis dotyczący poziomu i temperatury płynu chłodniczego (płyn w zbiorniku jest). Komunikat pojawia się po 20 - 30 sekundach od włączenia zapłonu. Kable dotyczące płynu podłączyłem wg rozpiski kostka niebieska 26 pin, pin 20 z pin 22 kostki 32 pinowej niebieskiej i kostka żółta 26 pin, pin 26 z pinem 8 kostki niebieskiej 32 pin.

2. Pozostało mi kilka pinów z którymi nie wiem co zrobić : zacisk 58s do czego podpiąć i za co jest odpowiedzialny (kostka niebieska 32 piny), wyświetlanie godziny pin 5 kostka żółta 26 piny

3.Poza tym coś się dzieje z wyświetlaczem climatronika, jak kręcę podświetleniem zegarów to podświetlenie climatronika blednie, odwrotnie do tego co na zegarach jest.

Proszę o pomoc bo walczę z tym od soboty i nie wiem co robić.

Dzisiaj nie obyło się z wizyta u mechanika w związku z moimi problemami ale i on za dużo nie poradził poza tym że odnośnie air bag to kupić sensor z tego roku co licznik plus dwa czujniki które były dodatkowo montowane w progach i próbować to podłączyć.

Jeżeli chodzi o komunikat fis to także polecił zakup zbiorniczka z wtyczka z roku z którego jest licznik. Natomiast z immo którego i tak nie mam już z 5 lat a raczej jego kontrolką to wziąłem i ja wylutowałem jak ktoś to pisał kilkadziesiąt stron wcześniej i jak na razie jest ok. Teraz dochodzę do wniosku że jak wymieniać licznik na fis to tylko najlepiej z roku z jakiego było auto bo tak to same problemy.

Kolego jeżeli chodzi o ten komunikat z temperaturą płynu to mam to samo. Planuje zakup zbiorniczka z wtyczką od polifta ale póki co poradziłem sobie tak, że odpiąłem wtyczkę od zbiorniczka i zwarłem w niej przewody kawałkiem kabla. Komunikat nie wyskakuje.

Opublikowano
Witajcie koledzy. Przeczytałem już prawie 100 stron tego tematu i nadal nie znalazłem odpowiedzi na pewne problemy jakie się pojawiły u mnie i nie tylko z tego co tu przeczytałem po montażu licznika FIS ( w moim przypadku z 1999 roku, anglik). Kilka osób jak i ja miało problem:

1. Ze świecącą poduszką ( air bag) - u mnie kontrolka ta zapala się po kilku sekundach od włączenia zapłonu i nie gaśnie (vag nie wskazał żadnego błędu), czasem jest tak że początkowa mruga, zanika i potem już świeci cały czas. Nie wiem jak to rozwiązać.

2. To komunikat fis dotyczący poziomu i temperatury płynu chłodniczego (płyn w zbiorniku jest). Komunikat pojawia się po 20 - 30 sekundach od włączenia zapłonu. Kable dotyczące płynu podłączyłem wg rozpiski kostka niebieska 26 pin, pin 20 z pin 22 kostki 32 pinowej niebieskiej i kostka żółta 26 pin, pin 26 z pinem 8 kostki niebieskiej 32 pin.

2. Pozostało mi kilka pinów z którymi nie wiem co zrobić : zacisk 58s do czego podpiąć i za co jest odpowiedzialny (kostka niebieska 32 piny), wyświetlanie godziny pin 5 kostka żółta 26 piny

3.Poza tym coś się dzieje z wyświetlaczem climatronika, jak kręcę podświetleniem zegarów to podświetlenie climatronika blednie, odwrotnie do tego co na zegarach jest.

Proszę o pomoc bo walczę z tym od soboty i nie wiem co robić.

---------- Post dopisany at 16:27 ---------- Poprzedni post napisany at 01:08 ----------

Witajcie koledzy. Przeczytałem już prawie 100 stron tego tematu i nadal nie znalazłem odpowiedzi na pewne problemy jakie się pojawiły u mnie i nie tylko z tego co tu przeczytałem po montażu licznika FIS ( w moim przypadku z 1999 roku, anglik). Kilka osób jak i ja miało problem:

1. Ze świecącą poduszką ( air bag) - u mnie kontrolka ta zapala się po kilku sekundach od włączenia zapłonu i nie gaśnie (vag nie wskazał żadnego błędu), czasem jest tak że początkowa mruga, zanika i potem już świeci cały czas. Nie wiem jak to rozwiązać.

2. To komunikat fis dotyczący poziomu i temperatury płynu chłodniczego (płyn w zbiorniku jest). Komunikat pojawia się po 20 - 30 sekundach od włączenia zapłonu. Kable dotyczące płynu podłączyłem wg rozpiski kostka niebieska 26 pin, pin 20 z pin 22 kostki 32 pinowej niebieskiej i kostka żółta 26 pin, pin 26 z pinem 8 kostki niebieskiej 32 pin.

2. Pozostało mi kilka pinów z którymi nie wiem co zrobić : zacisk 58s do czego podpiąć i za co jest odpowiedzialny (kostka niebieska 32 piny), wyświetlanie godziny pin 5 kostka żółta 26 piny

3.Poza tym coś się dzieje z wyświetlaczem climatronika, jak kręcę podświetleniem zegarów to podświetlenie climatronika blednie, odwrotnie do tego co na zegarach jest.

Proszę o pomoc bo walczę z tym od soboty i nie wiem co robić.

Dzisiaj nie obyło się z wizyta u mechanika w związku z moimi problemami ale i on za dużo nie poradził poza tym że odnośnie air bag to kupić sensor z tego roku co licznik plus dwa czujniki które były dodatkowo montowane w progach i próbować to podłączyć.

Jeżeli chodzi o komunikat fis to także polecił zakup zbiorniczka z wtyczka z roku z którego jest licznik. Natomiast z immo którego i tak nie mam już z 5 lat a raczej jego kontrolką to wziąłem i ja wylutowałem jak ktoś to pisał kilkadziesiąt stron wcześniej i jak na razie jest ok. Teraz dochodzę do wniosku że jak wymieniać licznik na fis to tylko najlepiej z roku z jakiego było auto bo tak to same problemy.

Kolego jeżeli chodzi o ten komunikat z temperaturą płynu to mam to samo. Planuje zakup zbiorniczka z wtyczką od polifta ale póki co poradziłem sobie tak, że odpiąłem wtyczkę od zbiorniczka i zwarłem w niej przewody kawałkiem kabla. Komunikat nie wyskakuje.

I sprawa załatwiona, zmiana zbiorniczka rozwiązała problem, komunikat znikł.

Opublikowano

Jeden mały przekaźniczek też załatwił by temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.