Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Ja to pertole, chce ktoś licznik z A6 kupić? :decayed:

mientka faja :decayed: nie no żartuję :decayed:

jaki masz ten licznik? 2 lift?, fis jak wygląda wypalone linie? ile chcesz?:decayed:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-152/licznik-a6-diesel-fis-polift-259163/

2 lift, linie powypalane ale czytelny, ja osobiście go nie sprawdzałem, ale kupiony od Krychy więc moge polecić :wink:

Ty, potrzymaj mi go do 10, to go wezme :whistling:

---------- Post dopisany at 22:20 ---------- Poprzedni post napisany at 22:19 ----------

Wezmę go chętnie do zabawy z wsadami, jak upierdole, to płakał nie będe, bo mam swój :hi:

ciekawe co tam za wsad siedzi.. :decayed:

midline? minilifcik? :decayed:

może nie będe ryzykował bo znów radio będzie fisiować to się pochlastam :grin:

Grześ cała nadzieja w Tobie :grin:

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
kabelek dziś z Viakena doleciał... jutro spróbuje pierwszy wsad ściągnąć, i zmienić sobie przebieg... na właściwy..

Chwal się ile tam masz realnie, bo u mnie aż przesadziłem, jest 680 z hakiem, a ustawiłem 758 :dziura:

Eksploatowany w tej chwili licznik pokazuje 190tys, poprzedni pokazywał 240tyś a faktycznie nalatane mam coś koło340 tyś z czego ja eksploatowałem auto od 155 tyś

oczywista że dla sie chcę ustawić prawdziwy przebieg...

w instrukcji do kabla stoi jak byk że zmiana przebiegu w celach zwiększenia wartości auta jest niezgodna z prawem.. :grin:

Opublikowano
Jak coś Karol to kupilem więcej pamięci :decayed:

wiela one za szt. chodzą?? tak jakby co na wszelki pytam :grin:

Opublikowano

A czy ja zwiększyłem wartość zmieniając z 258 na 758?! Chyba raczej w drugą stronę z mentalnością potencjalnych poszukiwaczy auta :guma:

Opublikowano

ja tam jestem ciekaw tych zegarów co mi jutro przylecą... 8d0920931 to chyba z zegarem z synchronizacją czasu nie...

i powpieniam trochu pewnie co niektórych - ori EU TDI:grin:

Opublikowano
Jak coś Karol to kupilem więcej pamięci :decayed:

wiela one za szt. chodzą?? tak jakby co na wszelki pytam :grin:

no ja juz Grzesia o płatność na raty poprosiłem bo nie wyrobię... :facepalm:

Z c**ja spadłeś?

stary, no skąd ja wezmę 4 złote... jedna kość już sie nie nadaje teraz druga... :facepalm::grin::grin:

Opublikowano
Ja to pertole, chce ktoś licznik z A6 kupić? :decayed:

mientka faja :decayed: nie no żartuję :decayed:

jaki masz ten licznik? 2 lift?, fis jak wygląda wypalone linie? ile chcesz?:decayed:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-152/licznik-a6-diesel-fis-polift-259163/

2 lift, linie powypalane ale czytelny, ja osobiście go nie sprawdzałem, ale kupiony od Krychy więc moge polecić :wink:

Ty, potrzymaj mi go do 10, to go wezme :whistling:

---------- Post dopisany at 22:20 ---------- Poprzedni post napisany at 22:19 ----------

Wezmę go chętnie do zabawy z wsadami, jak upierdole, to płakał nie będe, bo mam swój :hi:

:hi:

Opublikowano
ja tam jestem ciekaw tych zegarów co mi jutro przylecą... 8d0920931 to chyba z zegarem z synchronizacją czasu nie...

i powpieniam trochu pewnie co niektórych - ori EU TDI:grin:

Ori od A4? Sprawdź czy masz kanał 19 w adaptacjach aktywny.

Opublikowano
ja tam jestem ciekaw tych zegarów co mi jutro przylecą... 8d0920931 to chyba z zegarem z synchronizacją czasu nie...

i powpieniam trochu pewnie co niektórych - ori EU TDI:grin:

Ori od A4? Sprawdź czy masz kanał 19 w adaptacjach aktywny.

Nie omieszkam... dam znać jak to jest i w jednym i drugim

Opublikowano
ja tam jestem ciekaw tych zegarów co mi jutro przylecą... 8d0920931 to chyba z zegarem z synchronizacją czasu nie...

i powpieniam trochu pewnie co niektórych - ori EU TDI:grin:

Ori od A4? Sprawdź czy masz kanał 19 w adaptacjach aktywny.

Nie omieszkam... dam znać jak to jest i w jednym i drugim

Aż jestem ciekawe, czy Ci pójdzie. Jak nie, to będę wsad edytował z wskaźnikiem paliwa, bo z pływakiem mi się nie chce pier**lić, a znaleźć pływak z wtyczką na G210, to nieporozumienie jakieś, bo u mnie to już siedzi w baku :facepalm:

Opublikowano

Licznik dotarł... wieczorem biore kabel i czmychne do garażu... zciągnę wsady z obu, sprawdze Ci Karol ten kanał 19

Opublikowano
Jak wroce z pracy to napisze , no chyba ze ktos mnie wyprzedzi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ok, Dzięki:wink:

Po podłączeniu się do licznika w polu "soft coding" VAG'a pojawia się jego numer w postaci : AABCD

gdzie :

AA to liczba oznaczająca (aktywująca) dodatkowe wyposażenie i tak :

00 - brak dodatkowego wyposażenia

01 - aktywny wskaźnik zużytych okładzin (dla Autocheck'a)

02 - aktywna kontrolka ostrzegająca o niezapiętych pasach bezp.

04 - aktywny system ostrzegający o niskim poziome płynu spryskiwacza

16 – nawigacja.

B - liczba oznaczająca język (kraj)

0 - Niemiecki

1 - Europa (angielski)

2 - USA (angielski - licznik w milach)

3 - Kanada

4 - Wielka brytania

5 - Japonia

6 - Arabia saudyjska

7 - Australia

C - liczba oznaczająca liczbę cylindrów (4,5,6,8)

D - wersja silnika

0 - TDI

2 - benzyna

Dzięki, dałem radę, kodowanie zmienione:wink:

---------- Post dopisany at 15:08 ---------- Poprzedni post napisany at 15:04 ----------

Pin odczytany, kluczyk dopisany, ale nie mogę zmienić przebiegu, tzn. wpisuję swój, daję change, potem write i czekam, zostaje zakończony pomyślnie, a następnie reset ECU i tutaj po krótkim czasie wyskakuje powiadomienie - nie pamiętam jakie, ale w vag commanderze widnieje wpisany przebieg ale za to na liczniku dalej stary

Jakieś wskazówki?

Aaa i kwestia temperatury oleju, dalej wskazówka leci na 0:facepalm:

Opublikowano

Dobra, opanowane, wszystko działa :banan::banan::banan:

Nawet temperatura oleju, fis ma parę wypalonych linii ale to nic

20130125_162532.jpg

Jeszcze tylko muszę ogarnąć immo u ojca bo ma włożony jakiś emulator i przez to vag mnie nie łączy:facepalm:

Dzieki za pomoc!!!

Opublikowano
Dobra, opanowane, wszystko działa :banan::banan:

Nawet temperatura oleju, fis ma parę wypalonych linii ale to nic

temperature oleju jak ogarnąłęś??? emulator??

PS. nowy licznik w aucie, obszar infa z radia się podświetla... :grin: ale alladyn drze ryja...

Musi być coś w kodowaniach co go wyłącza.... w poprzednim liczniku nie darł ryja...

teraz na kolende czekam ale jak skoncze to kabe laps i kartka z długopisem i do garażu

Maciej - fis w tym nowym co dziś przyszedł ma 2 pionowe martwe linie, jedną cienką jedną grubą...

albo wyświetlacz zakupie i wlutuje albo przełoże z poprzedniego ten od Ciebie...

Karol rozumiem wsad ci z obu odrazu podesłać po ściągnięciu??

Opublikowano

:hi:

@The a4

wiem jak wygląda rezystor ;)

pytałem skąd wygrzebałeś, bo rok starsze od węgla te oporniki :wink:

pzdr.

assist

Opublikowano

Krzysiek zobacz co wylądowało.. :grin:

DSC_10323m.jpg

i tarcze EU...

Opublikowano
Dobra, opanowane, wszystko działa :banan::banan:

Nawet temperatura oleju, fis ma parę wypalonych linii ale to nic

temperature oleju jak ogarnąłęś??? emulator??

PS. nowy licznik w aucie, obszar infa z radia się podświetla... :grin:ale alladyn drze ryja...

Musi być coś w kodowaniach co go wyłącza.... w poprzednim liczniku nie darł ryja...

teraz na kolende czekam ale jak skoncze to kabe laps i kartka z długopisem i do garażu

Maciej - fis w tym nowym co dziś przyszedł ma 2 pionowe martwe linie, jedną cienką jedną grubą...

albo wyświetlacz zakupie i wlutuje albo przełoże z poprzedniego ten od Ciebie...

Karol rozumiem wsad ci z obu odrazu podesłać po ściągnięciu??

a obrotomierz rusza? :decayed:

to co u mnie :decayed:

kanał 60 ustaw 1024,

kanał 61 ustaw 256 :wink:

powinno działać :wink:

---------- Post dopisany at 19:21 ---------- Poprzedni post napisany at 19:17 ----------

a jak nie ruszy to ustaw wartości na 0 :wink:

Opublikowano

kodowanie w obu licznikach:

pozycja - 8d0930931 - 8d0920980

2 -1 -1

3 - 100 - 100

4 -1 -2

9 -22602c - 19406

18 - 0 - 0

21 - 4 - 4

30 - 128 - 128

31 -128 -128

32 - 0 - 0

33 - 32765 - 32768

35 - 0 - 0

40 - 1143 - 1002

41 - 1725 - 2408

42 - 15 - 15

43 - 35 - 15

44 - 730 - 365

45 - 3 - 1

47 - 609 - 26247

48 - 667 - 26247

60 - 1025 - 1024

61 - 0 - 0

62 - 4 - 0

Karol wsady poszły z obu pocztą...

kanały dostępne tylko te co wypisałem pozostałe nie, także i 19 niedostępny :thumbdown:

Wychodzi na to że w tym 8d0920980 nie drze się alladyn.. ciekawe czemu... może ten typ tak miał.. ??

zresztą Maciek na własne oczy widział...

8d0920931 po chwili od przekręcenia/odpalenia drze sie alladynem...

trza będzie czujnik zakupić...

Opublikowano

i co alladyn dalej się budzi do życia?:decayed:

Opublikowano
:hi:

@The a4

wiem jak wygląda rezystor ;)

pytałem skąd wygrzebałeś, bo rok starsze od węgla te oporniki :wink:

pzdr.

assist

HAHAHA kolego moze i starsze ale za***iste w pracy cos tam znalazlem i skompletowalem a procek i trazyst.kupilem

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.